Σελίδα 22 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 1217181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 330 από 334

Θέμα: Yamaha YBR 250

  1. #316
    Οκ παιδιά ευχαριστώ.Εβαλα δοκιμάστικα μια 42άρα από έναν φίλο και τελικά δεν είναι και πολύ άσχημο.
    Μάριος
    www.mlazos.co.nr

  2. #317
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2007
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από krino4 Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα φίλε μου είναι αυτό που ανέφερα ποιο πάνω...600 ευρώ το αμορτισέρ, 600 ευρώ για μια μ******. Περιμένω να δω αν θα κάνουν κάτι σε αυτό αλλά δεν το βλέπω γιατί και σε yamaha στο εξωτερικό που πήρα τόσο το δίναν.
    .
    Κοιταχτέ μην ξεκολήστε καμιά εξατμίση, 1000 Ευρωπουλα παει το μαλι.. Με εριξε ενας μαλακας πριν λιγο καιρο και η ασφαλιστικη του θα πληρωσει 1069 ακριβως για την εξατμιση.. Πανακριβα ανταλαχτικα ελεος απλα , αμα τα μαζεψεις ολα θα κανουν 15 χιλιαρικα.....

  3. #318
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.348
    κοντα 500 ευρω θελω εγω για τα πλαστικα καλυματα του πινακα οργανων! (το πανελ με τα τζαμια, το απο κατω με τα "ποτηρια" και το εσωτερικο που ειναι σα κεραμικο)

  4. #319
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2013
    Μηνύματα
    2
    Παιδια γεια σας... Εχω κι εγω ενα YBR, βασικα το ειχε παρει ο πατερας μου, αλλα δεν πολυενδιφερεται πλεον, οποτε εγω πουλησα ενα παπι που ειχα και εχω αυτο τωρα πια... Ξερει κανεις ΑΝ υπαρχει κατι σε εξατμιση γι αυτο το πραμα??? :P ΓΕΝΙΚΑ, ειμαι ευχαριστημενος απ το μηχανακι, αν και εχω ενα θεμα που για το οποιο δεν φταιει η μηχανη, απλα το πηρα σε εναν μαστορα για Service, και ηθελα να μου αλλαξει αλυσιδογραναζα, αυτος ομως δεν εβαλε τα μαμισια γραναζια, εβαλε αλλα... Και τωρα το μηχανακι παει μεχρι 120 km, και σκαει... Τελος παντων... Θελω επισης να ρωτησω αν και σε αλλους χτυπανε οι βαλβιδες εντονα, γτ σε μενα συμβαινει αυτο... Αλλα πιο πολυ ενδιαφερομαι να μαθω με εξατμιση τι παιζει αν και δεν εχω βρει κατι στι Ιντερνετ...

  5. #320
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2013
    Μηνύματα
    2
    Με συγχωρεις ρε φιλε, αλλα εχεις αδικο για τα φρενα του YBR... Τα φρενα του ειναι παρα πολυ καλα... Εγω προσωπικα, κανω Rolling Εndo, με 60 χιλιομετρα,στην Κερκυρα κι ολας, δεν φιμιζομαστε για τους καλους μας δρομους...

  6. #321
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aκης-23 Προβολή μηνύματος
    Παιδια γεια σας... Εχω κι εγω ενα YBR, βασικα το ειχε παρει ο πατερας μου, αλλα δεν πολυενδιφερεται πλεον, οποτε εγω πουλησα ενα παπι που ειχα και εχω αυτο τωρα πια... Ξερει κανεις ΑΝ υπαρχει κατι σε εξατμιση γι αυτο το πραμα???
    http://www.devil-exhaust.com/YAMAHA~...cooter.exhaust

  7. #322
    μοτοσυκλέτα - οικονομία
    Εγγραφή
    24/07/2013
    Μηνύματα
    12

    Περι κατανάλωσης

    Γειά σας παιδιά,
    μήπώς κάποιος που έχει ή είχε τό ybr μπορεί να δώσει μια αξιόπιστη τιμή κατανάλωσης σε ταξίδια με σταθερές ταχύτητες 90-100.

  8. #323
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Εξαρόβιος Προβολή μηνύματος
    Γειά σας παιδιά,
    μήπώς κάποιος που έχει ή είχε τό ybr μπορεί να δώσει μια αξιόπιστη τιμή κατανάλωσης σε ταξίδια με σταθερές ταχύτητες 90-100.
    Θα πας πολύ μακρυά; Πρώτα θα κουραστείς εσύ και μετά θα γυρίσεις ρεζέρβα στο μοτόρι.

  9. #324
    μοτοσυκλέτα - οικονομία
    Εγγραφή
    24/07/2013
    Μηνύματα
    12
    Nα κουραστώ δεν υπάρχει περίπτωση γιατί είμαι συνηθισμένος από το xr 125 που έχω, νομίζω το ybr θα μου φανεί varadero.
    Μιλάω για αποστάσεις 150-300χλμ Αθήνα - Πάτρα , Αθήνα -Κυπαρισσία αλλά χωρίς διόδια πάντα δηλάδή μακριά από τα 120-140 των αυτοκινητοδρόμων.

  10. #325
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.348
    εγω που παω λευκαδα (400 χλμ απο σπιτι σε σπιτι) και η ταχυτητα να παιζει απο 70-130 αναλογα το κομματι που περναω, 27 ευρω εκαψα...

  11. #326
    μοτοσυκλέτα - οικονομία
    Εγγραφή
    24/07/2013
    Μηνύματα
    12
    Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε,
    η κατανάλωση που μου δίνεις ειναι 3,8 λτ/100χλμ, αναμενόμενη. Ελπίζω άμα κινείσαι με πιό σταθερές ταχύτητες να καίει λιγότερο.Πάντως το xr μου καίει 2.5 σε ταξίδι με 80.

  12. #327
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.348
    α! ξεχασα να σου πω οτι ειμαι και 120 κιλα γομαρι...

  13. #328
    μοτοσυκλέτα - οικονομία
    Εγγραφή
    24/07/2013
    Μηνύματα
    12
    120 κιλά! Το κακόμηρο το ybr, είναι σα να πηγαίνει συνέχεια δικάβαλο.

  14. #329
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Εξαρόβιος Προβολή μηνύματος
    120 κιλά! Το κακόμηρο το ybr, είναι σα να πηγαίνει συνέχεια δικάβαλο.
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!
    ελα ομως που δε χαμπαριαζει με την καμια!!! την αλλη φορα πηγα λαυριο με τον αδερφο μου, (98 κιλα αυτος) και πηγαινε στην αττικη οδο, 130αρες ανετοτατα! (ειχε να παει μεχρι 14ο που τελικιαζει, αλλα μη στο σπασουμε!! κριμα ειναι) αλλα εκει η αληθεια ειναι οτι τσιμπησε λιγο παραπανω σε καταναλωση οπως ηταν αναμενομενο... σε γενικες γραμμες, μπορει να μη το πιανει το ματι σου λογο του οτι δεν εχει κατι extreme στη σχεδιαση του, αλλα ειναι ενα εκπληκτικο μηχανακι! εγω εχω γυρισει σχεδον τη μιση ελλαδα με αυτο! και με εχει ταξιδεψει ακουραστα!

  15. #330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomike Προβολή μηνύματος
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!
    ελα ομως που δε χαμπαριαζει με την καμια!!! την αλλη φορα πηγα λαυριο με τον αδερφο μου, (98 κιλα αυτος) και πηγαινε στην αττικη οδο, 130αρες ανετοτατα! (ειχε να παει μεχρι 14ο που τελικιαζει, αλλα μη στο σπασουμε!! κριμα ειναι) αλλα εκει η αληθεια ειναι οτι τσιμπησε λιγο παραπανω σε καταναλωση οπως ηταν αναμενομενο... σε γενικες γραμμες, μπορει να μη το πιανει το ματι σου λογο του οτι δεν εχει κατι extreme στη σχεδιαση του, αλλα ειναι ενα εκπληκτικο μηχανακι! εγω εχω γυρισει σχεδον τη μιση ελλαδα με αυτο! και με εχει ταξιδεψει ακουραστα!
    Πάντα πίστευα πως είναι αθάνατο εργαλείο το YBR. Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα motomike.

Σελίδα 22 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 1217181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βαλίτσα Yamaha YBR 250
    από likoyrgos στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2010, 10:22
  2. Honda cbf 250 vs Yamaha ybr 250
    από saitis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 16:46
  3. honda cbf vs yamaha ybr 250 ....
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2007, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF