Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 52 από 52

Θέμα: Αγορά Tenere 700 - Κρίμα αν δε μπαίνει στο χώμα ?

  1. #46
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Επειδή ανέφερες νησιά και χώμα, καθώς και απειρία με μεγάλα μοτοσακά, θα πρότεινα κανένα 300άρι μονοκύλινδο ονώφ. Ο Σεμπάστιαν πρόσφατα ανέβασε νήμα με τη γιαπονέζα του και ξερογλειφόμασταν.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 02/07/2021 στις 16:30.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Θεωρούμε καθημερινή χρήση τα 150+ στην άσφαλτο που μπορεί να σε προβληματίσει ο 21 με την σαμπρέλα?
    Ή θεωρούμε άχρηστη τη διαδρομή των αναρτήσεων στους δρόμους της Ελλάδα?
    Κατά την άποψή μου τα ον οφφ είναι τα καλύτερα με διαφορά για καθημερινή χρήση,
    τα σκούτερ και τα ss τα χειρότερα.
    Οχι στην καθημερινή χρήση δε θα πας ποτέ τόσο και δε θα σε προβληματίσει αλλά έχω φίλους που έχουν μείνει απο λάστιχο αμέτρητες φορές με ''σαμπρελάτα'' μηχανάκια.

    Σε οδική συμπεριφορά στο δρόμο δεν υπάρχει αμφιβολία οτι ένα μηχανάκι με 17αρες (πχ Tracer700) είναι καλύτερο εκτός και αν μιλάμε για άνεση σε λακκούβες,εκεί σίγουρα υπερτερεί το Τενερέ.Αν βάζεις στην καθημερινή χρήση καβάλημα πεζοδρομίων και λοιπά σίγουρα και εκεί υπερτερεί το Τενερέ αλλά μόνο σε αυτούς τους τομείς.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #48
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.472
    Το καλύτερο επιχείρημα ειναι το αγορασα γιατι ετσι.
    Στην επομενη αγορα θα ξερεις τι σου ταιριάζει περισσότερο
    Στην μεθεπόμενη, μεσα στις διαφοροποιημένες προεπιλογες θα βαλεις και περισσοτερα αιτιολογημένα τεχνικα χαρακτηριστικά στο πλανο αγορας.

    Στην παρα-μεθεπομενη πιο στοχευμενα βαση των αναγκων και παει λέγοντας


    Τωρα τα σχόλια των mature μελών, σου φαίνονται κινέζικα. Θα σου γίνουν οικεία με την εμπειρία

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Επειδή ανέφερες νησιά και χώμα, καθώς και απειρία με μεγάλα μοτοσακά, θα πρότεινα κανένα 300άρι μονοκύλινδο ονώφ. Ο Σεμπάστιαν πρόσφατα ανέβασε νήμα με τη γιαπονέζα του και ξερογλειφόμασταν.
    Κάθε μέρα που περνάει μου αρέσει και περισσότερο φίλε νεοσσός.
    Max 80-85 κατανάλωση 2.8 λίτρα/100(στρωσιμο).
    Οι αναρτήσεις "καταπίνουν" κάθε λακούβα ευκολα.
    Με το 1.78m που είμαι πατάω κάτω με σιγουριά και τα δυο πόδια.
    Και το κυριότερο 142 κιλά.
    Καλό θα ήταν το παλικάρι που άνοιξε το θέμα να ρίξει μια ματιά στο crf 300l αν τον ενδιαφέρει και καμιά βόλτα στο βουνό.

  5. #50
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    300 ειναι πολλά maradi...
    κάτι βρηκα στο νετ χωρις τιμες. το θεμα ειναι οτι πολλες λενε πως ειναι comfort και τελικα εινια χειροτερες απο τη μαμα.
    Υπαρχουν καποιοι ταπετσερηδες που το θεμα σελλα μοτο το εχουν κανει επιστημη.....

    Θα στην φερουν στα μετρα σου με εξωτερικο υλικο after market καλλυτερο απο το μαμα ....

    Και εσωτερικο υλικο στα μετρα που θελεις εσυ...

    Kαι σιγουρα με πολυ λιγοτερα λεφτα...!

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2021
    Μηνύματα
    5
    Παιδιά ευχαριστώ όλους σας για τις συμβουλές

    Η παραγγελία έγινε πριν 2 εβδομάδες.

    Είμουν τυχερός και βρήκα σε αντριπροσωπεία εκτός Αθηνών μετά απο πολύ ψάξιμο καθότι όπως σωστά ειπώθηκε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

    Με ενημέρωσαν οτι φορτώθηκε απο Γαλλία την Δευτέρα, Τenere 700, 2021, Euro 5, Black

    Kράτησα πάνω απ'ολα την πιο σημαντική συμβουλή: "Παρε την μηχανή που την κοιτάς και ανυπομονείς να ανέβεις πάνω της"

    Δεν ξερώ πως θα μου βγει αλλα αν δεν δοκιμάσεις δε θα μαθεις. Τα λέμε στον δρόμο! (ή στο car.gr σε κανα-δυο χρόνια lol)

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sprouter Προβολή μηνύματος
    Παιδιά ευχαριστώ όλους σας για τις συμβουλές

    Η παραγγελία έγινε πριν 2 εβδομάδες.

    Είμουν τυχερός και βρήκα σε αντριπροσωπεία εκτός Αθηνών μετά απο πολύ ψάξιμο καθότι όπως σωστά ειπώθηκε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

    Με ενημέρωσαν οτι φορτώθηκε απο Γαλλία την Δευτέρα, Τenere 700, 2021, Euro 5, Black

    Kράτησα πάνω απ'ολα την πιο σημαντική συμβουλή: "Παρε την μηχανή που την κοιτάς και ανυπομονείς να ανέβεις πάνω της"

    Δεν ξερώ πως θα μου βγει αλλα αν δεν δοκιμάσεις δε θα μαθεις. Τα λέμε στον δρόμο! (ή στο car.gr σε κανα-δυο χρόνια lol)
    Για πες ρε αδερφε πως είναι η εμπειρία μέχρι σήμερα;
    Έχω και εγώ την ίδια ανησύχια με το πρώτο σου ποστ. Άσε που βγαίνει και ο μικρός τίγρης σε λίγο διάστημα και ίσως είναι πιο κατάλληλος..

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2019, 22:08
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2011, 13:37
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2009, 12:41
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2009, 20:30
  5. ΑΝ ΣΚΑΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ...
    από devil's animal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2005, 15:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF