Σελίδα 57 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 747525354555657585960616267107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 841 έως 855 από 1779

Θέμα: Κατοικιδια

  1. #841
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Χτες λοιπόν την ώρα που είχαμε βγει μιά βόλτα με το σκύλο, πετυχαίνω την γάτα μου σε ένα φράκτη να λιάζεται. Το "γάτα μου" με όποια ελαφρότητα, είναι πολλές στον κήπο, αυτή ήταν παρατημένη από την μάνα της, την μεγαλώσαμε μέσα στο σπίτι και όταν έφτασε μιά ηλικία "ασφαλή" στειρώθηκε και κάνει παρέα με τις άλλες. Ξεχωρίζει διότι απαιτεί να ταΐζεται χωριστά, είναι η μόνη που έρχεται τρίβεται χαϊδεύεται και η μόνη που κάνει βραχείες επισκέψεις εντός σπιτιού κλπ.
    Πάω λοιπόν να την πλησιάσω να "χαιρετηθούμε" και την βλέπω εξαφανίζεται λες και δεν με ξέρει...

    Και έχω μείνει λιγάκι έκπληκτος, διότι όταν είναι εντός περίφραξης και με εντοπίσει απλά δεν ξεκολλάει. Τι στο καλό, εκτός σπιτιού το παίζει αναρχία, εντός σπιτιού είναι "γατούλα"; Πακαλά μαρή;
    Ξερει το στορυ με το λαπτοπ;

  2. #842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ξερει το στορυ με το λαπτοπ;
    Ωχ λες;

  3. #843
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Έκαναν ότι μπορούσαν να κάνουν λάθος στο να χωρίσουν δύο σκύλους. Η καλύτερη διαδικασία για τη συντριπτική πλειοψηφία είναι δύο άτομα να πιάσουν το καθένα τα πίσω πόδια από τον κάθε σκύλο και να τα σηκώσουν ψηλά. Ταυτόχρονα περπατάς προς τα πίσω και κάνεις σλάλομ για να μη μπορεί να γυρίσει να σε δαγκώσει ο σκύλος. Δυστυχώς υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση σκυλιά με "ζητήματα" να μην ανοίγουν το στόμα τους, εκεί απλά ακινητοποιούμε και προσπαθούμε να τραβήξουμε όταν προσπαθήσει να αλλάξει δαγκωνιά. Μεγαλύτερη ζημιά παίζει να έγινε και στα δύο σκυλιά στη συγκεκριμένη περίπτωση. Για όσους έχουν θάρρος να πλησιάσουν τα χέρια τους με ένα μικρό ξύλο ή πλαστικό αν ζουλήξεις τη γλώσσα προς τα κάτω από το κενό στα δόντια ανοίγει το στόμα για λίγο. Σε κυνομαχίες χρησιμοποιούν σφήνες από ξύλο σχετικά κυλινδρικές. Το νερό είναι μια καλή λύση για αρπάγματα του "κώλου". Σπάνια ο σκύλος προσπαθεί να εξοντώσει τον άλλο σκύλο, συμβαίνει συνήθως όταν κάποιο αρκετά μεγαλόσωμο επιτεθεί σε κάποιο πολύ μικρότερο. Γενικά αν σας τύχει χαλαρά με αποφασιστικές κινήσεις και χωρίς πανικό.



    ρε μαν νορμάλ άνθρωποι μπλέχτηκαν. όχι εσύ που έχεις μάστερ στη κυνολογία

  4. #844
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Χτες λοιπόν την ώρα που είχαμε βγει μιά βόλτα με το σκύλο, πετυχαίνω την γάτα μου σε ένα φράκτη να λιάζεται. Το "γάτα μου" με όποια ελαφρότητα, είναι πολλές στον κήπο, αυτή ήταν παρατημένη από την μάνα της, την μεγαλώσαμε μέσα στο σπίτι και όταν έφτασε μιά ηλικία "ασφαλή" στειρώθηκε και κάνει παρέα με τις άλλες. Ξεχωρίζει διότι απαιτεί να ταΐζεται χωριστά, είναι η μόνη που έρχεται τρίβεται χαϊδεύεται και η μόνη που κάνει βραχείες επισκέψεις εντός σπιτιού κλπ.
    Πάω λοιπόν να την πλησιάσω να "χαιρετηθούμε" και την βλέπω εξαφανίζεται λες και δεν με ξέρει...

    Και έχω μείνει λιγάκι έκπληκτος, διότι όταν είναι εντός περίφραξης και με εντοπίσει απλά δεν ξεκολλάει. Τι στο καλό, εκτός σπιτιού το παίζει αναρχία, εντός σπιτιού είναι "γατούλα"; Πακαλά μαρή;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Η γατα δεν ειναι σκυλος,οποτε γουσταρει αυτη ερχεται
    ΑΚΡΙΒΩΣ !
    Και ειδικά όταν σε βλέπει να φροντίζεις κ να περιποιείσαι καλύτερα τον σκύλο απο αυτήν ,σιγά να μην σε παρακαλέσει κιόλας.
    Φτύσιμο και γύρισμα πλάτης. (ενστικτώδης ανταγωνιστική αντίδραση ,για να σου δείξει την δυσφορία της)
    Μην στεναχωριέσαι όμως.
    Για το φαγητό ,θα είναι εκεί στην ώρα της ,κ θα σου τριφτεί κιόλας.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ξερει το στορυ με το λαπτοπ;
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  5. #845
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Για το φαγητό ,θα είναι εκεί στην ώρα της ,κ θα σου τριφτεί κιόλας.





    μεγάλες πόρνες!

  6. #846
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Χτες λοιπόν την ώρα που είχαμε βγει μιά βόλτα με το σκύλο,
    Νομιζω απαντησες μονος σου...

  7. #847
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreaspetr Προβολή μηνύματος
    Νομιζω απαντησες μονος σου...
    Δεν τις πειράζει ποτέ, με έναν αρσενικό γάτο που έχουν μεγαλώσει μαζί παίζουν ακόμα. Λίγο βίαιο παιχνίδι, αλλά βλέπεις ότι έχουν κώδικα επικοινωνίας. Την συγκεκριμένη την υπερζηλεύει γιατί την χαϊδεύω και ΦΥΣΙΚΑ δεν πρέπει να δίνω σημασία σε άλλο ζώο πέραν αυτού, αλλά πάλι εντός περίφραξης η γάτα μου τον αγνοεί και τον αφήνει να χτυπιέται και να με σπρώχνει, όσο "απαιτεί" να της δώσω χρόνο και χάδι. Στην συγκεκριμένη φάση δε, αυτός ήταν απασχολημένος με το να κατουρήσει τον φράκτη όπου είχε σημάδια από άλλα σκυλιά και την γάτα την αγνόησε εντελώς.

    Περίεργη... Οι γυναίκες και οι γάτες κάνουν πάντα ότι θέλουν, δεν αποδίδεται στον Όσκαρ Γουάιλντ;

  8. #848
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Έκαναν ότι μπορούσαν να κάνουν λάθος στο να χωρίσουν δύο σκύλους. Η καλύτερη διαδικασία για τη συντριπτική πλειοψηφία είναι δύο άτομα να πιάσουν το καθένα τα πίσω πόδια από τον κάθε σκύλο και να τα σηκώσουν ψηλά. Ταυτόχρονα περπατάς προς τα πίσω και κάνεις σλάλομ για να μη μπορεί να γυρίσει να σε δαγκώσει ο σκύλος. Δυστυχώς υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση σκυλιά με "ζητήματα" να μην ανοίγουν το στόμα τους, εκεί απλά ακινητοποιούμε και προσπαθούμε να τραβήξουμε όταν προσπαθήσει να αλλάξει δαγκωνιά. Μεγαλύτερη ζημιά παίζει να έγινε και στα δύο σκυλιά στη συγκεκριμένη περίπτωση. Για όσους έχουν θάρρος να πλησιάσουν τα χέρια τους με ένα μικρό ξύλο ή πλαστικό αν ζουλήξεις τη γλώσσα προς τα κάτω από το κενό στα δόντια ανοίγει το στόμα για λίγο. Σε κυνομαχίες χρησιμοποιούν σφήνες από ξύλο σχετικά κυλινδρικές. Το νερό είναι μια καλή λύση για αρπάγματα του "κώλου". Σπάνια ο σκύλος προσπαθεί να εξοντώσει τον άλλο σκύλο, συμβαίνει συνήθως όταν κάποιο αρκετά μεγαλόσωμο επιτεθεί σε κάποιο πολύ μικρότερο. Γενικά αν σας τύχει χαλαρά με αποφασιστικές κινήσεις και χωρίς πανικό.
    παιχνιδάκι!

  9. #849
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Η δική μου γάτα, πάντα καθόταν στην πόρτα και με περίμενε περίπου 15 λεπτά πριν εμφανιστώ στο σπίτι. Έτσι καταλάβαινε η μάνα μου πως ερχόμουν και άναβε τον θερμοσίφωνα
    Εκτός και αν δούλευε το πλυντήριο, όποτε δεν το κουνούσε από πάνω του γιατί έβγαζε ζέστη.
    Την εκνεύριζε τρομερά το να την φυσούσες στο πρόσωπο. Όταν κοιμόταν μαζί μου, δηλαδή πάντα, έκλεινε με την πατούσα της την μύτη μου!
    Πόσα να θυμηθώ

  10. #850
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    878
    Είχαμε μαζέψει πιτιρικάδες με τον αδερφό μου ένα γατί με που βρήκαμε στον ακάλυπτο. Δώσαμε μάχη για να τον κρατήσουμε και μετά από πολύ ψεύτικο κλάμα και άλλα τέτοια τελικά τον κρατήσαμε.
    Μετά τον πρώτο μου τράκο, που κοιμόμουν μόνο ανάσκελα και στον καναπέ για να μη γυρνάω, ερχόταν στην αρχή και ξάπλωνε ανάμεσα στα πόδια μου.
    Όταν ξυπνούσα τον έβρισκα πάντα ξαπλωμένο στο στήθος μου με τα χέρια κουλουριασμένα και τη μούρη να κοιτάει τη δικιά μου.
    Όταν έγινα καλά και επέστρεψα στο κρεβάτι μου πήρε τη γραψαρχιδίνη του και δε με ξαναενόχλησε.


    Όπως πολύ καλά καταλάβατε του είχα πάρει τη θέση στον καναπέ
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  11. #851
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    Εμενα η Ευλαμπια (η γατα μου)εφερε στην αυλη για να τρωνε:την αδελφη της,τα ανηψια της (τα παιδια της αδελφη της)και τωρα τελευταια μου κουβαλησε και τον γκομενο.

  12. #852
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Τώρα που ανοίγει ο καιρός, έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να προστατεύσω το κτήνος όταν βγαίνει στο μπαλκόνι ;

    Στην καλαμωτή που έβαλα είδα ότι ανεβαίνει αρκετά εύκολα

    Μένουμε αρκετά ψηλά (5ος) και φοβάμαι ότι αν κάνει κάνα σάλτο προς τα κάτω θα τη μαζεύουμε με το κουταλάκι...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #853
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Τώρα που ανοίγει ο καιρός, έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να προστατεύσω το κτήνος όταν βγαίνει στο μπαλκόνι ;

    Στην καλαμωτή που έβαλα είδα ότι ανεβαίνει αρκετά εύκολα

    Μένουμε αρκετά ψηλά (5ος) και φοβάμαι ότι αν κάνει κάνα σάλτο προς τα κάτω θα τη μαζεύουμε με το κουταλάκι...
    Πλέγμα μεταλλικό, στερεωμένο στα κάγκελα του μπαλκονιού με σιδερόβεργες καθ' ύψος. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, ανθεκτικό.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	plegma.jpg 
Προβολές:	126 
Μέγεθος:	82,2 KB 
ID:	357764

  14. #854
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Τώρα που ανοίγει ο καιρός, έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να προστατεύσω το κτήνος όταν βγαίνει στο μπαλκόνι ;

    Στην καλαμωτή που έβαλα είδα ότι ανεβαίνει αρκετά εύκολα

    Μένουμε αρκετά ψηλά (5ος) και φοβάμαι ότι αν κάνει κάνα σάλτο προς τα κάτω θα τη μαζεύουμε με το κουταλάκι...
    Οσα χρονια εχω γατες,παντα βγαινουν στη βεραντα απο μικρα και δεν επεσε καμμια ποτε.
    Νομιζω οτι καταλαβαινει το υψος το γατι.
    Τωρα αν ανησυχεις βαλε ενα πλαστικο πλεγμα απο αυτο που βαζουν για τα μωρα.
    Κατι τετοιο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	10,0 KB 
ID:	357765

  15. #855
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Μην αγχωνεσαι. Δεν εχουν προβλημα τα γατια. Μεμω στον εκτο και η δικια μου τριγυρναει χωρις παρατραγουδα. Εχει βρει κ φιλεναδα απο διπλα διαμερισμα.

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανές, καλοκαίρι και ανεπιθύμητα κατοικίδια..
    από sniper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2012, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF