Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 248

Θέμα: GSF600/650 s Bandit II

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
    Πες καλυτερα στα 200 χιλιαδες...τα 100 ειναι για πλακα!!
    Ε ναι, για κάτι μινοκουλαδάκια που δεν ανεβάζουν ψηλά στροφές να μην τους κάψει μπεντζίνα... ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ


    3 ευρώ παραπάνω είπαμε, στα 290 χιλιόμετρα; Νταξ μωρέ, το αντέχω...

    Επίσης πρέπει επιτέλους να φιλοτιμηθώ να συναρμολογήσω το ληστόπουλο. Βρήκα ζευγάρι πλαϊνά καπάκια από Αγγλία και ο μλκς δεν κράτησα την διεύθυνση γιατί έψαχνα κάτι άλλο για το fazer... Και τώρα δεν θυμάμαι που τα είδα... Άβαφα αλλά ήταν πιο φτηνά από το ένα βαμμένο από αντιπροσωπεία. Τεσπα, θα το ξαναψάξω...


    Υπάρχουν και αυτά....
    http://www.mad4bikes.co.uk/suzuki/60...600-p-370.html

    ΗΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ βάφονται μαύρα;;;;;;;;;

  2. #32
    Ό,τι θέλεις βάφονται, ακόμη και με σπρέι πυράντοχο..

  3. #33
    Αυτό σκεφτόμουν, ένα μαύρο ματ...

    Σαν να ΜΕ φαίνεται ήρθε η ώρα της παραγγελιάς...

    Προβολέα και βάση που θα βρω γμτ που δεν έχει στο ebay... Είν' πουλλά τα λεφτά μάνα μ'...


    Το καλύτερο πάντως το είπε ο Evil: Φτιάξε το, καβάλησέ το, να φας το ξενέρωμα και να καταλάβεις ότι πρέπει να το πουλήσεις και να κρατήσεις το 1000 :rotflmao:

  4. #34
    ένα πυράντοχο σπρέι με περίπου 5 ε, φτάνει άνετα και μετά ψησιματάκι στο φούρνο, θα δώσει το αποτέλεσμα που θέλεις. Έτσι έβαφα τους λαιμούς στο παλιό κάθε 2 χρόνια και ήταν αψόγου...




    Σβήσε τα πμ για να σε πμήσω...

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2010
    Μηνύματα
    170
    Γιαννηηηηηηηηηηηηηηηη παρτα εσυ και ολα θα τα φτιαξουμε!!!!!

    οταν τα παρεις εχω μια ιδεα που θα αρεσει πολυ!!!
    1992-1994 HONDA C50 6V
    1994-1995 PIAGGIO SFERA 80
    1995-1998 PIAGGIO SKIPPER 150
    1998-2002 YAMAHA VIRAGO 250
    2004-2009 PIAGGIO BEVERLY 250
    2009-2100 KYMCO DOWNTOWN 300i

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai

    Το καλύτερο πάντως το είπε ο Evil: Φτιάξε το, καβάλησέ το, να φας το ξενέρωμα και να καταλάβεις ότι πρέπει να το πουλήσεις και να κρατήσεις το 1000 :rotflmao:
    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Evil, θα κατέβεις κυβικά, άλογα, ροπές, επιταχύνσεις και θα ξενερώσεις!

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dfoud
    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Evil, θα κατέβεις κυβικά, άλογα, ροπές, επιταχύνσεις και θα ξενερώσεις!

    ναι αλλα θα κατεβει και στην ακταναλωση! ποσο καιει το fz?
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  8. #38
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
    Ε ναι, για κάτι μινοκουλαδάκια που δεν ανεβάζουν ψηλά στροφές να μην τους κάψει μπεντζίνα... ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ


    3 ευρώ παραπάνω είπαμε, στα 290 χιλιόμετρα; Νταξ μωρέ, το αντέχω...

    τι 3€ρε....6 ηταν....(σε 1 γεμισμα στα ιδια χλμ.!100-150 ειχαμε κανει )
    και ποτέ δεν ειπα οτι παω σιγα για να μην μου καιει βενζινα......ισα ισα που το εσκισα την Κυριακη....
    Αυτο το bmw ρε παιδι μου ομως δεν εκαψε τιποτα....ειναι και 800!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  9. #39
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
    ναι αλλα θα κατεβει και στην ακταναλωση! ποσο καιει το fz?
    πες του τα ρε γιατι θελει κραξιμο!!!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
    ναι αλλα θα κατεβει και στην ακταναλωση! ποσο καιει το fz?
    ΚαΛμπυΛατέρ (τεχνολογικό διαμάντι, λέμε), 1000άρι, μέχρι τα 140-150... αναλόγως των συνθηκών, καίει παραπάνω.
    Στα 180-200 όμως είναι αλλιώς.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dfoud
    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Evil, θα κατέβεις κυβικά, άλογα, ροπές, επιταχύνσεις και θα ξενερώσεις!
    To μόνο counter-argument είναι το εξής: Με το 650 ευχαριστιέσαι να το λιώνεις κόκκινα. Και επειδή ο ήχος του "μίξερ" μου αρέσει, πιθανόν να μην ξενερώσω καθόλου, σε στροφές τουλάχιστον. Είναι και τα άλογα ελέγξιμα. Σε κάθε άλλη περίπτωση ανοιχτού δρόμου, η επιτάχυνση του μεγάλου είναι εθιστική.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
    ναι αλλα θα κατεβει και στην ακταναλωση! ποσο καιει το fz?
    ΑΚΡΙΒΩΣ όσο έκαιγε και το 650 μου! Απίστευτο μου φαίνεται.

    400 κυβικά παραπάνω, έκαψα σε 750 χιλιόμετρα 4 λίτρα περισσότερη βενζίνη από τον παιχταρά. ΜΗΝΑΑΑΑΑΑ πλάκα κάνς;


    Το F800 έχει απίστευτη διαχείριση καυσίμου, όντως.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias integra R
    ...παρτα εσυ και ...
    Ρε, λες να αρχίσω να ανησυχώ για δαύτον; Πάρτα, θα τα φτιάξουμε, θα σ'αρέσει... :rotflmao:

  12. #42
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.835
    ΑΚΡΙΒΩΣ όσο έκαιγε και το 650 μου! Απίστευτο μου φαίνεται.

    400 κυβικά παραπάνω, έκαψα σε 750 χιλιόμετρα 4 λίτρα περισσότερη βενζίνη από τον παιχταρά. ΜΗΝΑΑΑΑΑΑ πλάκα κάνς;


    Το F800 έχει απίστευτη διαχείριση καυσίμου, όντως.

    [/B][/QUOTE]




    Eμενα εκαψε στα 600-630 χλμ.50-55?...εσενα δεν νομιζω τα ιδια!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  13. #43
    Λίτρα πες μας τα ? έχουν να κάνουν και με τη τιμή της βενζίνης του εκάστοτε πρατηρίου

    Πχ αν λες για την Κυριακή έγραψα 656 χλμ και έφαγα χοντρικά (διότι έχω ακόμα μισό+ ντεπόζιτο) 40λίτρα οπότε κατανάλωση έρχεται γύρο στα 6λ/100χλμ νομίζω μια χαρά κατανάλωση για 1255κ.

  14. #44
    Παίδες,

    εγώ τι έχω γνωρίζουμε.

    Γεμίσαμε παρέα με τον ακατανόμαστο ιδιοκτήτη Fazer, κάπου έξω απ'την Σπάρτη.
    Ήρθαμε με 180-200 και στα ΣΕΑ της ΑΟ χρειαζόμουν ανεφοδιασμό, αυτός την έβγαλε μέχρι το σπίτι του.

    Τώρα Παιχταρά μου, για να καίει λιγότερο το δικό σου -που καίει παραπάνω απ'το δικό μου- απ'του προδότη, θα πρέπει απλά να βαριόταν να αλλάξει ταχύτητες, οπότε το ζόριζε.

    Δημήτρη, με το δικό σου, το παιχνίδι είναι αλλιώς.
    Εσύ δεν χρειάζεται ΠΟΤΕ να κατεβάσεις, αλλά για να τον πιάσεις σε άνοιγμα γερό, θέλεις τον Αίολο και τους ασκούς του για συνεπιβάτη και μπαγκάζια.

    Το θέμα είναι (μέχρι να "ξεκλειδώσει" ), ότι τον περνάμε από πάνω και αυτό είναι μεγάλη απόλαυση.

    Και μην τα πάρω, γιατί θα δωκω τον ληστή μου στον mini me να τον ξεφυτιλιάσει!
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  15. #45
    Δεν θυμάμαι λίτρα Dfoud αλλά από ότι είδες, τα ίδια χρήματα στα ίδια βενζινάδικα βάλαμε, εκτός από ένα γέμισμα που έβαλα 3 ευρώ περισσότερα. Και το έβαζα το μίξερ να στριγγλίσει...

    Το θέμα είναι το εξής: ανεξάρτητα από το πόσο κάψαμε, περάσαμε ΣΟΥΠΕΡ. Την επόμενη φορά θα έχω και σωστή ανάρτηση... Ελπίζω.

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF