Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: BMW Hellas-Παναγιωτόπουλος τίτλοι τέλους.

  1. #1
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966

    BMW Hellas-Παναγιωτόπουλος τίτλοι τέλους.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2023-12-23 092540.jpg 
Προβολές:	392 
Μέγεθος:	41,9 KB 
ID:	449331

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Θα κρατήσει το σέρβις Γιώργο και ό,τι υπηρεσίες έκανε μέχρι τώρα αλλά δεν θα είναι πλέον κάθετη μονάδα όσον αφορά τις ανακλήσεις.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    245
    Γιατί ρε παιδιά?
    Τι έγινε?
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Θα βαρέθηκε να δίνει μια περιουσία κάθε χρόνο στην κεντρική αντιπροσωπεία.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #5
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.131
    Θα μαζέψει τον κάθε πικραμένο από την κεντρική...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Πολύ ενδιαφέρον για τους κατόχους φαίνεται το "επιπλέον έχοντας εξασφαλίσει ..."

  7. #7
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παίδες δεν ήθελα να το γράψω αλλά το Stand το δικό μου ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.
    Αυτή η εγγύηση μάλλον ήταν το μήλο της έριδος .
    Πέραν της πλάκας όμως, θα έχω σοβαρό πρόβλημα εγώ που την πάω εκεί αν δεν μπορεί να μου σφραγίσει το μηχανάκι για την εγγύηση.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  8. #8
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Θα κρατήσει το σέρβις Γιώργο και ό,τι υπηρεσίες έκανε μέχρι τώρα αλλά δεν θα είναι πλέον κάθετη μονάδα όσον αφορά τις ανακλήσεις.
    Νίκο, σίγουρα θα εξακολουθεί να υπάρχει εξειδικευμένο service, από τη στιγμή όμως που διακόπτεται, όπως αναφέρει, η συνεργασία με την BMW Hellas, το ερώτημα είναι τι θα ισχύει με τις εγγυήσεις και το δωρεάν service, καθώς τον τελευταίο χρόνο η BMW έδινε 3 χρόνια δωρεάν service (και για ένα μικρό διάστημα έτρεχε μια προσφορά με 5 χρόνια).

    Όπως και να έχει, είμαι μια αναπάντεχη εξέλιξη, καθώς το όνομα του Παναγιωτόπουλου ήταν συνυφασμένο με την BMW, εδώ και πολλές δεκαετίες, κι είναι ένα πλήγμα για το δίκτυο της ελικοφόρου εταιρείας. Επειδή αγόρασα από εκεί τη μηχανή μου πριν ένα χρόνο περίπου, σε σχέση με τους υπόλοιπους dealer ήταν αυτός που με κέρδισε, καθώς ήταν ο μόνος ο οποίος μου βρήκε την έκδοση που ήθελα και στην τιμή που ήθελα, καθώς οι υπόλοιποι είχαν καρμπόν συμπεριφορά, του στυλ "υπάρχει διαθέσιμο μόνο ό,τι βλέπεις εδώ και μόνο σε αυτή την έκδοση". Άλλοι, και συγκεκριμένα ο Σφακιανάκης, δεν ασχολήθηκαν καν, καθώς είχα ζητήσει προσφορά και διαθεσιμότητα μέσω mail, ενώ και σε τηλ η απάντηση ήταν "ελάτε από εδώ να δείτε τι υπάρχει". Ο πωλητής του Παναγιωτόπουλου ήταν ο μόνος ο οποίος με ενημέρωσε πως θα αναζητήσει στα κεντρικά της BMW τη συγκεκριμένη έκδοση κ χρώμα που ήθελα.

    Τέλος, η φράση "έχοντας εξασφαλίσει νέες συνεργασίες, θα είναι διαθέσιμες και νέες επιλογές για τη συντήρηση και επισκευή", δείχνει ότι σύντομα θα έχουμε απάντηση στις απορίες που γεννούνται.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Μάλλον προς το χειρότερο θα πάνε τα δωρεάν και οι ανακλήσεις,από κάπου πρέπει να βγούνε οι δωρεάν άξονες.

  10. #10
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Το κόστος των ανακλήσεων σε ανταλλακτικά και εργασία δεν καλύπτεται πλήρως από την κατασκευάστρια εταιρεία; Επωμίζεται κόστος το εξουσιοδοτημένο συνεργείο;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το κόστος των ανακλήσεων σε ανταλλακτικά και εργασία δεν καλύπτεται πλήρως από την κατασκευάστρια εταιρεία; Επωμίζεται κόστος το εξουσιοδοτημένο συνεργείο;
    Δεν είναι ακριβώς έτσι... Το εργοστάσιο καλύπτει μεν τα ανταλλακτικά πλήρως, όμως, θέτει ως χρόνο ξέρω γω για την τάδε εργασία 1 ώρα, ας πούμε. Ο χρόνος αυτός βγαίνει στο εργοστάσιο με καινούργια μηχανή, όλα τα αναγκαία μπροστά στους μηχανικούς (πληθυντικός...). Η μηχανή όμως που την πάνε για την ίδια εργασία, ΔΕΝ παίζει να βγει σε μια ώρα. Μάντεψε ποιος χρεώνεται τον παραπάνω χρόνο...

    (Τα γνωρίζω εκ των έσω)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Ο μόνος χαμένος από την όλη ιστορία θα είναι η BMW Hellas. Στο κομμάτι συντήρησης ο Παναγιωτόπουλος είναι πολύ μεγαλύτερο μέγεθος από την ίδια την BMW.
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  13. #13
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    Ο μόνος χαμένος από την όλη ιστορία θα είναι η BMW Hellas. Στο κομμάτι συντήρησης ο Παναγιωτόπουλος είναι πολύ μεγαλύτερο μέγεθος από την ίδια την BMW.
    Κάπου θα κερδίσει, κάπου θα χάσει...σίγουρα θα αυξηθεί η πελατεία του στο συνεργείο, αφού θεωρητικά θα προσφέρει καλύτερες τιμές και aftermarket λύσεις. Από την άλλη, θα χάσει τους καινούριους πελάτες, καθώς και όσους είναι μέσα στην εγγύηση.

    Τώρα το ποιος είναι μεγαλύτερο μέγεθος...συζητήσιμο. Ναι μεν ο Παναγιωτόπουλος είναι από μόνος του το μεγαλύτερο όνομα ίσως (ή μάλλον ήταν) στην Ελλάδα και συνώνυμο της BMW, από την άλλη πες ότι είχε το όνομα και τη φήμη που έχει, αλλά αύριο πχ γίνεται επίσημος αντιπρόσωπος της Kawasaki, που πούλησε 13 μοτοσυκλέτες τον Νοέμβριο όλες κι όλες...παίζει όσες μοτό πούλησε η Kawasaki σε όλη την Ελλάδα, να πούλησε τις 3πλάσιες ο Παναγιωτόπουλος μόνος του.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που ΔΕΝ θέλει να γίνει υπάλληλος με τα λεφτά του !
    (άκα που τον τραμπουκίζουν οι αντιπροσωπίες)
    Να θυμάστε όμως πως ένα συνεργείο όταν κάνει τις δουλείες όπως πρέπει είναι ακριβό
    Όπως και να χει καλή τύχη στον άνθρωπο γιατί απ όσα έχω ακούσει είναι και σοβαρός μάστορας.
    ανανήψαντας

  15. #15
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Να θυμάστε όμως πως ένα συνεργείο όταν κάνει τις δουλείες όπως πρέπει είναι ακριβό
    Επαυξάνω σε αυτό.

    Τα συνεργεία που έχουν καλύτερες τιμές από τις αντιπροσωπείες, μπορούν και το κάνουν κυρίως επειδή παρεκκλίνουν από τις οδηγίες του κατασκευαστή. Κάποιες φορές βέβαια έχει νόημα, όταν ο κατασκευαστής θέτει οριζόντιες οδηγίες φθοράς/αντικατάστασης, ανεξάρτητα από την κατάσταση και τη χρήση του οχήματος. Είναι βέβαια και τα ανταλλακτικά που βάζουν που γλιτώνουν την υπεραξία της ταμπέλας της αντιπροσωπείας ή είναι μεταχειρισμένα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Manowar...τιτλοι τελους....
    από Hell_Rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2016, 18:54
  2. Bmw Hellas vs ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ: 0-2
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2009, 00:05
  3. Ομαδική αγωγή κατά της Bmw Hellas
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 07:41
  4. BMW Hellas!!!!!!!!
    από Double στο forum BMW
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 08:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF