PDA

View Full Version : KTM vs all



Σελίδες : [1] 2 3

okeanis1234
17/01/2014, 11:25
:a3::a3:

AristidisZ
17/01/2014, 11:27
Επειδη βλεπω οτι στο συγκεκριμενο topic υπαρχει εμπαθεια και προς το μηχανακι αλλα και προς τους κατοχους του,και επειδη ο καθε πικραμενος που δεν εχει τα φραγκα να παρει ουτε τη μια ροδα απο το συγκεκριμενο μοτορι και που οι μονες μηχανες που εχει καβαλησει ειναι κανενα z125 η στην καλυτερη κανενα vstrom μπαινει και λεει το κοντο του και το μακρυ του(το γνωστο οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια) και επειδη εχουν αρχισει να πρηζονται τα δικα μου τα κρεμασταρια με αυτα που εχω διαβασει 3 μερες τωρα(ακουσαμε μεχρι και οτι τα KTM ειναι γεροντιστικα...) σταματαω να γραφω γιατι πλεον δεν εχει νοημα...να 'στε καλα και παντα ορθιοι!

δε καταλαβαίνω γιατί δε δέχεστε μερικοί, ότι όπως υπάρχουν άνθρωποι κολλημένοι με τα ΚΤΜ, υπάρχουν και άνθρωποι που τα απεχθάνονται...
τεσπα, τα ίδια και τα ίδια πάλι...

taisteal
17/01/2014, 11:30
υπαρχουν ανθρωποι που τα απεχθανονται γιατι ειναι κουλαδια και δεν ξερουν να τα πανε :cool:


:a3:

AristidisZ
17/01/2014, 11:32
υπαρχουν ανθρωποι που τα απεχθανονται γιατι ειναι κουλαδια και δεν ξερουν να τα πανε :cool:


και κάποιοι που για να πάνε μια βόλτα Αθήνα - Τρίπολη πουλήσαν ένα νεφρό :bawl:

Shiatman
17/01/2014, 11:33
Νομίζω πως μερικοί μερικοί έχουν status problem :hmm:

teogtp
17/01/2014, 11:34
υπαρχουν ανθρωποι που τα απεχθανονται γιατι ειναι κουλαδια και δεν ξερουν να τα πανε :cool:


:a3:
Πεστα!
Εδω ο αλλος πηγε Ρωσια και δεν ηξερε να ρυθμισει την αλυσιδα του......:D

geez996
17/01/2014, 11:35
cntl+Alt+del.... μετα shut down computer... και πατε καμια βολτα.

Ηρεμηστε ολοι....
χωρις χιουμορ και καζουρα τι θα ημασταν ???

:beer:

bulmont
17/01/2014, 11:45
Πεστα!
Εδω ο αλλος πηγε Ρωσια και δεν ηξερε να ρυθμισει την αλυσιδα του......:D

Σε BMW 1200 ADV ;;;;;;;;

teogtp
17/01/2014, 11:46
Ktm....

πυξιδας990
17/01/2014, 12:13
Σε BMW 1200 ADV ;;;;;;;;

αυτο δεν εχει αλυσιδα,οσο για την αλυσιδα,υπαρχουν και τα ουφο

Stabak
17/01/2014, 13:11
αυτό που πρέπει να προσέξετε μερικοί, συνήθως νιούφηδες, είναι οτι καταντάτε αποκρουστικοί ακόμα και σε κατόχους κτμ με την υπέρμετρη θέρμη στην υπεράσπιση της αυστροινδικής εταιρίας...

AristidisZ
17/01/2014, 13:54
δεν έχει πλάκα ρε Χάρη να συζητάμε αποκλειστικά για τις αυτοαναφλεγόμενες αυστριακές κουδουνίστρες, η πλάκα είναι να μπαίνουν σφήνα τα σχόλια...

Shiatman
17/01/2014, 13:56
δεν έχει πλάκα ρε Χάρη να συζητάμε αποκλειστικά για τις αυτοαναφλεγόμενες αυστριακές κουδουνίστρες, η πλάκα είναι να μπαίνουν σφήνα τα σχόλια...

έλα να σε φτιάξω λίγο,

οι Αυστριακές κουδουνίστρες είναι για να παίζουν τα μωρά...;)

οι Γιαπωνέζικες ραπτομηχανές είναι για να παίζουν οι μοδίστρες :p

AristidisZ
17/01/2014, 13:58
οι Γιαπωνέζικες ραπτομηχανές είναι για να παίζουν οι μοδίστρες :p

εγώ αδερφέ είχα κάνει ναυτικό όχι αεροπορία :bawl:

akis_trevor
17/01/2014, 14:01
ο καθενας κανει οτι νομιζει εδω,οπως και εξω In real life.οσοι μπαινουν εδω συχνα σιγουρα εχουν πειραχτει με κατι,ειτε αφορα τους ιδιους,ειτε το μηχανακι τους , ειτε γενικες συμπεριφορες κλπ κλπ.στην τελικη ομως,εσυ το γουσταρεις το μηχανακι σου;τι σε νοιαζει τι σου λεει ο ακης και ο καθε ακης;το πειραγμα καμια φορα μπορει να ξεφυγει λιγο αλλα γραφτον στα ουμπαλα σου και συνεχισε το διαβασμα αλλων θεματων...

jimmis5
17/01/2014, 14:01
Εχει δικιο το παιδι ρε, εγω εχω να προσθεσω οτι εχει βρωμησει ο τοπος απο ktm 1190 adv σαν τα v-strom θα καταντησουν...ελα να βλεπω να βγαινουν τα μαχαιρια...
αληθεια ολα εκεινα τα φορουμ για Vstrom Ποσα χρονια ακομα θα ζησουν...?

AristidisZ
17/01/2014, 14:02
Εχει δικιο το παιδι ρε, εγω εχω να προσθεσω οτι εχει βρωμησει ο τοπος απο ktm 1190 adv

ε πέρασε η μόδα των BMW, λογικό μου φαίνεται...

jimmis5
17/01/2014, 14:09
Μπααα δεν περνα εκεινη η μοδα,εδω πρωτη σε πωλησεις ειναι η ρουφιανα...:smokin:

irinia
17/01/2014, 14:45
ΧΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ-S........








https://www.youtube.com/watch?v=xxKmC1iXBQw

motomaniac
17/01/2014, 15:37
να προσθεσω οτι ουτε ειχα ποτε Ζ ουτε εχω... το μονο Ζ ειναι το μεσαιο γραμμα στα tzr μου... που προφανως θα γινουν πιο διασκεδαστικα απο ενα χοντρονοφ με πολλα αλογα... εδω ακομα και το cbr μου θεωρω οτι ειναι απο τα πιο γεροντιστικα 4κ αλλα μου αρεσει σε ταξιδια.. για το βουνο εχουμε και dt και ttr κι ειμαστε ευχαριστημενοι που τα πληρωσαμε οσο κανει το μεγαλο σερβις του ΚΤΜ μαζι με αλυσιδογραναζα..

και φυσικα γραφω παντα καλοπροεραιτα και με χιουμορ.. σας αφηνω να μαστορεψω κανενα απο τα μηχανακια μου που τοσο μου αρεσει...

daz
17/01/2014, 17:06
Επειδη βλεπω οτι στο συγκεκριμενο topic υπαρχει εμπαθεια και προς το μηχανακι αλλα και προς τους κατοχους του,και επειδη ο καθε πικραμενος που δεν εχει τα φραγκα να παρει ουτε τη μια ροδα απο το συγκεκριμενο μοτορι και που οι μονες μηχανες που εχει καβαλησει ειναι κανενα z125 η στην καλυτερη κανενα vstrom μπαινει και λεει το κοντο του και το μακρυ του(το γνωστο οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια) και επειδη εχουν αρχισει να πρηζονται τα δικα μου τα κρεμασταρια με αυτα που εχω διαβασει 3 μερες τωρα(ακουσαμε μεχρι και οτι τα KTM ειναι γεροντιστικα...) σταματαω να γραφω γιατι πλεον δεν εχει νοημα...να 'στε καλα και παντα ορθιοι!

Δλδ εσένα τώρα σου θίξαμε τη μηχανή σου και δε μας κάνεις παρέα? Συγγνώμη αλλά τέτοιες συμπεριφορές μου θυμίζουν αυτούς που δεν αναφέρουν ποτέ τις ατέλειες της μηχανής τους, για να μην "κατηγορήσουμε" το "απόλυτο μηχάνημα". Ή δεν αναφέρουν ποτέ τα προβλήματα για να μην γυρίσουν μπούμερανγκ αυτά που ισχυρίζονται για τα Ιαπωνικά μπ@ρδέλα.

Όσο γι' αυτό το "όσα δε φτάνει η αλεπού..", εκτός του ότι νόμιζα πως είναι ατάκα των bmwάκιδων, ήθελα να σε ρωτήσω πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Μήπως με τον ίδιο τρόπο που κάποιοι άλλοι κρίνουν μηχανάκια τα οποία δεν τα έχουν καβαλήσει ούτε σταματημένα?

Υπάρχει εμπάθεια λέει προς το μηχανάκι και προς τους κατόχους. Ναι και βγάλαμε τα συμπεράσματά μας με τον ίδιο τρόπο που έβγαλες και εσύ το συμπέρασμα ότι δε μας περισσεύουν τα φράγκα να πάρουμε αυτό που καβαλάς εσύ και οι άλλοι εκλεκτοί με τα βαριά κρεμαστάρια.

Συνέχισε τώρα σε άλλο θρεντ να εκθειάζεις το μοτόρι σου και δείξε λίγο λύπηση σε αυτούς του κακομοίρηδες με τα Ιαπωνικά. Κάποια στιγμή ίσως ανακαλύψουν και αυτοί την πεμπτουσία του μοτοσυκλετισμού και των αισθήσεων. Να 'σαι καλά και πάντα όρθιος.


να προσθεσω οτι ουτε ειχα ποτε Ζ ουτε εχω... το μονο Ζ ειναι το μεσαιο γραμμα στα tzr μου... που προφανως θα γινουν πιο διασκεδαστικα απο ενα χοντρονοφ με πολλα αλογα... εδω ακομα και το cbr μου θεωρω οτι ειναι απο τα πιο γεροντιστικα 4κ αλλα μου αρεσει σε ταξιδια.. για το βουνο εχουμε και dt και ttr κι ειμαστε ευχαριστημενοι που τα πληρωσαμε οσο κανει το μεγαλο σερβις του ΚΤΜ μαζι με αλυσιδογραναζα..

και φυσικα γραφω παντα καλοπροεραιτα και με χιουμορ.. σας αφηνω να μαστορεψω κανενα απο τα μηχανακια μου που τοσο μου αρεσει...

Λοιπόν και εμένα αυτό το κτμ για γεροντίστικο μου κάνει. Έχει την κατάλληλη εμφάνιση για να αρέσει στους γέροντες και πολύ γκάζι για να ξανανιώνουν λίγο. Οι νέοι δεν το χρειάζονται. Υπάρχουν καλύτερα μηχανάκια γι' αυτούς, για να ικανοποιούν τις κ@λες τους. Καλές βόλτες με το dt και το TT.. :beer:

zannisvel
17/01/2014, 17:15
:a014::a014::a014:

daz
17/01/2014, 17:19
:a014::a014::a014:

Ε.. ή κάνουμε αντιπαράθεση ή δεν κάνουμε! Τι μου το πάτε λάου λάου εδώ και δυο σελίδες? :lol:

spyrakos35
17/01/2014, 17:22
Σουπιας for president :beer:

Joyrider
17/01/2014, 17:27
και επειδη ο καθε πικραμενος που δεν εχει τα φραγκα να παρει ουτε τη μια ροδα απο το συγκεκριμενο μοτορι λεει το κοντο του και το μακρυ του

Και για πε, στα πόσα φράγκα είναι η ταρίφα για το κοντό και στα πόσα για το μακρύ; :rolleyes:

taisteal
17/01/2014, 17:29
ντροπη να λεγονται τετοιες εκφρασεις σε φορουμ μοτοσυκλετας...ακου ο καθε πικραμενος που δεν εχει φραγκα...

ggs
17/01/2014, 17:32
Ε.. ή κάνουμε αντιπαράθεση ή δεν κάνουμε! Τι μου το πάτε λάου λάου εδώ και δυο σελίδες? :lol:

ρε Αποστολ' που να μπλεκεις...

δε ταφεστ γκαις λεμε.....:bawl:

307826

theofilos888
17/01/2014, 17:32
Λεφτααααααααα, λεφτα λεφτα λεφταααααααααααα! Ααααααα κ κανα κτμ να τα ξοδεψουμε! Ειχαμε κτμ κ μετα δεν ειχαμε λεφτααααααααα λεφτα λεφτα λεφτααααααααααα!

Shiatman
17/01/2014, 17:37
Σώμα μου,
σώμα μου φτιαγμένο από μπετό...

λέτε μαλακίες για τα ΚΤΜ και θα μου ματιάξετε το 640 και άντε να περιμένω μέχρι την Τρίτη πάλι!

irinia
17/01/2014, 18:35
Ε.. ή κάνουμε αντιπαράθεση ή δεν κάνουμε! Τι μου το πάτε λάου λάου εδώ και δυο σελίδες? :lol:




Ε .......ΕΝΤΑΞΕΙ



Άς τά πεί καί κανένας άλλος μιά φορά.....

AristidisZ
17/01/2014, 18:39
Σώμα μου,
σώμα μου φτιαγμένο από μπετό...

λέτε μαλακίες για τα ΚΤΜ και θα μου ματιάξετε το 640 και άντε να περιμένω μέχρι την Τρίτη πάλι!

γιατί εσείς με τα ΚΤΜια δε πάτε συνεργείο εκτάκτως ;;;

Shiatman
17/01/2014, 18:42
γιατί εσείς με τα ΚΤΜια δε πάτε συνεργείο εκτάκτως ;;;

Είσαι τρελός; Μόνο προγραμματισμένη "συντήρηση" :D

motomaniac
17/01/2014, 20:45
Λοιπόν και εμένα αυτό το κτμ για γεροντίστικο μου κάνει. Έχει την κατάλληλη εμφάνιση για να αρέσει στους γέροντες και πολύ γκάζι για να ξανανιώνουν λίγο. Οι νέοι δεν το χρειάζονται. Υπάρχουν καλύτερα μηχανάκια γι' αυτούς, για να ικανοποιούν τις κ@λες τους. Καλές βόλτες με το dt και το TT.. :beer:


πςςς... και που'σαι? και 2 tzr (το ενα σχεδον ετοιμο) κι ενα cbr600f4i και και και... αλλα δεν τα αναφερουμε γιατι δεν χρειαζεται. επιμενω οτι το dt ειναι σαφως ανωτερο στο χωμα απο οτι το κτμ...

οι νεοι εχουμε τις γκαυλες και δνε προτιμαμε μηχανακια του ειδους αλλα δεν εχουμε τα φραγκα να παρουμε ενα τετοιο http://images.motorcycle-usa.com/PhotoGallerys/2009-ktm-690-duke-7.jpg κι οταν και αν θα εχουμε λεφτα θα ειμαστε μεγαλοι.,...και θα ποναει η μεση μας κι ο κωλος μας και θα προτιμησουμε βαποροειδες.. κι ενα εχουμε ζωντανια θα παρουμε βαπορι κτμ να μας ξυπναει και λιγο εκεινον το πιτσιρικο που εκανε μαγκιες..

okeanis1234
17/01/2014, 20:58
Δλδ εσένα τώρα σου θίξαμε τη μηχανή σου και δε μας κάνεις παρέα? Συγγνώμη αλλά τέτοιες συμπεριφορές μου θυμίζουν αυτούς που δεν αναφέρουν ποτέ τις ατέλειες της μηχανής τους, για να μην "κατηγορήσουμε" το "απόλυτο μηχάνημα". Ή δεν αναφέρουν ποτέ τα προβλήματα για να μην γυρίσουν μπούμερανγκ αυτά που ισχυρίζονται για τα Ιαπωνικά μπ@ρδέλα.

Όσο γι' αυτό το "όσα δε φτάνει η αλεπού..", εκτός του ότι νόμιζα πως είναι ατάκα των bmwάκιδων, ήθελα να σε ρωτήσω πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Μήπως με τον ίδιο τρόπο που κάποιοι άλλοι κρίνουν μηχανάκια τα οποία δεν τα έχουν καβαλήσει ούτε σταματημένα?

Υπάρχει εμπάθεια λέει προς το μηχανάκι και προς τους κατόχους. Ναι και βγάλαμε τα συμπεράσματά μας με τον ίδιο τρόπο που έβγαλες και εσύ το συμπέρασμα ότι δε μας περισσεύουν τα φράγκα να πάρουμε αυτό που καβαλάς εσύ και οι άλλοι εκλεκτοί με τα βαριά κρεμαστάρια.

Συνέχισε τώρα σε άλλο θρεντ να εκθειάζεις το μοτόρι σου και δείξε λίγο λύπηση σε αυτούς του κακομοίρηδες με τα Ιαπωνικά. Κάποια στιγμή ίσως ανακαλύψουν και αυτοί την πεμπτουσία του μοτοσυκλετισμού και των αισθήσεων. Να 'σαι καλά και πάντα όρθιος.



Λοιπόν και εμένα αυτό το κτμ για γεροντίστικο μου κάνει. Έχει την κατάλληλη εμφάνιση για να αρέσει στους γέροντες και πολύ γκάζι για να ξανανιώνουν λίγο. Οι νέοι δεν το χρειάζονται. Υπάρχουν καλύτερα μηχανάκια γι' αυτούς, για να ικανοποιούν τις κ@λες τους. Καλές βόλτες με το dt και το TT.. :beer:

Φιλε μου...Δεν εχω πραγματικα ΚΑΜΜΙΑ διαθεση να ερθω σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ διαμαχη με κανεναν.Αν προσεξες στο μηνυμα μου δεν αναφερθηκα σε κανεναν προσωπικα,μιλησα γενικα.Εσυ αντιθετα επιτιθεσαι προσωπικα σε εμενα,οποτε ριξε λιγο τους τονους σε παρακαλω...:wave2:

AUFGEBRACHT
17/01/2014, 21:06
ριξε λιγο τους τονους σε παρακαλω...:wave2:

Αυτός ο σουπιάς το πολύ πολύ να ρίξει μελάνι...

faraway
17/01/2014, 21:14
307826

Αυτό το βαλιτσάκι είναι αλήθεια έχει παραμυθιάσει κόσμο και κοσμάκι ... ;)

okeanis1234
17/01/2014, 21:14
Αυτός ο σουπιάς το πολύ πολύ να ρίξει μελάνι...
:lol:

Lioulios
17/01/2014, 21:28
Πάνω που περίμενα να δω καμια αντιπαράθεση της προκοπής , βγαλμένη από άλλες εποχές .....Μάλλον ηρεμήσανε τα πνεύματα ... Σίτ !!!


Πάντως έχει γούστο να βλέπεις όλο το φόρουμ να σηζητάει για ένα μοντέλο ...Απο εποχής Βστρομ είχαμε να δούμε τέτοιες δόξες .

spyrakos35
17/01/2014, 21:50
Πάνω που περίμενα να δω καμια αντιπαράθεση της προκοπής , βγαλμένη από άλλες εποχές .....Μάλλον ηρεμήσανε τα πνεύματα ... Σίτ !!!

Πάντως έχει γούστο να βλέπεις όλο το φόρουμ να σηζητάει για ένα μοντέλο ...Απο εποχής Βστρομ είχαμε να δούμε τέτοιες δόξες .

ακούς οκεανίς???? παλι ΔΕΥΤΕΡΟΙ ερχεστε..... :lol:

el_hymador
17/01/2014, 21:51
Δεν ξέρω αν κάποια αγαπάνε ή αγαπάνε να μισούν την ΚΤΜ και τα μηχανάκια της, γεγονός πάντως είναι ότι βγάζει τα τελευταία χρόνια εκπληκτικές μοτοσικλέτες που κάνουν μπαμ ότι έχουν σχεδιαστεί από ανθρώπους που αγαπάνε το αντικείμενο - γουστάρουν και όχι από γραβατωμένους με καλωδιώση στα οικονομικά data της εκάστοτε εταιρείας οι οποίοι επιδίδονται σε πεολοιχίες των επενδυτών και του Δ.Σ. Δυστυχώς αναπόφευκτα και αυτή θα αρχίσει να βγάζει παπαριές σε κάποια φάση, όλο και κάποιοι μαλάκες θα απαιτήσουν περισσότερο cash στα ταμεία και ανάπτυξη και προφανώς το target group των ξενερούα ποζεράδων με το χοντρό πορτοφόλι, θα θέλουν πορτοκαλί GS ή Varadero. Χαρείτε τα όσο είναι καιρός γιατί μετά τον πούλο.

daz
17/01/2014, 22:37
Φιλε μου...Δεν εχω πραγματικα ΚΑΜΜΙΑ διαθεση να ερθω σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ διαμαχη με κανεναν.Αν προσεξες στο μηνυμα μου δεν αναφερθηκα σε κανεναν προσωπικα,μιλησα γενικα.Εσυ αντιθετα επιτιθεσαι προσωπικα σε εμενα,οποτε ριξε λιγο τους τονους σε παρακαλω...:wave2:



Δλδ αν αναφερόμουν σε σένα μιλώντας σε τρίτο πρόσωπο χωρίς να κάνω παράθεση για να μην φανεί σαν προσωπική επίθεση, θα είχε καμιά διαφορά? Θα μπορούσα σα θες να συνεχίσω κάπως έτσι..

Όσοι καβαλάτε κτμ νομίζετε ότι ανακαλύψατε τον τροχό και ..... τλ. κτλ.

Και να συνεχιστεί η συζήτηση χωρίς να αναφερόμαστε σε κάποιον συγκεκριμένα αλλά γενικά. Κάπως έτσι βγήκε και η ρετσινιά στους vstromaδες και στους tdmαδες. :lol: Μόνο οι bmwακιδες δημιούργησαν τη φήμη τους από μόνοι τους και είναι αι υπερήφανοι γι' αυτό! :evil:
Το μόνο ελαφρυντικό σε σας με τα πορτοκαλί είναι τα συναισθήματα που σας προκαλούν αυτά τα πράγματα με τις πανάκριβες ρόδες που καβαλάτε. :lol: Θα σας κάνει λοιπόν πιο συμπαθής στους άλλους αν αφήνατε να περάσει λίγη ώρα απ' τη στιγμή που κατεβήκατε απ' την σέλα, μέχρι να γράψετε κάτι.

Και αυτό ήταν το κοντό μου.. :lol:

daz
17/01/2014, 22:40
επιμενω οτι το dt ειναι σαφως ανωτερο στο χωμα απο οτι το κτμ...




Δώσε πόνο λέμε!

Είσαι και στο κατάλληλο θρεντ. :lol:

:beer:

daz
17/01/2014, 22:50
Πάνω που περίμενα να δω καμια αντιπαράθεση της προκοπής , βγαλμένη από άλλες εποχές .....Μάλλον ηρεμήσανε τα πνεύματα ... Σίτ !!!


Τα κατεύνασε ο γέρων πστίτσιος. Αφού έχουμε πει! Ένα ένα θρεντ πριν από κάθε παρασκευή!

daz
17/01/2014, 23:06
Δεν ξέρω αν κάποια αγαπάνε ή αγαπάνε να μισούν την ΚΤΜ και τα μηχανάκια της, γεγονός πάντως είναι ότι βγάζει τα τελευταία χρόνια εκπληκτικές μοτοσικλέτες που κάνουν μπαμ ότι έχουν σχεδιαστεί από ανθρώπους που αγαπάνε το αντικείμενο - γουστάρουν και όχι από γραβατωμένους με καλωδιώση στα οικονομικά data της εκάστοτε εταιρείας οι οποίοι επιδίδονται σε πεολοιχίες των επενδυτών και του Δ.Σ. Δυστυχώς αναπόφευκτα και αυτή θα αρχίσει να βγάζει παπαριές σε κάποια φάση, όλο και κάποιοι μαλάκες θα απαιτήσουν περισσότερο cash στα ταμεία και ανάπτυξη και προφανώς το target group των ξενερούα ποζεράδων με το χοντρό πορτοφόλι, θα θέλουν πορτοκαλί GS ή Varadero. Χαρείτε τα όσο είναι καιρός γιατί μετά τον πούλο.

Ποιά τελευταία χρόνια ρε hyma? Απ' το 2000-2001 που έκανε το μπαμ δεν έχει κόψει φόρα. Και δεν μιλάω για τα αγωνιστικά της μοντέλα το 400 το 520, τα δίχρονα κτλ, αλλά για τα πολιτικά της. Δούκες, 640, 660 sm μέχρι το smt.

Το θέμα τώρα είναι να βγάλει κανένα 690 adv πριν αλλάξει ρότα. :lol:

Shiatman
17/01/2014, 23:08
Το μόνο ελαφρυντικό σε σας με τα πορτοκαλί είναι τα συναισθήματα που σας προκαλούν αυτά τα πράγματα με τις πανάκριβες ρόδες που καβαλάτε.

Δέν το ήξερα ότι ήμουν εκατομυριούχος...:smokin:

yiannis172
17/01/2014, 23:17
επιμενω οτι το dt ειναι σαφως ανωτερο στο χωμα απο οτι το κτμ...


Πιστευω παρασυρθηκες απο την ''ενταση'' της συζητησης και το ειπες αυτο....γιατι εντελως φιλικα δεν ισχυει.Αν μιλας για χωμα καθαρα αντε να δεχτουμε οτι σε σχεση με το Adv εχει ενα πλεονεκτημα σε καποια κοματια το DT λογω βαρους.Με οποιοδηποτε αλλο χωματερο ΚΤΜ κανεις τετοια συγκριση ειναι απλα αστοχο.

AUFGEBRACHT
17/01/2014, 23:20
Για χώμα μόνο Africa ρε!!! :evil:

el_hymador
17/01/2014, 23:20
Ποιά τελευταία χρόνια ρε hyma? Απ' το 2000-2001 που έκανε το μπαμ δεν έχει κόψει φόρα. Και δεν μιλάω για τα αγωνιστικά της μοντέλα το 400 το 520, τα δίχρονα κτλ, αλλά για τα πολιτικά της. Δούκες, 640, 660 sm μέχρι το smt.

Το θέμα τώρα είναι να βγάλει κανένα 690 adv πριν αλλάξει ρότα. :lol:

Eγώ το τοποθετώ πιο παλιά από την εποχή του πρώτου Duke 620 το 95-96 ( κάπου εκεί δεν ήταν; ), σε σύγρκιση με τους υπόλοιπους κατασκευαστές, η KTM είναι σχετικά νέα στην ευρεία παραγωγή.

makis206
17/01/2014, 23:42
Επειδη βλεπω οτι στο συγκεκριμενο topic υπαρχει εμπαθεια και προς το μηχανακι αλλα και προς τους κατοχους του,και επειδη ο καθε πικραμενος που δεν εχει τα φραγκα να παρει ουτε τη μια ροδα απο το συγκεκριμενο μοτορι και που οι μονες μηχανες που εχει καβαλησει ειναι κανενα z125 η στην καλυτερη κανενα vstrom μπαινει και λεει το κοντο του και το μακρυ του(το γνωστο οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια) και επειδη εχουν αρχισει να πρηζονται τα δικα μου τα κρεμασταρια με αυτα που εχω διαβασει 3 μερες τωρα(ακουσαμε μεχρι και οτι τα KTM ειναι γεροντιστικα...) σταματαω να γραφω γιατι πλεον δεν εχει νοημα...να 'στε καλα και παντα ορθιοι!

Ράγισε κεφαλή Παρασκευή και ποιος περιμένει μέχρι να έρθει η Τρίτη ε;:D

daz
17/01/2014, 23:45
Eγώ το τοποθετώ πιο παλιά από την εποχή του πρώτου Duke 620 το 95-96 ( κάπου εκεί δεν ήταν; ), σε σύγρκιση με τους υπόλοιπους κατασκευαστές, η KTM είναι σχετικά νέα στην ευρεία παραγωγή.

Ναι. Τότε που άρχισε να ντύνει τους λύκους σαν αρνάκια και έβγαζε τους αγωνιστικούς κινητήρες στο δρόμο. Έπαιρνες το 620 το πορτοκαλοκίτρινο και έψαχνες οδοντίατρο για τα σφραγίσματα και λαστιχά με όμορφη κόρη. Ή έστω λαστιχα με κόρη. :lol:

Και είναι το ίδιο που μου άρεσε και στα πρώτα berg. Ήταν φτιαγμένα και σχεδιασμένα από ανθρώπους που προέρχονταν απ' το εργοστάσιο της husqvarna και έβγαζαν αυτό που γούσταραν. Εξού και το πρώτο τους μηχανάκι, το 501 ήταν αναγραμματισμός του 510.

daz
17/01/2014, 23:54
ρε Αποστολ' που να μπλεκεις...

δε ταφεστ γκαις λεμε.....:bawl:

307826

Αυτό ξέχασα να το σχολιάσω. :D

George, μετά τα golden boys με τα bmw θα έχουμε και τα toughest guys με τα ktm. Ρε δε μας σώζει τίποτα λέμε. Πούλα, πούλα όσο πιάνει τιμή ακόμα. :lol:

devil's animal
18/01/2014, 01:32
:a014::a014::a014:

spyrakos35
18/01/2014, 04:03
ΣΟΥ - ΠΙΑΣ

ΣΟΥ - ΠΙΑΣ

ΣΟΥ - ΠΙΑΣ

irinia
18/01/2014, 07:35
ΣΟΥ - ΠΙΑΣ

ΣΟΥ - ΠΙΑΣ

ΣΟΥ - ΠΙΑΣ





ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΥ..............ΠΙΟ ΠΡΩΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΟΥΡΟ




Σηκώνεσαι...??
Ή είσαι πορτιέρο καί έπιστρέφεις τέτοια ώρα...??
Νυχτοφύλακας δέν.....πιό άργά θά γύριζες

vaska
18/01/2014, 07:40
Είναι ένα βήμα πριν βάψω την χοντρή πορτοκαλί

:bawl:

Να δω τι θα λέει μετά ο Σουπιάς (αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα μου προτείνει κανένα Ιαπωνικό παρτάλι πχ ΧΤ)
:D

PQC
18/01/2014, 10:03
Εγώ που έχω japan και τον γουστάρω αλλά μου αρέσουν και τα ktm, έχω διαταραχή προσωπικότητας?
Ρε ξεκολλήστε λίγο όλα τα εργοστάσια έχουν βγάλει κατά καιρούς καλά μότο. Το θέμα είναι να μπορείς να τα πας.
Πάντως έχετε το νου σας ξέρω ένα xt μαμα που περνάει στις στροφές ότι έχει ρόδα.

daz
18/01/2014, 10:27
Είναι ένα βήμα πριν βάψω την χοντρή πορτοκαλί

:bawl:

Να δω τι θα λέει μετά ο Σουπιάς (αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα μου προτείνει κανένα Ιαπωνικό παρτάλι πχ ΧΤ)
:D

Μπλε να την βάψεις είπαμε! :lol:

XT? !!! Πρέπει να με κάνεις να σε μισήσω για να σου προτείνω ΧΤ. :lol:

SHOOTER045
18/01/2014, 10:49
Αυτό ξέχασα να το σχολιάσω. :D

George, μετά τα golden boys με τα bmw θα έχουμε και τα toughest guys με τα ktm. Ρε δε μας σώζει τίποτα λέμε. Πούλα, πούλα όσο πιάνει τιμή ακόμα. :lol:

Παρακαλω να μεταφερθει στις. <κουβεντες μεγαλων ανδρων>

motomaniac
18/01/2014, 20:58
Δώσε πόνο λέμε!

Είσαι και στο κατάλληλο θρεντ. :lol:

:beer:

χαχαχαχχαχα :lol:

motomaniac
18/01/2014, 21:01
Πιστευω παρασυρθηκες απο την ''ενταση'' της συζητησης και το ειπες αυτο....γιατι εντελως φιλικα δεν ισχυει.Αν μιλας για χωμα καθαρα αντε να δεχτουμε οτι σε σχεση με το Adv εχει ενα πλεονεκτημα σε καποια κοματια το DT λογω βαρους.Με οποιοδηποτε αλλο χωματερο ΚΤΜ κανεις τετοια συγκριση ειναι απλα αστοχο.

το κτμ ειπα. για ενα συγκεκριμενο μηχανακι μιλαμε εδω. φυσικα για οποιοδηποτε αλλο κτμ θα συμφωνησω.

daz
19/01/2014, 13:32
Στο χτζ στα 20,000 χλμ στην επίσημη αντιπροσωπία στην Αθήνα ήθελαν 317 ευρώ. Ξέχασα να τους ρωτήσω αν η τιμή ήταν μαζί με το φπα ή όχι. :lol:

Τακάκια εμπρός μόνο κάπου στα 100 ευρώ.

Για το τενερε μιλάμε έτσι? Των 40κάτι ίππων με το ένα πιστόνι που κοστίζει λίγο πάνω από 7κ ευρώ καινούριο.


ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ.....??





Δέ βλέπεις τρελλάθηκαν νά πουλάνε,έχουν όμως μιά διαφορά
ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ, τή λένε.


Φυσικά, θα έπρεπε η ΚΤΜ να χρεώνει 250€ επειδή είναι λιγότερο αξιόπιστη!


ΚΑΙ ΚΕΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΔΑΡΜΕΝΟΣ..........??





Ώχ.......

:D ...

matas
19/01/2014, 14:54
"Γιατρε εχω προβλημα, ειχα Honda και ηθελα να παρω παλι Honda, αλλα τελικα πηρα Triumph! Και το επομενο σκεφτομαι οτι θα ειναι ΚΤΜ, τι να κανω?"

taisteal
19/01/2014, 14:58
να μαζευεις φραγκα στην ακρη για τα μαστορια...

:bawl::bawl:

motomaniac
19/01/2014, 15:01
"Γιατρε εχω προβλημα, ειχα Honda και ηθελα να παρω παλι Honda, αλλα τελικα πηρα Triumph! Και το επομενο σκεφτομαι οτι θα ειναι ΚΤΜ, τι να κανω?"

ευχελαιο...

golden arian
19/01/2014, 16:20
ευχελαιο...

Μαζί με αγιασμό...:D

theofilos888
19/01/2014, 16:27
Μαζί με αγιασμό...:D

Κάνε έναν εξορκισμό!!!!!!

MG-KTiNoS
19/01/2014, 16:39
Επειδη βλεπω οτι στο συγκεκριμενο topic υπαρχει εμπαθεια και προς το μηχανακι αλλα και προς τους κατοχους του,και επειδη ο καθε πικραμενος που δεν εχει τα φραγκα να παρει ουτε τη μια ροδα απο το συγκεκριμενο μοτορι και που οι μονες μηχανες που εχει καβαλησει ειναι κανενα z125 η στην καλυτερη κανενα vstrom μπαινει και λεει το κοντο του και το μακρυ του(το γνωστο οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια) και επειδη εχουν αρχισει να πρηζονται τα δικα μου τα κρεμασταρια με αυτα που εχω διαβασει 3 μερες τωρα(ακουσαμε μεχρι και οτι τα KTM ειναι γεροντιστικα...) σταματαω να γραφω γιατι πλεον δεν εχει νοημα...να 'στε καλα και παντα ορθιοι!


φΊΛΕ ΜΟΥ ΤΟ σχόλιο σου είναι από πιο άσχημα που έχω διαβάσει εδώ μέσα.
Σου εύχομαι να είσαι καλά και να έχεις πάντα πολλά λ7 για να αποκτάς ότι σου κάνει κέφι μ αυτά.

Από εκεί και μετά έχεις πολύ δρόμο στη ζωή
:wave2:

cosgili
19/01/2014, 18:25
φΊΛΕ ΜΟΥ ΤΟ σχόλιο σου είναι από πιο άσχημα που έχω διαβάσει εδώ μέσα.
Σου εύχομαι να είσαι καλά και να έχεις πάντα πολλά λ7 για να αποκτάς ότι σου κάνει κέφι μ αυτά.

Από εκεί και μετά έχεις πολύ δρόμο στη ζωή
:wave2:
ενώ όλων των υπολοίπων (εκατέρωθεν) ήταν με το "σεις" και με το "σας"!
:rolleyes:




υγ έπρεπε να έχει πάει στα τσακίδια προ πολλού το θρεντάκιον...

pipe_smoker
19/01/2014, 19:08
ενώ όλων των υπολοίπων (εκατέρωθεν) ήταν με το "σεις" και με το "σας"!
:rolleyes:


Έχεις τα δίκια σου.
Αλλά, τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, ένα ποστ που το ζουμί του είναι "Ρε πειναλέοι, που όσο κάνει ο δεξός μου καθρέφτης δεν κάνει ολόκληρος ο μπόμπος που καβαλάτε, θέλετε να κάνετε και σΚόλιο για το μοτόρι και να μου τα πρήξετε?", ε είναι κατιτίς over the top.

Όχι τόσο αγενές. Αγενές θα ήταν να απαντήσει κάποιος "Μπράβο, βάλ'το τώρα εκεί που δεν βλέπει ήλιος να μην του χαλάσει και το χρώμα και μη μας τα ζαλίζεις κι εμάς."
Ήταν άσχημο και κακό.

ΥΓ. Το θρεντ έχει την πλάκα του γιατί οι περισσότεροι με χιούμορ το αντιμετωπίζουν.
Αν προσβλήθηκε κάποιος επειδή του θίξανε τη μηχανή ή τη ράτσα της, δε νομίζω πως φταίει το θρεντ.






Γαμώ τη χόντα μου γαμώ, επίτρεψέ μου να συμπληρώσω:lol:

theofilos888
19/01/2014, 19:12
Γαμώ τη χόντα μου γαμώ, επίτρεψέ μου να συμπληρώσω:lol:

Λίγα με τη χόντα!!!!! :lol:

pipe_smoker
19/01/2014, 19:32
Λίγα με τη χόντα!!!!! :lol:

Ρε πάρε το 'ρδελάκι σου και τράβα βάφ'το πορτοκαλί και πέτα το στο μάστορα...

Άντε μπράβο:lol:

cosgili
19/01/2014, 19:35
Έχεις τα δίκια σου.
Αλλά, τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, ένα ποστ που το ζουμί του είναι "Ρε πειναλέοι, που όσο κάνει ο δεξός μου καθρέφτης δεν κάνει ολόκληρος ο μπόμπος που καβαλάτε, θέλετε να κάνετε και σΚόλιο για το μοτόρι και να μου τα πρήξετε?", ε είναι κατιτίς over the top.

Όχι τόσο αγενές. Αγενές θα ήταν να απαντήσει κάποιος "Μπράβο, βάλ'το τώρα εκεί που δεν βλέπει ήλιος να μην του χαλάσει και το χρώμα και μη μας τα ζαλίζεις κι εμάς."
Ήταν άσχημο και κακό.

ΥΓ. Το θρεντ έχει την πλάκα του γιατί οι περισσότεροι με χιούμορ το αντιμετωπίζουν.
Αν προσβλήθηκε κάποιος επειδή του θίξανε τη μηχανή ή τη ράτσα της, δε νομίζω πως φταίει το θρεντ.






Γαμώ τη χόντα μου γαμώ, επίτρεψέ μου να συμπληρώσω:lol:
χαβαλές για τα μηχανάκια να γίνεται, έχει την πλάκα του και οι περισσότεροι γουστάρουν. Όταν όμως φτάσουμε στο χαρακτηρισμό ιδιοκτητών με βάση την επιλογή τους (όποια και να ναι), τότε έχει χαλάσει η σούπα και πάμε για άλλη.:wave2:

Υγ αφού είσαι κρυφοχοντάκιας, γιατί το απαρνιέσαι?

indianos950
19/01/2014, 19:48
Πάντως κτμ κτμ το slr 650 (dominator) του πατέρα μου εδω και 37000χιλ σε 15 χρονια εχει αλλάξει 2-3 μπουζι 4-5 φορές λάδια και μια φορά τακακια πισω και του εχει τρυπησει με τρυπάνι τις εξατμησεις για να πηγαίνει καλυτερα

pipe_smoker
19/01/2014, 20:21
χαβαλές για τα μηχανάκια να γίνεται, έχει την πλάκα του και οι περισσότεροι γουστάρουν. Όταν όμως φτάσουμε στο χαρακτηρισμό ιδιοκτητών με βάση την επιλογή τους (όποια και να ναι), τότε έχει χαλάσει η σούπα και πάμε για άλλη.:wave2:

Υγ αφού είσαι κρυφοχοντάκιας, γιατί το απαρνιέσαι?

Ρε συ Κώστα, κι αυτό μέρος του χαβαλέ είναι.
Βλέπε μπεμβεδάκηδες=ακράνωτοι και τζοβενολεφτάδες
χοντάκηδες=κουλοτσομπάνηδες και "φρένα να'χει, τ'άλλα βρίσκονται"
βεστρομάδες=καβαλάνε το μηχανάκι που κάνει τα πάντα εκτός από καφέ (κι όχι γιατί δεν μπορεί, απλά δεν πίνουν καφέ)
ντουκατάκηδες="ρε στάζει λάδια το 600άρι των 899 κυβικών σου" "νάζια κάνει μωρέ νάζια"
και πάει λέγοντας.

Τώρα άμα ο άλλος γίνεται φούρκα επειδή μπήκε (δικαίως ή αδίκως, για χαβαλέ ή στα σοβαρά) σε μιά από τις παραπάνω κατηγορίες (ή κάποια άλλη), μάλλον δικό του είναι το πρόβλημα.
Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω:beer:

ΥΓ. Δεν το απαρνιέμαι.
Αλλά και να τη βρίσω και να μου τη βρίσουνε χέστηκα. Μετοχές έχω?:lol:

AristidisZ
19/01/2014, 20:25
ψόφησε το thread, ο ωκεανός την έκανε για άλλες θάλασσες, ο κρητικός το πούλησε, και έμεινε ένας cosgili που παραείναι "μαλακός" για τέτοιες καταστάσεις
κρίμα κι άδικο

rider
19/01/2014, 20:35
μάλλον δεν είναι το κατάλληλο thread να ρωτήσω τη γνώμη σας για τις σκέψεις που έχω τελευταία να αποχωριστώ το gsx-r για ενα 990 ε??? :look:

spyrakos35
19/01/2014, 21:51
μάλλον δεν είναι το κατάλληλο thread να ρωτήσω τη γνώμη σας για τις σκέψεις που έχω τελευταία να αποχωριστώ το gsx-r για ενα 990 ε??? :look:

Μα γιατι το λες..... ελευθερα....:a014:

daz
19/01/2014, 21:56
μάλλον δεν είναι το κατάλληλο thread να ρωτήσω τη γνώμη σας για τις σκέψεις που έχω τελευταία να αποχωριστώ το gsx-r για ενα 990 ε??? :look:

Αν κουράστηκες με τα "αγωνιστικά" και θέλεις κάτι πιο άνετο χωρίς να σου λείψει το γκάζι δεν υπάρχει καλύτερη λύση.

AristidisZ
19/01/2014, 21:58
Αν κουράστηκες με τα "αγωνιστικά" και θέλεις κάτι πιο άνετο χωρίς να σου λείψει το γκάζι δεν υπάρχει καλύτερη λύση.

και γιατί όχι το 1190 ;;;

yiannis172
19/01/2014, 22:14
Ή ακομα καλυτερα το SMT.....ερωτας!

devil's animal
19/01/2014, 22:46
σιγα σιγα θα το σπρωξετε και στα σκληρα* το παιδι...:evil:






*βλ. ducati






:lol::lol:

teogtp
19/01/2014, 22:54
Μα γιατι το λες..... ελευθερα....:a014:


Αν κουράστηκες με τα "αγωνιστικά" και θέλεις κάτι πιο άνετο χωρίς να σου λείψει το γκάζι δεν υπάρχει καλύτερη λύση.


και γιατί όχι το 1190 ;;;


Ή ακομα καλυτερα το SMT.....ερωτας!


σιγα σιγα θα το σπρωξετε και στα σκληρα* το παιδι...:evil:






*βλ. ducati






:lol::lol:

Αυτο το θεμα μου θυμιζει το κρυφο σχολειο οπου ολοι μαζευονταν για να αποκτησουν
την απαγορευμενη γνωση!
Κρυφο Αυστριακοι!:lol:

vaska
19/01/2014, 23:01
ψόφησε το thread, ο ωκεανός την έκανε για άλλες θάλασσες, ο κρητικός το πούλησε, και έμεινε ένας cosgili που παραείναι "μαλακός" για τέτοιες καταστάσεις
κρίμα κι άδικο

Είναι και ο ταρίφας από το Λουτράκι ρε παιδίμ, αλλά δεν βλέπω ένταση. Αυτό είναι αλήθεια.

:a014:

spyrakos35
19/01/2014, 23:46
Είναι και ο ταρίφας από το Λουτράκι ρε παιδίμ, αλλά δεν βλέπω ένταση. Αυτό είναι αλήθεια.

:a014:

θέλετε ένταση???

308006

indianos950
20/01/2014, 00:17
3 μέρες τους γυρεύανε μες στις πλαγιές στα δάση η κοπελιά προσκυνάνε μουγκη , εικονοστάσι
Τον άλλον βρήκαν σε μαντρί τον γλύφανε τα γίδια , κάτι για νιτρό ψέλλισε μεσα στ αποκαΐδια

Αντιγραφή από τον λύκο κ. Λαζαρο

irinia
20/01/2014, 00:30
ευχελαιο...





ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

daz
20/01/2014, 00:31
και γιατί όχι το 1190 ;;;

Ακόμα καλύτερα. Δεν το ανέφερα γιατί ρώτησε για συγκεκριμένο μοντέλο.


Αυτο το θεμα μου θυμιζει το κρυφο σχολειο οπου ολοι μαζευονταν για να αποκτησουν
την απαγορευμενη γνωση!
Κρυφο Αυστριακοι!:lol:

Τελικά, αντιθέτως απ' ότι πιστεύει ο oceanis, σε τούτο το φόρουμ δεν υπάρχουν πολλοί πολέμιοι των πορτοκαλί. Έχουμε λίγους και καλούς όμως. :lol:

daz
20/01/2014, 00:32
Είναι και ο ταρίφας από το Λουτράκι ρε παιδίμ, αλλά δεν βλέπω ένταση. Αυτό είναι αλήθεια.

:a014:

Ρε εκείνος ο ΔουκαςΙΙ που είναι? Μου λείψανε τα greeklish του. :lol:


edit. Από τότε που πήρε vstrom χάθηκε ή είναι η εντύπωσή μου? :bawl:

πυξιδας990
20/01/2014, 08:17
καποτε πολυ παλια τα αγγλικα μοτοεργοστασια-βιοτεχνιες και οι αναβατες τους οταν σκασανε μυτη οι γιαπωνεζοι γελαγανε,κοροιδευανε κτλπ.
τωρα οι γιαπωνεζοι,μολις βγηκαν απο το καβουκι τους οι ευρωπαικες εταιριες κανουν το ιδιο εκτος απο οτι γελανε διοτι σε παρα πολλες κατηγοριες βλεπουν πλατη.
φιλοι οπως ειναι γνωστο η ιστορια παντα επαναλαμβανετε αλλα συνηθως το πικρο ποτηρι το γευεται αυτος που στην αρχη επινε το νεκταρ.

stefanos
20/01/2014, 08:30
καποτε πολυ παλια τα αγγλικα μοτοεργοστασια-βιοτεχνιες και οι αναβατες τους οταν σκασανε μυτη οι γιαπωνεζοι γελαγανε,κοροιδευανε κτλπ.
τωρα οι γιαπωνεζοι,μολις βγηκαν απο το καβουκι τους οι ευρωπαικες εταιριες κανουν το ιδιο εκτος απο οτι γελανε διοτι σε παρα πολλες κατηγοριες βλεπουν πλατη.
φιλοι οπως ειναι γνωστο η ιστορια παντα επαναλαμβανετε αλλα συνηθως το πικρο ποτηρι το γευεται αυτος που στην αρχη επινε το νεκταρ.

Δεν θα διαφωνήσω για την ιστορία αλλά τα πράγματα είναι δυσκολότερα για τις μικρές βιομηχανίες της Ευρώπης από ότι ήταν για τους Ιάπωνες.
Είδη οι μεγάλοι έχουν βάλει πόδι στον τρίτο κόσμο, συνεργαζόμενοι με ντόπιους και έχουν εδραιωθεί σε βαθμό που δεν υπήρχε ποτέ.

πυξιδας990
20/01/2014, 10:07
Δεν θα διαφωνήσω για την ιστορία αλλά τα πράγματα είναι δυσκολότερα για τις μικρές βιομηχανίες της Ευρώπης από ότι ήταν για τους Ιάπωνες.
Είδη οι μεγάλοι έχουν βάλει πόδι στον τρίτο κόσμο, συνεργαζόμενοι με ντόπιους και έχουν εδραιωθεί σε βαθμό που δεν υπήρχε ποτέ.
κοιτα ομως οτι ενα προνομιουχο πεδιο των japan αλλοτε,τα μικρα κυβικα δηλ,η ktm το χτυπαει κατα ριπας.βλεπε 390 duke αλλα και ολη σειρα.
ειναι νομος της πραγματικης ζωης παιδια,οτι ανεβαινει -κατεβαινει,οι ιαπωνες 3 δεκαετιες και βαλε μονοπωλησαν σχεδιασμο-πωλησεις,τα παντα,τωρα ηρθε το πληρωμα του χρονου και ειναι φυσικο αυτο.παντα καποιος θα βρεθει να προσπερασει

AristidisZ
20/01/2014, 10:08
παντα καποιος θα βρεθει να προσπερασει

αρκεί να μη μείνει στη γωνία από κυλινδροκεφαλή
:wave2:

Shiatman
20/01/2014, 10:24
Τελικά, αντιθέτως απ' ότι πιστεύει ο oceanis, σε τούτο το φόρουμ δεν υπάρχουν πολλοί πολέμιοι των πορτοκαλί. Έχουμε λίγους και καλούς όμως. :lol:

Εντάξει ο οceanis τα παραείπε, αλλά οι πολέμιοι για να συνεχίζουν τόσο σθεναρά, κάποιο ψυχολογικό (περδικαλί) αποθημένο πρέπει να έχουν :hmm:

πυξιδας990
20/01/2014, 10:24
αρκεί να μη μείνει στη γωνία από κυλινδροκεφαλή
:wave2:

η απο ανορθωτη:a022:

theofilos888
20/01/2014, 10:36
Όλα μένουν! Άλλα συχνότερα, άλλα πιό αραιά! Τυχαίνει όμως ρε παιδί μου αυτά τα κουκλιά τα ευρωπαικά να μένουν πιο συχνά από εκείνα τα τρισκατάρατατα (για κάποιους) γιαπωνέζικα!

AristidisZ
20/01/2014, 10:38
η απο ανορθωτη:a022:

ακόμα κι έτσι αν είναι, 1000 φορές να αλλάζω έναν ανορθωτή από το να ανεβοκατεβάζω το μοτέρ Τετάρτη παρά Τετάρτη
(τις μονές μοτέρ - τις ζυγές ηλεκτρικά)

Shiatman
20/01/2014, 10:43
ακόμα κι έτσι αν είναι, 1000 φορές να αλλάζω έναν ανορθωτή από το να ανεβοκατεβάζω το μοτέρ Τετάρτη παρά Τετάρτη
(τις μονές μοτέρ - τις ζυγές ηλεκτρικά)

Φίλε Αριστίδη, πόσες φορές σε έχει αφήσει (κυριολεκτικά) το (ραπτο)μηχανάκι σου; Θέλω ειλικρίνεια...

AristidisZ
20/01/2014, 10:46
Φίλε Αριστίδη, πόσες φορές σε έχει αφήσει (κυριολεκτικά) το (ραπτο)μηχανάκι σου; Θέλω ειλικρίνεια...

τι εννοείς "αφήσει" ;
μετράμε π.χ. λάστιχο ή μπαταρία που από "γυφτιά" δε πήγα να αλλάξω ;

road spirit
20/01/2014, 10:55
Το μοτοσικλετιστικό μου ξεπαρθένιασμα ήταν με τζαπόνι, 20 χρόνια πριν. Από τότε μια ζωή τζαπάν (6 διαφορετικές), απλά όταν είχα τη τύχη να δώ λίγη χαρά οικονομική παραπάνω μια εποχή παχιών αγελάδων, μπήκε και 2η μοτό στο γκαράζ... τώρα είναι μια bmw...

Λέτε ότι θέτε αλλά, με βάση τις σημερινές επιλογές των εργοστασίων,το επόμενο μου μηχανάκι θα είναι Katooooomer δαγκωτό.

Πλέον όλα σπάνε, όλα χαλάνε ανεξαρτήτως εργοστασίου. Τα ποιοτικά στάνταρ έχουν πέσει εξ ανατολής, αντίστοιχα τα ευρωπαϊκά έχουν ανέβει. Αστοχίες σχεδιαστικές, κατασκευαστικές, υλικών κλπ θα υπάρχουν πάντα, και θα υπάρχει και το ίντερνετ για να κάνει το τόσο τοοοοοοοοοόσοοο.

pipe_smoker
20/01/2014, 11:17
τι εννοείς "αφήσει" ;
μετράμε π.χ. λάστιχο ή μπαταρία που από "γυφτιά" δε πήγα να αλλάξω ;

Τη ντίζα πάντως τη μετράμε ρε!!!!:lol:

(μισό μέτρο σύρμα φτάνει για να σε ξεφτυλίσει σε ένα φόρουμ:p)