Σελίδα 43 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 33383940414243444546474853 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 631 έως 645 από 1054

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #631
    Εμένα φοράει τα Bridgestone της μάνας του και είμαι πολύ ευχαριστημένος ενάμισυ χρόνο τώρα αλλά δεν έχω ιδέα πόσο κάνουν, πάντως μη τσιγκουνευτείς στα λάστιχα, πάρε καλά! Από λάδια στην αρχή έβαλα μια φορά Castrol αλλά μετά το γύρισα σε Yamalube.
    Είδα μια ψιλοβελτίωση στο κιβώτιο αλλά ίσως να είναι και η ιδέα μου. Υποτείθεται πάντως ότι τα Yamalube είναι ιδανικά για μια yamaha.
    Δε κάνει η μηχανή τον αναβάτη...

  2. #632
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.866
    ευχαριστω παιδες.σερβις που τα κανετε?

  3. #633
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.928
    εγώ δε θα έβαζα Bridgestone, θα προτιμούσα Pirelli, Dunlop, Metzeler

  4. #634
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2012
    Μηνύματα
    11
    κοντευουμε στα 5χιλιαδες ...κανουμε σερβις?? αν ναι τι αλλαζουμε?

  5. #635
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NOOK Προβολή μηνύματος
    Led tail...
    με τα φλάς τι παίζει? αναβοσβήνουν γρήγορα ή αργά? ποιο φανάρι έβαλες? Ρωτάω γιατι έχει παρει και ο κουμπάρος μου ένα και το περιμένουμε να έρθει. Να ξέρω αν είναι να του παραγγείλω αντιστάσεις ή ηλεκτρονικό ρελέ.

  6. #636
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarosGR Προβολή μηνύματος
    κοντευουμε στα 5χιλιαδες ...κανουμε σερβις?? αν ναι τι αλλαζουμε?
    RTFM
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #637
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.928
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarosGR Προβολή μηνύματος
    κοντευουμε στα 5χιλιαδες ...κανουμε σερβις?? αν ναι τι αλλαζουμε?
    πάμε συνεργείο

  8. #638
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2013
    Μηνύματα
    1
    Γεια σας και απο μενα....αγορασα πριν λιγες μερες ενα Yamaha Diversion ασπρο χωρις ABS...το πηρα μεταχειρισμενο του 2012....τωρα θελει και λαστιχα (μπορειται να μου προτεινετε???) και σε 1000 κατι χλμ παμε για το σερβις των 10000χλμ δηλαδη σε καμια βδομαδα το πολυ....σας ευχαριστω καλες βολτες σε ολους μας...

    υ.γ υπαρχει ομαδα XJ6/Diversion??? εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι...

  9. #639
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από john23bol Προβολή μηνύματος
    Γεια σας και απο μενα....αγορασα πριν λιγες μερες ενα Yamaha Diversion ασπρο χωρις ABS...το πηρα μεταχειρισμενο του 2012....τωρα θελει και λαστιχα (μπορειται να μου προτεινετε???) και σε 1000 κατι χλμ παμε για το σερβις των 10000χλμ δηλαδη σε καμια βδομαδα το πολυ....σας ευχαριστω καλες βολτες σε ολους μας...

    υ.γ υπαρχει ομαδα XJ6/Diversion??? εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι...
    καλως ηρθες στην παρεα μας. καλοριζικο και καλα χιλιομετρα.
    γιατι σκεφτεσαι να αλλαξεις λαστιχα? τι φοραει, ποσα χλμ εκανε? ηλικιακα τα λαστιχα σου ειναι καινουρια. δυστυχως ομαδα δεν καναμε. αλλα εδω τουλαχιστο που εγραψες ειμαστε ολοι με το συγκεκριμενο μηχανακι. εγω θα αλλαξω λαστιχα σε μια βδομαδα(τα εχω παραγγειλει) MICHELIN PILOT ROAD 3.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  10. #640
    Stand by για την αγορά... Το avatar του/της Πέτρος
    Εγγραφή
    19/05/2013
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα παίδες! Καινούριος στο forum και σαν οδηγός (πέρα από παπιά, έχω οδηγήσει hornet εκεί που πήγα για το δίπλωμα και το fazer του brother).
    Διάβασα ΟΛΑ όσα έχετε γράψει σ'αυτό το θέμα από την αρχή.. Έμαθα αρκετά και σημαντικά από όλους όσους έχουνε γράψει τις εμπειρίες τους και τις απόψεις τους από το 2009. Κυρίως αυτό ήθελα να πω για αρχή. Είναι μεγάλη βοήθεια για κάποιον που ψάχνεται για το μηχανάκι αυτό (και για οτιδήποτε άλλο) να βλέπει τις εμπειρίες άλλων 'πάνω στο ίδιο θέμα.. Μεγάλη μαγκιά. Είτε για ζημιές, λάστιχα, λάδια, εξοπλισμό κτλ. Όλα βοηθάνε στο να βγουν κάποια συμπεράσματα.
    Ενδιαφέρομαι για μηχανή στην περίφημη ''μικρο-μεσαία'' κατηγορία.. Παίζουν τα καινούρια 500άρια της Honda, το er6 και βέβαια το xj6. Εκ πρώτης, εκείνο που μου έκανε ΜΕΓΑΛΟ κλικ είναι το yamaha. Το έχω ψάξει αρκετά τον τελευταίο καιρό, forum, άρθρα, reviews, youtube κτλ.. Μέχρι αηδίας δηλαδή..
    Βέβαια, παίζει και το hornet (για να πειράξω λίγο και τους ορκισμένους της yamaha ) το οποίο πρέπει να πω ότι με κέρδισε αμέσως (παρά το ότι μου φαινότανε ''μικρό'' στην αρχή για εμένα, 1,80). Όμως είναι 2 κλικ παραπάνω από το xj6 σε τιμή και, όπως μαθαίνω από παντού, σε ποιότητα, γκάζια κτλ. Άλλη κατηγορία.
    Μεταχειρισμένο ή καινούριο;; Μάλλον μεταχειρισμένο εφόσον θα υπάρχουν αρκετά και σε καλή κατάσταση μέχρι να κάνω την κίνηση.. Πάντα για το γυμνό εννοείται..
    2 ερωτήσεις. Τα σωληνάκια υψηλής που είχαν αναφερθεί παλιότερα εδώ μέσα, πότε πρέπει να τα βάλουμε;; Πρέπει να αλλάξει και το πίσω ελατήριο για να γίνει αυτό ή όχι;;
    Το μπροστινό πηρούνι το οποίο κανένας δε γουστάρει όπως φαίνεται, μπορούμε να το αλλάξουμε;; Τι θα ήταν καλό σαν αντικαταστάτης;
    Αυτά και όπως πάντα,
    DRIVE SAFELY DUDES

  11. #641
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πέτρος Προβολή μηνύματος
    ...........
    Μεταχειρισμένο ή καινούριο;; Μάλλον μεταχειρισμένο εφόσον θα υπάρχουν αρκετά και σε καλή κατάσταση μέχρι να κάνω την κίνηση.. Πάντα για το γυμνό εννοείται..
    2 ερωτήσεις. Τα σωληνάκια υψηλής που είχαν αναφερθεί παλιότερα εδώ μέσα, πότε πρέπει να τα βάλουμε;; Πρέπει να αλλάξει και το πίσω ελατήριο για να γίνει αυτό ή όχι;;
    Το μπροστινό πηρούνι το οποίο κανένας δε γουστάρει όπως φαίνεται, μπορούμε να το αλλάξουμε;; Τι θα ήταν καλό σαν αντικαταστάτης;
    Αυτά και όπως πάντα,
    DRIVE SAFELY DUDES
    κατ' αρχην καλως ηρθες

    απο κει και περα απανταω στις ερωτησεις σου με τη σειρα.
    μεταχειρο αλλα οχι γυμνο (εχει ξυλο, ασε που δεν το θεωρω και ομορφο το συγκεκριμενο αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο)
    τα υψηλης τα βαζεις με το που θα καταλαβεις οτι τα μαμα δεν σε καλυπτουν πλεον
    οχι δεν εχει να κανει το πισω ελατηριο για να μπουνε τα υψηλης
    ναι το μπροστινο αλλαζει. εγω θα προτεινα αλλαγη σε λαδια και ελατηρια.

    να σαι καλα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #642
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    καλησπερα και απο εμενα.
    μετα απο ενα χρονο που εχω σταθερής δουλειά και έχοντας τα λαλακια στην τσέπη θέλησα να αγοράσω και εγω μια μηχανή. έχοντας στην κατοχή μου ηδη ενα crypton του 2000 το οποιο πριν μισο μηνα το κοντερ αρχισε να γραφει παλι απο την αρχη ειπα πως πλεον ειναι καιρος να ξεκουραστει και αυτο. εχοντας ηδη περασει απο το μεταβατικο σταδιο του σκουτερ το οποιο δεν μου βγηκε σε καλο βγήκα στην αγορα για να δω τι παιζει. στην αρχη περιμενα με αγωνια να δω το νεο CB500X της HONDA. ειπα θα ειναι ωραιο μηχανακι οικονομικο 2 κυλινδροι κατηγορια on-off για ανετες βολτες εκτός πολης. οταν ανεβηκα στο μηχανακι πραγματικα ξενερωσα την ζωη μου το πρωτο πραγμα που με χαλασε ηταν το σημειο που ακουμπουν τα γονατα στο ντεποζιτο. πλαστικό και μαλιστα το θεωρω ψευτικο πλαστικο με κακη συναρμογη. ξενερωμένος πηγα και στην αντιπροσωπεία της YAMAHA και βλεπω μπροστα μου το γυμνο XJ6 σε κιτρινο και λεω δεν ανεβαίνω...? πιο πολυ ηθελα οσο πιο ορθια σταση σωματος σε μηχανη. απο την στιγμη που ανεβηκα ενιωσα τελειως διαφορετικα με την ποιοτητα, "χτυπησα" τα γονατα μου και ακουσα εναν ωραιο μεταλικο ηχο και ειπα εδω ημαστε. ρωτησα τιμη και ηταν ιδια ακριβως με το HONDA. σημερα το πρωι πηγα να κανω τα χαρτια για την αγορα του. προτιμησα την ντυμενη εκδοση που περα απο το φερινκ και τα πλαστικα δεν εχει καποια διαφορα. αλλα και παλι μεσα μου λεω εκανα καλη επιλογη? οι μεακινησεις μου ειναι σπιτι -δουλεια, απο εθνικη η επαρχιακο, κεντρο πατρας και ταξιδια λευκαδα και οπου μου κανει κεφι. εσεις τι λετε εχοντας περισσότερα χιλιομετρα στην πλατη?

  13. #643
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.531
    καλοταξιδο

  14. #644
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    ευχαριστω πολυ. τωρα το απογευμα πηγα και εδωσα και την προκαταβολη. θελω να βαλω μια σχαρα πισω και να τοποθετησω βαλιτσακι. μου εδειξε την αυθεντικη εχει διαφορα σε σχεση με της givi απο θεμα ομορφιας?

  15. #645
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω πολυ. τωρα το απογευμα πηγα και εδωσα και την προκαταβολη. θελω να βαλω μια σχαρα πισω και να τοποθετησω βαλιτσακι. μου εδειξε την αυθεντικη εχει διαφορα σε σχεση με της givi απο θεμα ομορφιας?
    η αυθεντικη σχαρα ειναι πιο γερη αλλα δε θα μπορεις να βαλεις πλαινες βασεις για βαλιτσες. εγω την ειχα παρει και αναγκαστικα να την βγαλω για να βαλω τις πλαινες βασεις για τις GIVI 41L
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF