Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΝΕ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΖΗΤΗΣΗΣ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΝΕ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΖΗΤΗΣΗΣ

    το βάζω κατευθείαν στις διαμάχες γιατί μαλλον εδώ θα καταλήξει....

    έχω καταλήξει ότι οι αγγελίες ζήτησης ανταλακτικών δεν ειναι και το καλύτερο πράγμα για ενα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ....
    έχουμε σκεφτεί (πρώτο πληθυντικό πρόσωπο καθώς έχω ποστάρει και εγώ μια τέτοια αγγελία πριν

    απο πολύ καιρό) αν κάποια απο αυτές τις αγγελίες αποτελέσει το κίνητρο για την κλοπή μοτοσυκλετών ή εξαρτημάτων απο μοτοσυκλέτες???και κατ επέκταση εμείς γίνουμαι ηθικοί αυτουργοί της κλοπής???

    σίγουρα μια αγγελία ζήτησης πχ. εξάτμισης για ενα ΧΤ του 86 δεν αποτελεί ιδιαίτερο πρόβλημα...

    αλλά αγγελίες τύπου: "ζητείται εξάτμιση acrapovic για Z 750" ή "ζητούνται πλαστικά για GSXR Κ7" πιστεύω οτι μπορεί να αποτελούν πρόβλημα....
    ίσως να μην παρακινούν τα σοβαρά κυκλώματα (που έχει έτοιμο δίκτυο διακίνησης) αλλά ενα μικρό κλεφτρόνι που ξέρει οτι έχει σίγουρο αποδέκτη των κλοπιμαίων γιατί να μην σηκώσει το πρώτο μηχανάκι που θα βρει???
    σε γενικές γραμμές πιστευω ότι θα πρέπει να αποδεύγεται κάθε ακούσια προτροπή προς κλοπή....

    έχετε και άλλοι τον ίδιο προβληματισμό???
    ή απλά εμένα με βάρεσε η ζέστη....???
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  2. #2
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    το βάζω κατευθείαν στις διαμάχες γιατί μαλλον εδώ θα καταλήξει....

    έχω καταλήξει ότι οι αγγελίες ζήτησης ανταλακτικών δεν ειναι και το καλύτερο πράγμα για ενα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ....
    έχουμε σκεφτεί (πρώτο πληθυντικό πρόσωπο καθώς έχω ποστάρει και εγώ μια τέτοια αγγελία πριν

    απο πολύ καιρό) αν κάποια απο αυτές τις αγγελίες αποτελέσει το κίνητρο για την κλοπή μοτοσυκλετών ή εξαρτημάτων απο μοτοσυκλέτες???και κατ επέκταση εμείς γίνουμαι ηθικοί αυτουργοί της κλοπής???

    σίγουρα μια αγγελία ζήτησης πχ. εξάτμισης για ενα ΧΤ του 86 δεν αποτελεί ιδιαίτερο πρόβλημα...

    αλλά αγγελίες τύπου: "ζητείται εξάτμιση acrapovic για Z 750" ή "ζητούνται πλαστικά για GSXR Κ7" πιστεύω οτι μπορεί να αποτελούν πρόβλημα....
    ίσως να μην παρακινούν τα σοβαρά κυκλώματα (που έχει έτοιμο δίκτυο διακίνησης) αλλά ενα μικρό κλεφτρόνι που ξέρει οτι έχει σίγουρο αποδέκτη των κλοπιμαίων γιατί να μην σηκώσει το πρώτο μηχανάκι που θα βρει???
    σε γενικές γραμμές πιστευω ότι θα πρέπει να αποδεύγεται κάθε ακούσια προτροπή προς κλοπή....

    έχετε και άλλοι τον ίδιο προβληματισμό???
    ή απλά εμένα με βάρεσε η ζέστη....???
    Δε το είχα σκεφτεί έτσι...

    Δεν έχεις άδικο αλλά υπάρχουν εφημερίδες που ασχολούνται μόνο με αγγελίες!
    Άρα μπορεί να βρίσκουν απο εκεί πίο εύκολα!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
    Δε το είχα σκεφτεί έτσι...

    Δεν έχεις άδικο αλλά υπάρχουν εφημερίδες που ασχολούνται μόνο με αγγελίες!
    Άρα μπορεί να βρίσκουν απο εκεί πίο εύκολα!
    ναι αλλά οι εφημερίδες δεν αποτελούν μια συγκέντρωση ατόμων με ενδιαφέρον τη μοτοσυκλέτα....
    ψάχνουν το κέρδος...
    αντίθετα εδω υποτίθεται ότι όλοι γουσταρουμε τις μοτοσυκλέτες και απευχθανόμαστε κάθε μορφής κλεφτρόνι....
    σε κάθε ποστ για κλοπή όλοι σκάμε τα μπινελίκια μας και τους αναθεματισμούς στα κλεφτρόνια....
    αλλά δεν κολλάμε να βάλουμε μια αγγελία ζήτησης που κάλλιστα μπορεί να αποτελεί ακούσια και έμμεση προτροπή για κλοπή...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Gone to Προβληματισμούς
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    δεν εχεις αδικο
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  6. #6
    Thirty(One) Dirty Το avatar του/της motaba
    Εγγραφή
    08/05/2006
    Μηνύματα
    857
    Οκ, σωστό αυτό αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και άλλοι τόσοι συνφορουμήτες που δουλεύουν σε συνεργεία ή/και αντιπροσωπέιες ή/και ανταλλακτικά όπου μπορεί να έχουν κάτι υπόψη τους.


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Ζητουνται Ζ 750 S και R1 04-06 ΧΩΡΙΣ χαρτια για ανταλακτικα σε χαμηλη τιμη..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Μονο σοβαρες προτασες....:rotflmao: :rotflmao:

    Χρωμα μαυρο (δεκτες και αλλες προτασεις αλλα με πιο λιγα λεφτα),η και με κιτρινα πολυεστερικα δεν με πειραζει....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
    Οκ, σωστό αυτό αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και άλλοι τόσοι συνφορουμήτες που δουλεύουν σε συνεργεία ή/και αντιπροσωπέιες ή/και ανταλλακτικά όπου μπορεί να έχουν κάτι υπόψη τους.

    δεν λέω οτι δεν ειναι χρήσιμες....σίγουρα ειναι πολύ χρήσιμες...εξάλλου και εγώ στο παρελθόν έχω βάλει καθώς δεν έβρισκα πουθενά αυτό που ήθελα,....
    σκεφτήτε ένα ακραίο τραγικό και συννάμα ειρωνικό σενάριο....να βάλεις αγγελία ζήτησης για μια εξάτμιση ας πούμε....και το άλλο πρωί να έχουν κλέψει το μηχανάκι του συμφορουμίτη σου....ενώ ταυτόχρονα κάποιος έχει απαντήσει στην αγγελία ζήτησής σου...
    ή να έχει πέσει σύρμα στην πιάτσα και να κλέψουν το δικό σου μηχανάκι .....

    αυτό που λέω ειναι αν ειμαστε διατεθημένοι να κάνουμε μια θυσία ώστε να μην υπάρχει η πιθανότητα το forum να λειτουργεί ως όχημα για κλοπές και ακούσιες κλεπταποδοχές....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  9. #9
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Ζητουνται Ζ 750 S και R1 04-06 ΧΩΡΙΣ χαρτια για ανταλακτικα σε χαμηλη τιμη..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Μονο σοβαρες προτασες....:rotflmao: :rotflmao:

    Χρωμα μαυρο (δεκτες και αλλες προτασεις αλλα με πιο λιγα λεφτα),η και με κιτρινα πολυεστερικα δεν με πειραζει....
    δε γελα κανεις οταν ευχεσε για καποιον να χασει το μηχανακι του εισαι πως να το πω ευγενικα?

    ας με βοηθησει καποιος






    (ναι ξερω ξερω πλακα κανεις.........παλι)

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    δε γελα κανεις οταν ευχεσε για καποιον να χασει το μηχανακι του εισαι πως να το πω ευγενικα?

    ας με βοηθησει καποιος
    (ναι ξερω ξερω πλακα κανεις.........παλι)

    Αφου ξερεις γιατι πετας την μαλακια σου?

    Η ζητηση εξακολουθει να ισχυει,δεχομεθα π.μ...

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Αφου ξερεις γιατι πετας την μαλακια σου?

    Η ζητηση εξακολουθει να ισχυει,δεχομεθα π.μ...
    Εσύ γιατί ξύνεσαι στην γκλίτσα για ΒΑΝάκι;

    1η και τελευταία προειδοποίηση! :a28:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349

    Re: ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΝΕ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΖΗΤΗΣΗΣ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    το βάζω κατευθείαν στις διαμάχες γιατί μαλλον εδώ θα καταλήξει....

    έχω καταλήξει ότι οι αγγελίες ζήτησης ανταλακτικών δεν ειναι και το καλύτερο πράγμα για ενα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ....
    έχουμε σκεφτεί (πρώτο πληθυντικό πρόσωπο καθώς έχω ποστάρει και εγώ μια τέτοια αγγελία πριν

    απο πολύ καιρό) αν κάποια απο αυτές τις αγγελίες αποτελέσει το κίνητρο για την κλοπή μοτοσυκλετών ή εξαρτημάτων απο μοτοσυκλέτες???και κατ επέκταση εμείς γίνουμαι ηθικοί αυτουργοί της κλοπής???

    σίγουρα μια αγγελία ζήτησης πχ. εξάτμισης για ενα ΧΤ του 86 δεν αποτελεί ιδιαίτερο πρόβλημα...

    αλλά αγγελίες τύπου: "ζητείται εξάτμιση acrapovic για Z 750" ή "ζητούνται πλαστικά για GSXR Κ7" πιστεύω οτι μπορεί να αποτελούν πρόβλημα....
    ίσως να μην παρακινούν τα σοβαρά κυκλώματα (που έχει έτοιμο δίκτυο διακίνησης) αλλά ενα μικρό κλεφτρόνι που ξέρει οτι έχει σίγουρο αποδέκτη των κλοπιμαίων γιατί να μην σηκώσει το πρώτο μηχανάκι που θα βρει???
    σε γενικές γραμμές πιστευω ότι θα πρέπει να αποδεύγεται κάθε ακούσια προτροπή προς κλοπή....

    έχετε και άλλοι τον ίδιο προβληματισμό???
    ή απλά εμένα με βάρεσε η ζέστη....???
    Η περίπτωση να παρακινηθεί ένα κλεφτρόνι απο αγγελία μου φαίνεται τραβηγμένη. Πιο πιθανό θεωρώ αφού έχει κάνει την μπάζα του να βάλει το κλεφτρόνι αγγελία. Στάνταρ παιζει αυτό αλλά και τι να κάνεις ...
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  13. #13
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    ma ti lete re paidia

    dhladh na stamathsei ka8e eidous aggelia sthn Ellada pou afora kati pou mporei na klapei, wste na mh dinoume pro8esh sto kleftroni?

    Ayto mou fainetai apla anohth idea. Einai poly akraio.

    Me to idio skeptiko 8a legame na stamathsoun oles oi etairies na poulane moto gia na mh dinoune aformh na klapeoun alles moto (afou dne yparxei moto pws na klapei?)

    Ligo travhgmeno skeptiko pisteyw.

    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  14. #14
    τοτε και η αγγελίες που ζητούν νεαρές για εργασία προωθούν το εμπόριο ανθρώπων.

  15. #15
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    τοτε και η αγγελίες που ζητούν νεαρές για εργασία προωθούν το εμπόριο ανθρώπων.
    ma ayto einai gegonos!

    Aggelia: ZHTEITAI nea kopela gia ergasia. Protimwntai 16-xrones paranomes oukranezes metanastries.



    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δείξε μου τη μηχανη σου να σου πω ποιος είσαι...
    από Dirty_Gas στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2006, 17:13
  2. Πείτε μου τη γνώμη σας
    από marine521 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 12:24
  3. Όλη μου τη ζωή...
    από matmat στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2005, 00:15
  4. Μου τη δίνουν οι "βλαμμένες" πτώσεις...!
    από Wizard13 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2004, 11:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF