Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: AGV GP PRO-blem....

  1. #1
    Φρέέέένοοοο!! *&^%#@& Το avatar του/της pipis
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    329

    AGV GP PRO-blem....

    Γειά σας!

    Θα χρειαστώ μάλλον τις γνώσεις σας!

    Θα αγοράσω το AGV GP PRO GOTHIC WHITE από το e-bay αλλα δεν βγαίνει το νούμερο που μου κάνει στην αμερικη, από οπου θέλω να το παραγγείλω. Τωρα όμως ένας έξυπνος Αμερικανός το έχει το νούμερο αυτό αλλά θα είναι το ίδιο? ξέρετε τίποτα επι του θέματος?

    έστειλα μειλ στην AGV και τους ρώτησα και μου απάντησαν καταρχήν αυθημερόν και κατα δευτερον μου ειπαν πως το Medium-Small οπου θελω εγω στην Αμερική δεν υπαρχει (γνωστό αυτο) και οτι θα μου κάνει το Medium τους.. Εσεις τι λέτε?

  2. #2

    Re: AGV GP PRO-blem....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
    θα μου κάνει το Medium τους.. Εσεις τι λέτε?
    Γιατί δεν το τσεκάρεις με περιμετρο κεφαλιού να είσαι σίγουρος (σχετικά).
    Αν δεν κάνω λάθος η AGV εχει την αντιστοιχία cm/size στο site της.Το είχα τσεκάρει παλιότερα που έψαχνα κράνος για τον υιό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Φώτησε μας Θεέ Απόλλωνα!! Το avatar του/της CBF - HRC
    Εγγραφή
    27/11/2007
    Μηνύματα
    86
    Καλησπέρα , γιατί εν πας σε μαγαζί έδώ να το δοκιμάσεις και αγοράζεις αυτό που σου κάνει από το ebay
    εγώ έτσι αγόρασα 2 AGV TI-TECH από το fc-moto.de , πήγα με την γυναίκα μου σε κάποιο μαγαζί , ισχυρίστηκα ότι ενδιαφέρομαι για την αγορά τους , κάναμε δοκιμή και οι δύο με την δικαιολογία να μην τραβολογάω την γυναίκα μου την ημέρα της αγοράς τους , και αμέσω τα πήρα από τη γερμανία.
    CBF 600S - HRC

  4. #4
    Φρέέέένοοοο!! *&^%#@& Το avatar του/της pipis
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    329

    Re: Re: AGV GP PRO-blem....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Γιατί δεν το τσεκάρεις με περιμετρο κεφαλιού να είσαι σίγουρος (σχετικά).
    Αν δεν κάνω λάθος η AGV εχει την αντιστοιχία cm/size στο site της.Το είχα τσεκάρει παλιότερα που έψαχνα κράνος για τον υιό.
    Δεν έχει κάποια τέτοια αντιστοιχία δυστυχώς...


    Αρχικά δημιουργήθηκε από CBF - HRC
    Καλησπέρα , γιατί εν πας σε μαγαζί έδώ να το δοκιμάσεις και αγοράζεις αυτό που σου κάνει από το ebay
    εγώ έτσι αγόρασα 2 AGV TI-TECH από το fc-moto.de , πήγα με την γυναίκα μου σε κάποιο μαγαζί , ισχυρίστηκα ότι ενδιαφέρομαι για την αγορά τους , κάναμε δοκιμή και οι δύο με την δικαιολογία να μην τραβολογάω την γυναίκα μου την ημέρα της αγοράς τους , και αμέσω τα πήρα από τη γερμανία.
    Το δοκίμασα και εγω εδω και ξερω το νουμερο μου. Ειναι το MS. Το θεμα ειναι μηπως τα νουμερα στην Αμερικη ειναι διαφορετικα οπως τα SHOEI. Αυτο ειναι που δεν γνωριζω.

    AVAILABLE SIZES(Ευρώπη)
    XXS/XS/S/MS/ML/L/XL/XXL

    AVAILABLE SIZES (Αμερική)
    S/ML/L/XL/XXL

    Δηλ. ενώ το νουμερο MS στη Αμερική δεν βγαινει, ενώ αυτος το εχει. Θα ειναι το ιδιο με εδω? Σας παραθέτω το site

    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cptm
    Εγγραφή
    23/11/2007
    Μηνύματα
    132
    Τα νούμερα της agv είναι ίδια στην Αμερική. Τη Δευτέρα παρέλαβα το XR2 gothic white από ebay
    . Το small που πήρα είναι 56 cm και είναι το ίδιο με αυτό που είχα δοκιμάσει εδώ. Κοίταξε το MS που θέλεις σε πόσα cm αντιστοιχεί.

  6. #6
    Φρέέέένοοοο!! *&^%#@& Το avatar του/της pipis
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cptm
    Τα νούμερα της agv είναι ίδια στην Αμερική. Τη Δευτέρα παρέλαβα το XR2 gothic white από ebay
    . Το small που πήρα είναι 56 cm και είναι το ίδιο με αυτό που είχα δοκιμάσει εδώ. Κοίταξε το MS που θέλεις σε πόσα cm αντιστοιχεί.
    Ο συγκεκριμένος πωλητής εχει μονο τα Αμερικάνικα νουμερα απο οτι βλέπω! Αν ειδες δεν εχει ΜS.
    Ευχαριστω πολυ παντως!!! Αληθεια το κρανακι πως σου φενεται? Καλο? Το εκανες κανενα test?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cptm
    Εγγραφή
    23/11/2007
    Μηνύματα
    132
    Βασικά το κράνος είναι της κοπέλας μου. Εγώ έχω το Schuberth S1. Το φόρεσα για μία ώρα περίπου (μου κάνει κανονικά), και μου φάνηκε πολύ ελαφρύ, σταθερό μέχρι τα 170 που πήγα και με καλή ορατότητα. Αυτά είναι τα θετικά. Στα αρνητικά βάλε τον αρκετό θόρυβο από αέρα, τον αέρα που σε χτυπάει στο λαιμό, την ψιλοδυσκολία- δυσχρηστεία ανοίγματος/κλεισίματος της ζελατίνας και τα πολύ μαλακά εσωτερικά μαξιλάρια. Όλα τα παραπάνω τα συμπεράσματα που έβγαλα είναι σε σχέση με το Schuberth που φοράω κάθε μέρα.

  8. #8
    Φρέέέένοοοο!! *&^%#@& Το avatar του/της pipis
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    329
    thanks!

Παρόμοια θέματα

  1. AGV GP-Pro Vs SHOEI XR-1000
    από alcapone09 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2009, 16:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF