Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Θελω Συναγερμο - Βοηθεια!!!

  1. #1
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54

    Θελω Συναγερμο - Βοηθεια!!!

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ CBR 125R ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ. Η HONDA ΜΟΥ ΕΙΠΕ 200ΕΥΡΩ, ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ "META", ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ, IMΜOBILIZER Κ.Τ.Λ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΛΑ; ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΞΑ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΧΗΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ 70 ΜΕΧΡΙ 120 ΕΥΡΩ. ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΟ Η ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑΝ ΜΕ 100 ΕΥΡΩ. ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ;
    O Eddios Sas Exei !!!

  2. #2
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    Re: Θελω Συναγερμο - Βοηθεια!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Eddiex
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ CBR 125R ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ. Η HONDA ΜΟΥ ΕΙΠΕ 200ΕΥΡΩ, ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ "META", ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ, IMΜOBILIZER Κ.Τ.Λ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΛΑ; ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΞΑ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΧΗΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ 70 ΜΕΧΡΙ 120 ΕΥΡΩ. ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΟ Η ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑΝ ΜΕ 100 ΕΥΡΩ. ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ;
    Δες εδώ για κάποιες λεπτομέρειες σχετικά:
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=6411
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  3. #3
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Μην πάρεις μεταχειρισμένο!

    ΜΕΤΑ ή Spyball και τοποθέτηση σε εξουσιοδοτημένο γιατί χρησιμοποιούν και τις φύσες που υπάρχουν χωρίς να κόβουν καλώδια!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  4. #4
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Ο συναγερμός της ΜΕΤΑ για τον οποίο σου μίλησαν είναι ο LEGOS3. Λιανική έχει περίπου όσο λες, μπορείς να μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες στο επίσημο site της ΜΕΤΑ.

    Αυτόν έχω κι εγώ.

    Πάντως συναγερμό μπορείς να βρεις ακόμα και με 15€, πρόσεξε όμως να δεις τι έχει να σου προσφέρει.
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  5. #5
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54

    META Alarm

    Ο συναγερμός της ΜΕΤΑ για τον οποίο σου μίλησαν είναι ο LEGOS3. Λιανική έχει περίπου όσο λες, μπορείς να μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες στο επίσημο site της ΜΕΤΑ.

    Αυτόν έχω κι εγώ.
    ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ, ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ! ΑΥΤΟΝ ΕΧΕΙΣ; ΚΑΛΟΣ , ΤΙ ΛΕΕΙ ΒΑΡΑΕΙ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ; ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΒΑΛΩ Κ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ!
    O Eddios Sas Exei !!!

  6. #6
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Σύμφωνα με τις αντιπροσωπείες, η Honda υποστηρίζει την εγγύηση μόνο αν βάλεις ΜΕΤΑ.

    Όταν έψαχνα για συναγερμό είχα καταλήξει στον LEGOS3 και τον M357TV2 (πάλι της ΜΕΤΑ). Ο δεύτερος κάνει 300+ €. Ένας τεχνικός της ΜΕΤΑ που είχα ρωτήσει, μου είχε πει ότι η διαφορά μεταξύ των δύο είναι ότι ο δεύτερος έχει δική του μπαταρία με αποτέλεσμα αν σου κόψουν τα καλώδια του συναγερμού αυτός να βαράει και όχι να νεκρώνει. Αυτό το τελευταίο με προβλημάτισε κάπως.

    Τον LEGOS3 τον έχω κάτι λιγότερο από μήνα. Δεν έχω κάποιο παράπονο, δεν μου έχει κολλήσει ποτέ (αν και είναι λίγο νωρίς, παρόλα αυτά έχει φάει τις βροχές της η μηχανή) και ανασταίνει και νεκρούς αν κουνήσεις λίγο τη μηχανή. Σήμερα βάραγε μόνο και μόνο που κούναγε τη μηχανή ο αέρας.

    Πατάς το κουμπάκι του μπρελόκ και ενεργοποιείται, ξαναπατάς το κουμπάκι και απενεργοποιείται. Περιμένεις 26" και επανενεργοποιείται αυτόματα αλλά μόνο το immobilizer. Αν έχει βαρέσει και τον απενεργοποιήσεις σου δίνει σήμα και για ποιο λόγο χτύπησε (εσωτερικός αισθητήρας, επαφή, ανάφλεξη).

    Έχει και κάποιες δυνατότητες προγραμματισμού κάποιων λειτουργιών.

    Αυτά πάνω κάτω, αν θες κάτι άλλο εδώ είμαι...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  7. #7
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
    Περιμένεις 26" και επανενεργοποιείται αυτόματα αλλά μόνο το immobilizer.
    ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΒΛΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 26'' ΕΠΑΝΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ IMMOBILIZER.
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΟ IMMOBILIZER;
    ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕ ΦΩΤΗΣΕΣ.
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΚΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ.ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!
    O Eddios Sas Exei !!!

  8. #8
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54

    Talking ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!



    Α ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ, ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΙΟΛΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΡΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.

    O Eddios Sas Exei !!!

  9. #9
    ανέ Μελος
    Εγγραφή
    21/11/2004
    Μηνύματα
    105
    Αν είναι όπως και ο δικός μου, μετά από 26'' δευτερόλεπτα που θα γυρίσεις το κλειδί στο off της μηχανής (όχι ρεύμα).

  10. #10
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ;
    ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 26'' ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1''.
    ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ;

    SORRY ΑΜΑ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΠΑΝΤΩΣ!
    O Eddios Sas Exei !!!

  11. #11
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Ο συναγερμός ενεργοποιείται αυτόματα εάν δεν τον ενεργοποιήσεις εσύ και σβήσεις τη μηχανή (κεντρικός διακόπτης στο OFF). Όμως ενεργοποιείται μόνο το immobiliser και όχι οι αισθητήρες επαφής κλπ ώστε απλά να μην μπορεί να πάρει μπρος η μηχανή. Πες πχ ότι θες να πλύνεις τη μηχανή, μην βαράει συνέχεια και σου σπάει τα @.

    Τώρα για ποιο λόγο ενεργοποιείται στα 26" ακριβώς δεν ξέρω, νομίζω όμως ότι μπορείς να το προγραμματίσεις αυτό. Υποθέτω είναι τόσο ώστε να σου αφήνει κάποιο χρονικό διάστημα να ενεργοποιήσεις εσύ το συναγερμό ολοκληρωμένα.
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    114
    Opiosdhpote synagermos ektos apo Honda anairei thn eggyhsh, ektos kai an se kalyptei to exousiodothmeno magazi pou pas.

    Ego exo to CBR 125R kai exo valei to teleftaio modelo spyball se exousiodothmeno vevaia ton plhrosa ligo akriva 300 Euro.

    Den exo kanena parapono apo ton synagermokai ton exo ena xrono.

    H epilogh dikh sou alla phgaine na ston topothetisoun se exousiodothmeno.

    Oson afora thn leitourgia tou synagermou meta apo liga defterolepta pou tha gyriseis to kleidhsto off energopoihtai apo mono tou to immobilizer.

    an ton energopoihseis apo to thlekontrolaki exeis kai immobilizer kai seirhna.

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    NTOPERMAN MOTO ALARM

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
    ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΕΙΡΗΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΟΝΤΙΑ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	oscargonebad.jpg 
Προβολές:	5854 
Μέγεθος:	43,5 KB 
ID:	9002

  14. #14
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54

    NTOPERMAN MOTO ALARM

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
    ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΕΙΡΗΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΟΝΤΙΑ
    ΕΣΥ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΟΠΕΡΜΑΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΒΟΛΤΑ.ΜΕΤΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;
    O Eddios Sas Exei !!!

  15. #15
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΠΑΩ, ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΝΩ ΠΑΝΤΑ

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 132
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2010, 09:16
  2. Θέλω τη βοήθειά σας....
    από h4wk στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2008, 15:15
  3. παιδια θέλω τη βοηθεια σας crf450r vs cre250x
    από zeroboss στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2006, 16:42
  4. Katoxoi Cbr600f4 Θελω Την Βοηθεια Σασ
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 11:30
  5. Μάγκες sos, θέλω τη βοήθεια σας.
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2004, 18:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF