PDA

View Full Version : -10 χρόνια προσδόκιμο



Σελίδες : [1] 2 3 4

el_hymador
23/04/2014, 16:08
...από τη ζωή μου. Μου φόλιασαν τα σκυλιά εχθές και ευτυχώς τα πρόλαβα στο τσακ. Κατά της εννιά το βράδυ γαυγίζανε πολύ και έντονα. βγάινω εξώ και βλέπω κωλόγερο με σακκούλα στο χέρι να πετάει δολώματα μέσα στην αυλή. Με το που τον είδα κατευθείαν την έπιασα την φάση αλλά ηταν ήδη αργά, είχαν φάει ήδη φόλα. Σε δευτερόλεπτα αρχίζουν τα συμπτώματα, απίστευτο τρέμουλο, αφρούς και σάλια στο στόμα και αφασία. Να κυνηγήσω τον πουστόγερο ούτο λόγος, πρέπει να σώσω τα σκυλιά. Τηλέφωνο στον κτηνίατρο και πετάδην το αμάξι για Κόρινθο. Ακολούθησαν ώρες; λεπτα; ούτε που ξέρω, απίστευτης αγωνίας, το να βλέπεις τα σκυλιά σου να ψυχοραγούν είναι ότι χειρότερο, δεν επικοινωνούσα με το περιβάλλον δεν ήξερα τι μου λέγανε που ήμουν και ποιος ήμουν... ευτυχώς αναταποκρίθηκαν και τα δύο στην θεραπεία... ισχυρότατο εμετικό, ατροπίνη και όρος.

Ολονυκτία δίπλα στα σκυλιά με έτοιμη ένεση κορτιζόνης στο χέρι μήπως υποτροπιάσουν. Ευτυχώς την παλέψανε μια χαρά. Ωρά να ασχοληθώ με τον κωλόγερο. Τον είχε φωτογραφίσει η μνήμη μου 110% με ακρίβεια. Της γειτονίας φυσικά... ρωτάω τον βρίσκώ. Πάω στο ΑΤ της περιοχής και μου εξηγούν τι χαρτία και στοιχεία πρέπει να συγκεντρώσω για τη μήνυση. Μου λείπει η διέυθυνση του και πάω ποδαράτος στο σπίτι του να την καταγράψω. Φθάνω και μπαίνω στην αυλή του... απο τα νευρά μου ανοίγει η μύτη. Συγκρατιέμαι, ούτε ξέρω πως. Είναι η γρία του έξω και τον ζητάω. Ψύχραιμα του εξηγώ πως αν ξαναπλησιάσει σε ακτίνα 50 μέτρων το σπίτι δεν ξέρω τι θα κάνω και ότι θα του υποβληθεί μήνυση. Φυσικά κάνει πως δεν ξέρει τίποτα. Γυρίζω σπίτι και χτυπάει το τηλέφωνο, είναι η κόρη του που έχει πάρει με ύφος να ζητήσει τα ρέστα... μέσα σε όλα μου λέει "άντε μην έρθω απο εκεί ε;"... μετά το μόνο που θυμάμαι είναι ότι μου πήρε με δυσκολία το τηλέφωνο από το χέρι ο αδερφός μου και απ΄οτι μου εξήγησεέτσι και αλλιώς άναρθρες κραυγές έβγαζα. Δεν ξέρω τι της είπα και τις της είπε μετά ο αδερφός μου αλλά έκλασε μαλλί και άρχισε τα παρακάλια...

Η μήνυση έχει δρομολογηθε και θα υποστεί τις νόμιμες συνέπειες, επίσης έχουν ενημερωθεί όλες οι φιλοζωικές της περιοχής και δικηγόρος. Τα 10 χρόνια απ΄τη ζωή μου χαλάλι, μου φτάνει που είναι καλά τα σκυλιά.

Stabak
23/04/2014, 16:10
Γιατι δεν μας λές και που μένει να ξέρουμε του γαμοσπιτου πουσταρα; όποιος εχει δει ζωντανο να αφρίζει ξέρει...

akis_trevor
23/04/2014, 16:13
δηλαδη ηρθε να ριξει φολα στα σκυλια μεσα στο σπιτι σου;εχει τιποτα προηγουμενα με σενα η με τα σκυλια;οχι οτι δικαιολογειται αλλα λεμε...
τι τρομπες ψυχανωμαλοι υπαρχουν ρε πουστη μου....πηγαινε το μεχρι τερμα.

zannisvel
23/04/2014, 16:15
Αν ειναι δυνατον....

Ευτυχως τα γλυτωσες!!!! Και Μπραβο που φερθηκες οπως φερθηκες. Δεν ξερω αν θα μπορουσα να ειμαι τοσο ψυχραιμος.

Αλλα κυνηγησε τον, τον π0&στη!!!

devil's animal
23/04/2014, 16:20
παλι καλα που συγκρατηθηκες Κωστα...
περα απο το ποινικο κομματι θα ελεγα να του ζητησεις και αποζημιωση μεσω αγωγης...
εκει τους ποναει περισσοτερο...
;)

αφου ολα καλα με τα σκυλακια σου, μια χαρα...
:beer::beer:

Pan (dvs)
23/04/2014, 16:40
Ο νεος νομος ειναι πολυ σκληρος.Αν το χειριστει σωστα ο δικηγορος,την εκατσε τη βαρκα ο παππους.

doctoras
23/04/2014, 16:41
να το κυνηγήσεις νομικά και ας κοστίσει τους δικηγόρους και τα χαρτόσημα 1000 ΦΟΡΕΣ ΑΞΙΖΕΙ οχι μόνο για αυτό που έχουν υποστεί τα σκυλιά σου αλλά για να μη το ξανακάνει ο πουσταράς ο σκατάνθρωπος σε άλλες ψυχές
επίσης να ενημερωθούν οι φιλοζωικές για την εξέλιξη της μήνυσης, να είσαι ψύχραιμος και να αποφύγεις οποιαδήποτε πρόκληση

σκατά στον τάφο σου κωλόγερε

nihristo
23/04/2014, 16:53
Πωπω ρε φίλε! Έχεις κουράγιο! Περαστικά σας, και κάνε ό,τι νόμιμο.

zannisvel
23/04/2014, 16:56
Και ο Παρης ειναι ενα απο τα δυο?

DAYMAN
23/04/2014, 17:02
σε τετοια περιπτωση (να μην τυχει σε κανεναν ευχομαι) γαλα και ξυδι εμετικο σκευασμα με αμεσα αποτελεσματα.

KAWAMANRIDER
23/04/2014, 17:23
ρε φιλε πραγματικα περαστικα στα ζωντανα σου :( , απο τα χειροτερα που μπορει να δει καποιος , εχω βρει γατι αδεσποτο & αν εβρισκα τον π@υστη που το εκανε δεν ξερω & εγω τι θα εκανα , απο τα χειροτερα που μπορει να κανει ενας ανθρωπος , καλο κουραγιο & να τον σκισεις τον μ@λακα , περαστικα & αγυριστα

nassosxlvbros
23/04/2014, 17:27
Σκίστον κανονικά το παλιοπουστα ούτε βήμα πίσω μην κάνεις. :evil:

nauagios
23/04/2014, 17:27
Μερικοι δεν ειναι ανθρωποι. δεν επραξες σωστα ομως, δεν επρεπε να πας απο το σπιτι του αλλα κατευθειαν σε φιλοζωικη, αυτοι εχουν τροπο μεσω δικηγορων να πιεσουν καταστασεις και πηγαινουν με ενταλμα σπιτι του το κανουν ανω κατω και σιγουρα θα βρουν καποια ουσια. Μετα του γαμμανε τε ραμματα. τουλαχιστον ετσι ειχε κανει ο θειος μου πριν χρονια και απεδωσε καρπους. εσταξε ενα μεγαλο ποσο για εγγυηση και επισης του εσπασαν και τα μουτρα ενα βραδυ μετα απο καιρο. ο λογος ηταν οτι ειχε μια σκυλα που πηδουσε τον φραχτη του θειου μου και πηγαινε να αλλαχτει με τον σκυλο του που ηταν δεμενος. και ετσι αποφασισε να φολιασει τον ξενο σκυλο απο το να δεσει τον δικο του ή να τον στειρωσει.

sapila racing
23/04/2014, 17:31
Οσο και να νευριάζεις πρέπει να είσαι ψύχραιμος για να μπορέσεις να αντιμετωπίσεις σωστά αυτό το 'όν' που έκανε αυτη τη δουλειά και να την πληρώσει όπως πρέπει.
Περαστικά στα σκυλιά!!

SHOOTER045
23/04/2014, 17:31
Να τον ταΐσεις ότι σου έριξε

AristidisZ
23/04/2014, 17:35
Οσο και να νευριάζεις πρέπει να είσαι ψύχραιμος για να μπορέσεις να αντιμετωπίσεις σωστά αυτό το 'όν' που έκανε αυτη τη δουλειά και να την πληρώσει όπως πρέπει.
Περαστικά στα σκυλιά!!

αφού δεν τον σάπισε Άρη, μάλλον εξαιρετικά ψύχραιμα αντέδρασε...

άντε με τον πουστόγερο

heloo
23/04/2014, 17:43
Εγκληματικη η κινηση του παππου .Εχω και εγω σκυλο ο οποιος τραυματιστικε πριν λιγες μερες απο αλλον λυμενο σκυλο απο παραλειψη και σε καταλαβαινω απολυτα.Σε ενα πραγμα ομως θελω να σταθω μιας και ειμαι παθον..Αναφερες οτι γαυγιζαν πολυ και εντονα,μηπως πρεπει και εσυ να φροντισεις να κανεις κατι για τα σκυλακια σου αν το κανουν καθ' επαναληψη;Δεν δινω κανενα ελαφριντικο στον παππου αλλα υπαρχουν καποιοι συνανθρωποι μας ειδικα αυτους τους καιρους με αυξημενα νευρα,μειωμενη υπομονη και αρκετη κουραση.Πριν κατι χρονια ειχα ενα γειτονικο σκυλι που λησουσε 12 ωρες την ημερα να χαλαει το κοσμο και σε ωρες που γυρνουσα κατακοπος απο την δουλεια.1 -2 παρατηρησεις και ο ανθρωπος ,δεν γνωριζω πως, καταφερε και ηρεμισε το σκυλο σε φυσιολογικα επιπεδα, δεν λεω να μην γαυγισει και καθολου!

theofilos888
23/04/2014, 17:46
Περαστικα στα σκυλια και στα νευρα σου! Πηγαινε το μεχρι τελους!

petros1972
23/04/2014, 17:58
ο παππους ειναι τυχερος που επεσε σε εσενα.αν ημουν εγω μαλλον θα ητανε αλλου και αυτο οχι γιατι ειμαι τσαμπουκας αλλα επειδη σε τετοια δεν ελεγχω τα νευρα μου και τοτε......Κυνηγησε τον μεχρι τελους.

petros1972
23/04/2014, 18:01
Εγκληματικη η κινηση του παππου .Εχω και εγω σκυλο ο οποιος τραυματιστικε πριν λιγες μερες απο αλλον λυμενο σκυλο απο παραλειψη και σε καταλαβαινω απολυτα.Σε ενα πραγμα ομως θελω να σταθω μιας και ειμαι παθον..Αναφερες οτι γαυγιζαν πολυ και εντονα,μηπως πρεπει και εσυ να φροντισεις να κανεις κατι για τα σκυλακια σου αν το κανουν καθ' επαναληψη;Δεν δινω κανενα ελαφριντικο στον παππου αλλα υπαρχουν καποιοι συνανθρωποι μας ειδικα αυτους τους καιρους με αυξημενα νευρα,μειωμενη υπομονη και αρκετη κουραση.Πριν κατι χρονια ειχα ενα γειτονικο σκυλι που λησουσε 12 ωρες την ημερα να χαλαει το κοσμο και σε ωρες που γυρνουσα κατακοπος απο την δουλεια.1 -2 παρατηρησεις και ο ανθρωπος ,δεν γνωριζω πως, καταφερε και ηρεμισε το σκυλο σε φυσιολογικα επιπεδα, δεν λεω να μην γαυγισει και καθολου!

κανενα σκυλι δεν γαυγιζει χωρις λογω.εξαρταται απο το αφεντικο και τον αν ειναι φυλακας ή οχι.σιγουρα υπαρχουν ορια.αλλα το να κανεις παρατηρηση μεχρι το να φωλιασεις ενα σκυλο αλλαζει.

vaska
23/04/2014, 18:01
Είδα τη Ζάρα μου να πεθαίνει στην αγκαλιά μας από ποντικοφάρμακο. Να μην το ζήσει κανείς αυτό. Κώστα έγραψα την απόψή μου και στο φβ. Λάβε όποια μέτρα νομίζεις και πήγαινε με όποιον τρόπο κρίνεις.

Εγώ δεν θα μπορούσα να λειτουργήσω έτσι (προφανός και ο δικός σου τρόπος είναι σωστότερος) αλλά θα του γ@μούσα τα πρέκια στις κατακεφαλιές. Τι κι αν είναι ραμολί τι κι αν έχει ήδη το ένα πόδι μέσα στο λάκκο?? Θα φρόντιζα να βάλει και το άλλο μέσα να ξεβρώμιζε ο τόπος.

Και αν κινηθείς νομικά να περιμένεις εκ νέου επίσκεψη από τον σκατόπουστα, θα έρθει να τελειώσει ότι άρχισε.

Την αγάπη μου και στον Πάρη και στην Μάγια.

nikos_abel
23/04/2014, 18:16
αν ημουν εγω μαλλον θα ητανε αλλου


Να κυνηγήσω τον πουστόγερο ούτο λόγος, πρέπει να σώσω τα σκυλιά.



Τι να πω ρε Κώστα....

pipe_smoker
23/04/2014, 18:21
αφού δεν τον σάπισε Άρη, μάλλον εξαιρετικά ψύχραιμα αντέδρασε...

άντε με τον πουστόγερο

Αυτό ακριβώς.

Πολυ σωστα τα λεει ο Αρης αλλα κι εγω αν τυχαινε να δω κατι τετοιο μπροστα μου θα θολωνα.
Πρωτα θα του εκοβα ο,τι εξειχε και θα το τάιζα στα αδεσποτα που θα περνουσαν τριγυρω και μετα θα συνερχομουν για να δω τα "τί και πώς".

Κωστα, γαμησε του τα στεγανα.
Αν εχεις την υπομονη τραβα το φιλε!
Και περαστικα και σε σενα και στα σκυλια σου:beer:

pipe_smoker
23/04/2014, 18:27
Και αν κινηθείς νομικά να περιμένεις εκ νέου επίσκεψη από τον σκατόπουστα, θα έρθει να τελειώσει ότι άρχισε.


Ο,τι και να κανει υπαρχει αυτο το ενδεχομενο ρε Μπιλ.
Εκτος κι αν οντως τονε φυτεψει. Και τοτε αρχιζει βεντετα οχι ποιος θα φαει τα σκυλια του Κωστα αλλα τον ιδιο τον Κωστα.

Αν καταφερει απο τη μια ο Κωστας, κι αν καταλαβει απο την αλλη ο αρχιδας, οτι και βηχαλακι να παθουν τα σκυλια κατευθειαν αυτον θα παει να βουτηξει η αστυνομια, τοτε πιστευω οτι ειναι οσο πιο ασφαλη γινεται.
(Μιλαμε παντα για νορμαλ σεναρια. Ας του ξεκληρισει κι ολοκληρη τη φαρα να μη φοβαται μη τη βρει απο κανα εγγονι του.)

Billymuse
23/04/2014, 18:27
Κωστάκη μπράβο για την αυτοσυγρκάτηση σου και τις προταιρεότητες που έβαλες στο να σώσεις τα σκυλιά γιατί με τέτοια ''θολούρα''
που μπορεί να σου φέρει μια τέτοια ενέργεια μέσα σου επικράτησε το καλό και η λογική. Επίσης ωραίος ο κτηνίατρος για την αμεσότητα του.
Απο κει και πέρα καλό ειναι να ενημερώσεις όλη τη περιοχή ειδικά τα σπίτια που θα έχουν σκύλους να προσέχουν,τα άλλα άστα στον δικηγόρο
σου να τα αναλάβει :beer:

vaska
23/04/2014, 18:42
Ο,τι και να κανει υπαρχει αυτο το ενδεχομενο ρε Μπιλ.

Ναι ρε Πάνο το ξέρω, για να έχει τον νου του ο Κώστας το λέω. Το πουσταριό θα ξανάρθει και θα έρθει ύπουλα για να κάνει κακό κι επειδή ξέρω τον Πάρη, πάλι θα πάει κοντά του και θα κάνει χαρές, οπότε πρέπει όλοι να έχουν τα μάτια τους 14.

taisteal
23/04/2014, 18:46
Ναι αλλα αν ειχε,αν λεμε,σπασμενα ποδια και τσαουλια,δεν θα ξαναρχοταν...

:a05:

Ichigo
23/04/2014, 18:48
Έχουν κάτι μυαλά εντελώς για το φ@ύτσο πολλοί χωρικοί. Έχω τύχει σε μικρή ηλικία μπροστά σε περιστατικό "ευθανασίας" τσοπανόσκυλου με κυνηγετικό τουφέκι στο κεφάλι διότι δεν ήταν καλός φύλακας και δεν ακολουθούσε όπως έπρεπε το κοπάδι! :yuck:

Billymuse
23/04/2014, 18:48
Ναι αλλα αν ειχε,αν λεμε,σπασμενα ποδια και τσαουλια,δεν θα ξαναρχοταν...

:a05:

Δε χρειάζεται να γίνουμε και χρυσά αυγά για να κάνουμε άναδρες επιθέσεις(αν και του αξίζει του τυπα...)
υπάρχουν και άλλοι τρόποι ανευ βίας... Π.Χ να γίνει η ετήσια έξω απο το σπίτι του γέρου :lol:

taisteal
23/04/2014, 18:50
Ναι και να φωναξει ο κωλογερος τους τσεους...


To protect and to serve...

vaska
23/04/2014, 19:15
Ηρεμα...
Κατ αρχήν είσαι τυχερός , μάλλον φυτοφάρμακο ήταν , υπάρχουν πολύ πιο δραστικά , δεν γράφω για ευνόητους λόγους..
Ζήτα οδηγίες απο κτηνίατρο για συμπτώματα (αν και τα είδες) αλλά και για τα ενέσιμα φάρμακα που πάντα πρέπει να έχεις .
Γράψε τις οδηγίες χρήσης αναλυτικά γιατί την δύσκολη στιγμή ίσως να μην έχεις την απαιτούμενη ψυχραιμία..
Αυτό που περιέγραψε ο Βάσκα είναι πολύ χειρότερο (και μη αναστρέψιμο)..
Του γέρου μην περιμένεις να του κάνουν και πολλά.. Ομως θα το σκεφτεί ποοολύ να το ξανακάνει..

Ισως κάμερα με γνωστοποίηση της υπαρξής της να αποτρέψει παρόμοια φαινόμενα (λέω τώρα..)

Τέλος καλό ευτυχώς ..

Μόλις γίνουν καλά (πολύ σύντομα) θα σου επιστρέψουν τα 10 χαμένα χρόνια της ζωής σου...

Δες το διαφορετικά... Για να αισθανθείς καλύτερα..

Πες πως τελικά είσαι....


Κωλόφαρδος!!

Του vaska ήταν νέα γενιά ποντικοφάρμακου που ο χρόνος που έχεις ν' αντιδράσεις είναι δεν είναι 30 λεπτά και είναι σε μορφή δολώματος. Υπάρχουν και άλλα που ακόμα και με την επαφή η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη.

Το "κωλόφαρδος" είναι απολύτως σωστή λέξη γιατί όλα βοήθησαν στο να εξελιχθεί αυτή η ιστορία αισίως.

Τέλος πάντων, ας μη μιζεριάζουμε και ας χαρούμε με την χαρά του Κώστα.

EVI
23/04/2014, 19:29
!!!!!!!!!! κακο ψωφο να εχει ο κωλογερος

MG-KTiNoS
23/04/2014, 19:59
314869

μπορούμε να πάμε όλοι μαζί του να εκφράσουμε τη δυσαρέσκια μας....

υγ
Είσαι καλός άνθρωπος πάντως σε παραδέχομαι.
Ο Γιώργος ο Νικονάκιας από δίπλα έριξε οξί στο αμάξι ενός και το
έκανε σουρωτήρι.
Μπήκε απ τη σκεπή και βγήκε απ το πάτωμα.
Άλιεν φάση κι έτσι.

IRA57
23/04/2014, 20:06
Νομικα μαλλον θα εχεις ηδη συμβουλες, αλλα αν ξεφυγε κατι σου λεω μερικα.

1)Κρατα τις φολες για αποδειξη...κανε και τοξικολογικο ελεγχο μπας και βρεις τι ειναι και ισως απο ποιον τα πηρε.
2)Ζητα απο κτηνιατρο ολες αποδειξεις και εξετασεις (ωστε να υποχρεωθει να στα πληρωσει και αυτα).
3)Μηνυση ΚΑΙ για ψυχικη οδυνη. Αν και ο νεος νομος για ζωα ειναι ''βαρυτερος'' τα αντιμετωπιζει ακομα ως 'αντικειμενα ιδιοκτησιας' και οι ποινες δεν ειναι και τοσο βαριες αν δεν υπαρχει θανατος...υπαρχει μεγαλο ευρος ποινων και οι δικαστες δινουν συνηθως το κατωτατο οριο και οχι το ανωτατο...
4)Προετοιμασου ψυχολογικα για ψευδομαρτυρες και δικαιολογιες (π.χ. χαρτι γιατρου ή/και ψυχιατρου απο τη μερια του γερου).
5)Δεν ξερω αν γινεται μιας και εκανες μηνυση, αλλα και αυτεπαγγελτα η αστυνομια θα επρεπε να τον συλλαβει...δεν ξερω αν γινεται να κατηγορηθει και απο την πολιτεια αθριστικα μαζι με την δικη σου μηνυση ,αλλα αξιζει να ρωτησεις δικηγορο για αυτο.
6)Να εχεις το νου σου γιατι τετοιοι μαλακες ειναι υπουλοι και θα το ξανακανει...αν οχι αυτος, συγγενης του...

Υ.Γ. Διδαγμα απο την δικη μου περιπτωση ,λιγο ασχετο ,αλλα ποτε δεν ξερεις...
ΠΟΤΕ μην εμπιστευεσαι τυφλα την γνωμη κανενος κτηνιατρου ,οσο καλη φημη και να εχει...και παντα ζητα γραπτως και διαγνωση και συνταγογραφηση με λεπτομερειες και υπογραφη/ημερομηνια/σφραγιδα...
Εγω εχασα τον σκυλακο μου εξαιτιας κτηνιατρων μετα απο μηνες μαχης να μαζεψω τα ασυμαζευτα...και ονοματα δημοσιευσα στο ιντερνετ και λιαν συντομως και εξετασεις του...μιας και εμαθα οτι (αντι)διαδωσανε δικαιολογιες του κωλου...

catmaster
23/04/2014, 20:08
Κώστα μπράβο που συγκρατήθηκες , εγώ θα είχα πάει φυλακή σίγουρα με το μπούστη , τώρα σκίστου τα ράμματα του καργιολόπουστα απο όταν το διάβασα τρεμω απο τα νεύρα μου

IRA57
23/04/2014, 20:11
Μαλλον θα το ξερεις ηδη αλλα παντα ευκαιρα στο σπιτι κονακιο (βιταμινη Κ) ,ατροπινη και εμετικο (π.χ.Ipecavom)

spyrval
23/04/2014, 20:23
Όσα και να δω, όσα και να ακούσω, πάντα η κακία που κρύβουνε μέσα τους οι άνθρωποι μου φαίνεται αδιανόητη.

nathair
23/04/2014, 20:35
Σκατάνθρωποι...

skylaros
23/04/2014, 20:49
Τα εμετικά είναι συχνά δίκοπο μαχαίρι, ειδικά αν είναι καυστική ουσία ή σαλαγκιά (γυαλιά,αγκίστρια κλπ). Τις περισσότερες φορές η δουλειά γίνετε με φυτοφάρμακα και ζιζανιοκτόνα. Χυμαδόρ, δε σε ξέρω δε με ξέρεις αλλά αν χρειαστείς κάτι επί του θέματος pm me! Αν υπάρχει θεός ή κάρμα ή ότι σκατά, θα του άξιζε ένας αργός και οδυνηρός θάνατος του σκατόγερου.

el_hymador
23/04/2014, 20:53
Πρώτα απ΄όλα σας ευχαριστώ ειλικρινά για τις ευχές σας και τα καλά σας λόγια, ο Πάρης και η Μάγια μπανιαρίστηκαν να καθαρίσουν από εμετούς και τα παράγωγα της ακράτειας (σύπτωμα της φόλας) και μετά την άρση απογορευτικού στο φαγητό έχουν κατεβάσει μια κατσαρόλα φαγητό και δυο νταμιτζάνες νερό, είναι ξανά τα γνωστά σχαλοσκυλάκια μου με τις χαρές τους και τα όλα τους.

Να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα: Τα σκυλιά δεν γαυγίζουν υπερβολικά και δεν ενοχλούν. Γαυγίζουν φυσιολογικά όπως όλα τα σκυλιά σε χωριό. Αμα περάσει κανένα θορυβώδες μηχανάκι, κανένας άλλος σκύλος απ΄έξω ή αν αισθανθούν απειλή. Δεν γαυγίζουν έτσι στο βρόντο. Ο λόγος που τα φόλιασε ο γαμώπουστας πραγματικά δεν ξέρω ποιος είναι ούτε προηγούμενα είχαμε, ούτε τίποτα και μένει σε σχετική απόσταση από το δικό μου σπίτι. Η φόλα που έριξε ο μαλάκας υποπτέυεται ο κτηνιάτρος βάση των συμπτωμάτων ότι είναι ισχυρότατο φυτοφάρμακο νέας γενίας που σου δίνει παράθυρο χρόνου 15-20 λεπτά και αυτό το σκέυασμα είναι τόσο επίκίνδυνο που δεν στο δίνουν έτσι για πλάκα οι γεωπόνοι (έχει δει πολλά, το έχουν το σπορ οι μαλάκες εδώ κάτω). Τα σκυλιά επανήλθαν από το κατώφλι το κώματος στο οποίο πήγαιναν ολοταχώς μέσα σε 10 λεπτά, το τρέμουλο η ακατάσχετη σιελόροια και οι αφροί άρχισαν σε μισό λεπτό, είναι απίστευτα δραστικό αυτό το γαμήδι...

Αυτό το πράγμα δεν το εύχομαι ούτε στον εχθρό μου, μην το ζήσετε ποτέ... ωστόσο επειδή τα έχω φρέσκα στη μνήμη μου, αχρειάστα να είναι, να ξέρετε ότι η ατροπίνη χωρίς πρώτα εμετικό και ορό όχι μονο δεν κάνει αλλά μπορέι να φέρει και αντίθετα αποτελέσματα απο αυτά που επιθυμούμε. Το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι να αδειάσει το ζωντανό το περιοχόμενο του στομάχου του ώστε να αποβληθεί όσο μπορει να αποβληθεί η δραστική ουσία. Μετά στα καπάκια ορός δεξτρόζης γιατί η υπογλυκαιμία έχει χτυπήσει ταβάνι και μετά ατροπίνη. Αχρείαστα να είναι και πάλι λέω αλλά οφείλουμε όσοι έχουμε ζωά να τα γνωρίζουμε και -γιατί όχι;- να τα προμηθευθούμε και να τα έχουμε καβάτζα για παν ενδεχόμενο καθότι μαλάκες υπάρχουν παντού.

Το ρεζουμέ είναι ότι αυτό ήταν το peak μιας σωρείας άθλιων συμπεριφορών και ενεργειών που έχω δεχτεί / υποστεί όσο καιρό είμαι στην επαρχία... και δεν είμαι άγνωστος, είμαι στο πατρικό μου σπίτι... αλλά είμαι ο "Αθηναίος" και κάνω μια προσπάθεια αντί να ξύνω ολημερίς τα αρχίδια μου στο καφενείο. Αν αρχίσω να γράφω τι έχουν πει & κάνει οι "συγχωριανοί" σε εμένα κυρίως και στα άλλα μέλη της οικογένειας θα γεμίσω σεντόνι... τα νέυρα μου είναι ακόμα τσίτα σε απίστευτο βαθμό παρά τα 4.5mg lexotanil και μου ρχεται να παω κάτω στην πλατεία να τους πλακώσω όλους στις μάπες και να τους γαμήσω τα αγάμητα.

Γαμημένοι κωλόβλαχοι.

Takata Dome
23/04/2014, 21:02
Πρώτα απ΄όλα σας ευχαριστώ ειλικρινά για τις ευχές σας και τα καλά σας λόγια, ο Πάρης και η Μάγια μπανιαρίστηκαν να καθαρίσουν από εμετούς και τα παράγωγα της ακράτειας (σύπτωμα της φόλας) και μετά την άρση απογορευτικού στο φαγητό έχουν κατεβάσει μια κατσαρόλα φαγητό και δυο νταμιτζάνες νερό, είναι ξανά τα γνωστά σχαλοσκυλάκια μου με τις χαρές τους και τα όλα τους.

Να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα: Τα σκυλιά δεν γαυγίζουν υπερβολικά και δεν ενοχλούν. Γαυγίζουν φυσιολογικά όπως όλα τα σκυλιά σε χωριό. Αμα περάσει κανένα θορυβώδες μηχανάκι, κανένας άλλος σκύλος απ΄έξω ή αν αισθανθούν απειλή. Δεν γαυγίζουν έτσι στο βρόντο. Ο λόγος που τα φόλιασε ο γαμώπουστας πραγματικά δεν ξέρω ποιος είναι ούτε προηγούμενα είχαμε, ούτε τίποτα και μένει σε σχετική απόσταση από το δικό μου σπίτι. Η φόλα που έριξε ο μαλάκας υποπτέυεται ο κτηνιάτρος βάση των συμπτωμάτων ότι είναι ισχυρότατο φυτοφάρμακο νέας γενίας που σου δίνει παράθυρο χρόνου 15-20 λεπτά και αυτό το σκέυασμα είναι τόσο επίκίνδυνο που δεν στο δίνουν έτσι για πλάκα οι γεωπόνοι (έχει δει πολλά, το έχουν το σπορ οι μαλάκες εδώ κάτω). Τα σκυλιά επανήλθαν από το κατώφλι το κώματος στο οποίο πήγαιναν ολοταχώς μέσα σε 10 λεπτά, το τρέμουλο η ακατάσχετη σιελόροια και οι αφροί άρχισαν σε μισό λεπτό, είναι απίστευτα δραστικό αυτό το γαμήδι...

Αυτό το πράγμα δεν το εύχομαι ούτε στον εχθρό μου, μην το ζήσετε ποτέ... ωστόσο επειδή τα έχω φρέσκα στη μνήμη μου, αχρειάστα να είναι, να ξέρετε ότι η ατροπίνη χωρίς πρώτα εμετικό και ορό όχι μονο δεν κάνει αλλά μπορέι να φέρει και αντίθετα αποτελέσματα απο αυτά που επιθυμούμε. Το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι να αδειάσει το ζωντανό το περιοχόμενο του στομάχου του ώστε να αποβληθεί όσο μπορει να αποβληθεί η δραστική ουσία. Μετά στα καπάκια ορός δεξτρόζης γιατί η υπογλυκαιμία έχει χτυπήσει ταβάνι και μετά ατροπίνη. Αχρείαστα να είναι και πάλι λέω αλλά οφείλουμε όσοι έχουμε ζωά να τα γνωρίζουμε και -γιατί όχι;- να τα προμηθευθούμε και να τα έχουμε καβάτζα για παν ενδεχόμενο καθότι μαλάκες υπάρχουν παντού.

Το ρεζουμέ είναι ότι αυτό ήταν το peak μιας σωρείας άθλιων συμπεριφορών και ενεργειών που έχω δεχτεί / υποστεί όσο καιρό είμαι στην επαρχία... και δεν είμαι άγνωστος, είμαι στο πατρικό μου σπίτι... αλλά είμαι ο "Αθηναίος" και κάνω μια προσπάθεια αντί να ξύνω ολημερίς τα αρχίδια μου στο καφενείο. Αν αρχίσω να γράφω τι έχουν πει & κάνει οι "συγχωριανοί" σε εμένα κυρίως και στα άλλα μέλη της οικογένειας θα γεμίσω σεντόνι... τα νέυρα μου είναι ακόμα τσίτα σε απίστευτο βαθμό παρά τα 4.5mg lexotanil και μου ρχεται να παω κάτω στην πλατεία να τους πλακώσω όλους στις μάπες και να τους γαμήσω τα αγάμητα.

Γαμημένοι κωλόβλαχοι.

Μη νομίζεις, είτε είσαι απο εκεί είτε όχι, στα χωριά έτσι είναι δυστυχώς πολλές φορές. Μπράβο που λειτούργησες ψύχραιμα και σωστά, και ελπίζω ο γέρος να το πληρώσει ακριβά αυτό που έκανε.

el_hymador
23/04/2014, 21:25
Και επειδή τοι άψογοι επαγγελματίες αλλά πάνω απ΄όλα ΑΝΘΡΩΠΟΙ αξίζουν να διαφημίζονται:

Παραλίκα Πηνελόπη - Καραγιώργας Αλέξης
Πατρών 101, Κόρινθος
2741 0 23100

Τα παιδιά τα ξέρω χρόνια και έχουν δώσει εξαιρετικά δείγματα γραφής, εχθές ο κλήρος έπεσε στον Αλέξη ο οποίος τσακίστηκε ο άνθρωπος να ανοίξει το ιατρείο και κούραρε ...κυρίως εμένα που ήμουν στα πρόθυρα σχιζοφρένειας/εμφράγματος/ανακοπής/εγκεφαλικού. Το ιατρείο όλο *δελο αφού με το που συνήλθαν λίγο τα σκυλιά αφόδευαν - ουρούσαν και έκαναν εμετό κυριολεκτικά παντού, προσφέρθηκα να τον βοηθήσω να τα μαζέψουμε μετά αλλά ούτε λόγος μου είπε τράβα σπίτι σου να ηρεμήσεις, για χρήματα επίσης ούτε λόγος θα τα βρούμε οπότε σε βγάλει ο δρόμος μου είπε μη σε νοιάζει κοίτα να ηρεμήσεις. Πραγματικά υποχρεωμένος.

catmaster
23/04/2014, 21:34
Μπράβο στον κτηνίατρο που έσωσε τα σκυλάκια

Κώστα τώρα που θα ηρεμήσεις λίγο έχε το νου σου μην ξαναπεράσει αυτός και σου ξανακάνει καμιά μαλακία

Δεν καταλαβαίνω το λόγο που σε έχει βάλει στο μάτι εσένα (αφού υπάρχουν και άλλα σκυλιά γύρω - χωριό είναι του πούστη δηλαδή) αλλά επειδή οι κολόγεροι αν τους κολλήσει κάτι γαμιούνται πατόκορφα ...

απλά έχε το νου σου ρε φίλε

SHOOTER045
23/04/2014, 21:41
Μπράβο στον άνθρωπο
Και μπράβο σου που συγκρατηθηκες
Όσο για το χωριό σου το έζησα ερχόμενος πίσω
Αλλά τους έγραψα κανονικότατα
Πάω παίρνω το τρακτέρακι μου
Κάνω τις δουλειές στα χωραφακια παίζω με τα σκυλιά μου
Και αν με ενόχλησουν τους μαμισα.....

Bradipous
23/04/2014, 21:44
Το ρεζουμέ είναι ότι αυτό ήταν το peak μιας σωρείας άθλιων συμπεριφορών και ενεργειών που έχω δεχτεί / υποστεί όσο καιρό είμαι στην επαρχία... και δεν είμαι άγνωστος, είμαι στο πατρικό μου σπίτι... αλλά είμαι ο "Αθηναίος" και κάνω μια προσπάθεια αντί να ξύνω ολημερίς τα αρχίδια μου στο καφενείο. Αν αρχίσω να γράφω τι έχουν πει & κάνει οι "συγχωριανοί" σε εμένα κυρίως και στα άλλα μέλη της οικογένειας θα γεμίσω σεντόνι... τα νέυρα μου είναι ακόμα τσίτα σε απίστευτο βαθμό παρά τα 4.5mg lexotanil και μου ρχεται να παω κάτω στην πλατεία να τους πλακώσω όλους στις μάπες και να τους γαμήσω τα αγάμητα.

Γαμημένοι κωλόβλαχοι.

Μιζεροι - στενομυαλοι χωριατες γεματοι κακια με μοναδικη ασχολια απο τη μερα που θα συνταξιοδοτηθουν πως θα βλαψουν τον γειτονα. Δεν σηκωνουν μυγα στο σπαθι τους γιατι αυτοι περασαν πολεμο, χουντα, πολυτεχνειο :a16: και εμεις οι πουθεναδες ειμαστε σαφως κατωτεροι απο αυτους και με λιγοτερα δικαιωματα.
:a36: :a17: :a36: (δυστυχως δεν θα το δουν γιατι δεν εχουν σχεση με Η/Υ και οποιοδηποτε προιον που κατασκευαστηκε μετα το '80)

Τουλαχιστον περασαν τον κινδυνο και επανηλθαν γρηγορα τα σκυλια. Τυχερος πανω στην ατυχια σου που λεμε.
Κοιτα τωρα να επανελθεις κ εσυ γιατι τα νευρα και ο θυμος δεν ειναι καλοι συμβουλοι.

el_hymador
23/04/2014, 22:04
Μπράβο στον κτηνίατρο που έσωσε τα σκυλάκια

Κώστα τώρα που θα ηρεμήσεις λίγο έχε το νου σου μην ξαναπεράσει αυτός και σου ξανακάνει καμιά μαλακία

Δεν καταλαβαίνω το λόγο που σε έχει βάλει στο μάτι εσένα (αφού υπάρχουν και άλλα σκυλιά γύρω - χωριό είναι του πούστη δηλαδή) αλλά επειδή οι κολόγεροι αν τους κολλήσει κάτι γαμιούνται πατόκορφα ...

απλά έχε το νου σου ρε φίλε

Έχεις δίκιο Άκη αν και με αυτά που θα του έρθουν εξώδικα - μηνύσεις - συτάσεις από κοινότητα (ναι απίστευτο; ) και ποιος ξέρει τι άλλο θα κάνουν οι φιλωζωϊκές τις περιοχής που έχουν ενημερωθεί θα το σκεφτεί διπλά και τριπλά... φυσικά δεν είναι να επαναπαύεσαι άσε που μπορεί να ενργοποιηθεί και όλο το σκατόσογο του και να κάνουν μαλακίες. Ήδη έκανα επαφές γαι εγκατάσταση καμερών με καταγραφικό στην περίμετρο της αυλής... τα σκυλιά είναι δεμένα σε ανοιχτό χώρο εσωτερικά της αυλής... δεν μου αρέσει βέβαια και ουτε σε αυτά υποθέτω αλλά μέχρι που να βρεθέι λύση θα παραμείνουν έτσι.

KAWAMANRIDER
23/04/2014, 23:22
διαβαζοντας & τα επομενα ποστ σου , ειλικρινα δεν ξερω τι με τρελενει περισσοτερο , το ιδιο το περιστατικο ή η απογοητευση & η αγανακτηση που νιωθεις στον τοπο σου , το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο για να βοηθησω αν χρειαστει , να ερχομασταν καμμια βολτα με το μοτο - οχι τσαμπουκαδες & τετοια - με φιλοζωικους μαζι τυπου συμπαραστασης στο ασχετο & καλα οτι μαθευτηκε το περιστατικο , μπας & δουν οτι βγαινει & προς τα εξω το θεμα & μαζευτουνε , τι να πεις ρε π@υστη μου ελεος , να βρεθεις & μπλεγμενος σε γ@μωκαταστασεις χωρις να φταις , καλο κουραγιο & παλι ρε φιλε

PQC
23/04/2014, 23:26
Ρε σκίσε τον τον μπινέ, στους βάρβαρους απαντάμε με βαρβαρότητα.

Cpt. Haddock
23/04/2014, 23:29
Μια μοτομαζωξη σητν πλατεια θα ηταν οτι πρεπει... :D

AristidisZ
23/04/2014, 23:38
Μια μοτομαζωξη σητν πλατεια θα ηταν οτι πρεπει... :D

αυτό σκεφτόμουν και εγώ ακριβώς...
είσαστε τη πρωτομαγιά να πάμε να υποβάλλουμε τα σέβη μας στον κυριούλη ;

akis_trevor
24/04/2014, 00:04
αυτό σκεφτόμουν και εγώ ακριβώς...
είσαστε τη πρωτομαγιά να πάμε να υποβάλλουμε τα σέβη μας στον κυριούλη ;

και θα βαλει ο χυμαδορ ψησταρια..μην κουβαλαμε κιολας!!!:D

skylaros
24/04/2014, 00:37
Επειδή όλοι αυτοί οι τύποι είναι θρασύδειλοι, πρόσεχε ενέργειες ύπουλες και επειδή ο μόνος πόνος ψυχικός που μπορούν να νιώσουν είναι στην τσέπη, εκεί χτυπάνε. Κοινός πρόσεχε τα μελίσσια σου, κινητή και ακίνητη περιουσία σου. Θέλω να θεωρώ δεδομένη την αλληλεγγύη μελών του φόρουμ αν παραστεί ανάγκη.

tzimidis
24/04/2014, 00:57
.......και εκτός αυτού είναι κυρίως χέστες. Το πιο γαμάτο θα ήταν όντως μια μάζωξη την πρωτομαγιά (αν όχι νωρίτερα) στην αυλή του χυμαδούρα. Μόλις δει ο πουστόγερας ότι υπάρχει backup, θα το ξανασκεφτεί δυο και τρεις φορές να επιχειρίσει το οτιδήποτε.
Αν μιλάγαμε για αθήνα , εύκολα και γρήγορα.
Στην επαρχία όμως και ειδικά σε χωριό, τέτοια events δυστυχώς σε στιγματίζουν, και ενδεχομένως αποκτάς κι άλλους "ἑχθρούς", που δεν χρειάζεται.
Anyway, όπως είπε κι σκύλαρος από πάνω, η αλληλεγγύη είναι δεδομένη.

PetranGR
24/04/2014, 01:39
Μπράβο αγόρι μου,μπράβο !

Αν σε πώ οτι πόνεσε το κεφάλι μου; με αυτά που διάβαζα; ξέρω είμαι αγχώδης απλά και εγώ είχα την σκυλίτσα μου στο νοσοκομείο και μου την επέστρεψαν σήμερα, με το τελειωτικό χτύπημα να έχει πάρει την δρομολόγηση του αν με καταλαβαίνετε,για αυτό καταλαβαίνω τον πόνο σου.Χαράς στο κουράγιο σου.

Ειλικρινά μιλάω για τον εαυτό μου θα τον έσκιζα σίγουρα,απο πάνω έως κάτω,πέταγμα στο τζάκι και μετά με ίνοπνευμα.

Shooter ψήνεσε να πάμε μια βόλτα και εμείς; χαχαχ! Λίγο χιούμορ ...

IRA57
24/04/2014, 01:39
Έχεις δίκιο Άκη αν και με αυτά που θα του έρθουν εξώδικα - μηνύσεις - συτάσεις από κοινότητα (ναι απίστευτο; ) και ποιος ξέρει τι άλλο θα κάνουν οι φιλωζωϊκές τις περιοχής που έχουν ενημερωθεί θα το σκεφτεί διπλά και τριπλά... φυσικά δεν είναι να επαναπαύεσαι άσε που μπορεί να ενργοποιηθεί και όλο το σκατόσογο του και να κάνουν μαλακίες. Ήδη έκανα επαφές γαι εγκατάσταση καμερών με καταγραφικό στην περίμετρο της αυλής... τα σκυλιά είναι δεμένα σε ανοιχτό χώρο εσωτερικά της αυλής... δεν μου αρέσει βέβαια και ουτε σε αυτά υποθέτω αλλά μέχρι που να βρεθέι λύση θα παραμείνουν έτσι.

Μην περιμενεις απο φιλοζωικους συλλογους για μηνυση...οι περισσοτεροι με δυσκολια ταιζουν τα σκυλια που παρατιωνται καθε μερα...ποσο δε μαλλον να εχουν 120 ευρω για μηνυση!
Εσυ καντην! Αν και θα πρεπε να τον εχουν συλλαβει αυτεπαγγελτα μεσα σε 24 ωρες ,αν ειχες κανει καταγγελια (αυτοφωρο). δυστυχως οι μπατσοι δεν ξερουν καν τους νομους που ''υπηρετουν''

IRA57
24/04/2014, 01:41
με το τελειωτικό χτύπημα να έχει πάρει την δρομολόγηση του αν με καταλαβαίνετε

καρκινος?

PetranGR
24/04/2014, 02:20
καρκινος?

στο δια ταύτα ναι,αν και πέρασε 2 εγχειρίσεις στα 18 της χρόνια, η μία ήταν ινομιόματα νεοπλάσματος έξω απο την μήτρα που είχε εν μέρη καταρεύσει , η δεύτερη εγχείριση ήταν για την αφαίρεση πλήρως της μήτρας ,μετά απο τα ινομιόματα και απόφραξη οδού,όλα πήγαν μια χαρά.Αλλά τελικά τα μικρά καρκινάκια που είχαν μείνει μέσα αδρανή ξεκίνησαν δουλειά,και μας είπαν οτι έκαναν μετάσταση στον πνεύμονα.Οπότε παρότι βγήκε η "χαρά" δυνατή στα 18 της χρόνια απο 2 εγχειρίσεις και άντεξε τόσο ,γιατί ένας γιατρός που την πήγαινα καιρό ,εδώ και 2 χρόνια δηλαδή ,πριν 2 χρόνια που την είχα πάει ζήτησε ευθανασία γιατί δεν γινόταν να εγχειρίστεί πήρα μια δεύτερη γνώμη απο την κτηνιατρική σχολή θεσσαλονίκης οι οπιοί άνθρωποι ήταν απο άλλο πλανήτη , ήταν 100 % σίγουροι οτι δεν θα καταλήξει , και ξεκίνησαν την 1η εγχειρίση και όντως ο σκύλος μου ήταν άλλος σκύλος.
Πλεόν ,μετά απο 2 χρόνια,με την ματάσταση απλά μας είπαν οτι δεν γίνεται τίποτα,μόνο όταν θα πέσει η όρεξη της γιατί προς στιγμή και καμιά φορά τρέχει και τρώει τον άμπακα και παίζει με τον ανιψιό μου, και θα βαρίνει η ανάσα της...τότε θα πρέπει να την κοιμίσω εγώ αν δεν κοιμηθεί απο μόνη της.

(συγνώμη για το σεντόνι απλά συνέβει σήμερα και εγώ είμαι λίγο φορτιζμένος)

SHOOTER045
24/04/2014, 06:36
Μπράβο αγόρι μου,μπράβο !

Αν σε πώ οτι πόνεσε το κεφάλι μου; με αυτά που διάβαζα; ξέρω είμαι αγχώδης απλά και εγώ είχα την σκυλίτσα μου στο νοσοκομείο και μου την επέστρεψαν σήμερα, με το τελειωτικό χτύπημα να έχει πάρει την δρομολόγηση του αν με καταλαβαίνετε,για αυτό καταλαβαίνω τον πόνο σου.Χαράς στο κουράγιο σου.

Ειλικρινά μιλάω για τον εαυτό μου θα τον έσκιζα σίγουρα,απο πάνω έως κάτω,πέταγμα στο τζάκι και μετά με ίνοπνευμα.

Shooter ψήνεσε να πάμε μια βόλτα και εμείς; χαχαχ! Λίγο χιούμορ ...
Αν οδηγάω εγώ το cbr

Stabak
24/04/2014, 07:03
στο δια ταύτα ναι,αν και πέρασε 2 εγχειρίσεις στα 18 της χρόνια, η μία ήταν ινομιόματα νεοπλάσματος έξω απο την μήτρα που είχε εν μέρη καταρεύσει , η δεύτερη εγχείριση ήταν για την αφαίρεση πλήρως της μήτρας ,μετά απο τα ινομιόματα και απόφραξη οδού,όλα πήγαν μια χαρά.Αλλά τελικά τα μικρά καρκινάκια που είχαν μείνει μέσα αδρανή ξεκίνησαν δουλειά,και μας είπαν οτι έκαναν μετάσταση στον πνεύμονα.Οπότε παρότι βγήκε η "χαρά" δυνατή στα 18 της χρόνια απο 2 εγχειρίσεις και άντεξε τόσο ,γιατί ένας γιατρός που την πήγαινα καιρό ,εδώ και 2 χρόνια δηλαδή ,πριν 2 χρόνια που την είχα πάει ζήτησε ευθανασία γιατί δεν γινόταν να εγχειρίστεί πήρα μια δεύτερη γνώμη απο την κτηνιατρική σχολή θεσσαλονίκης οι οπιοί άνθρωποι ήταν απο άλλο πλανήτη , ήταν 100 % σίγουροι οτι δεν θα καταλήξει , και ξεκίνησαν την 1η εγχειρίση και όντως ο σκύλος μου ήταν άλλος σκύλος.
Πλεόν ,μετά απο 2 χρόνια,με την ματάσταση απλά μας είπαν οτι δεν γίνεται τίποτα,μόνο όταν θα πέσει η όρεξη της γιατί προς στιγμή και καμιά φορά τρέχει και τρώει τον άμπακα και παίζει με τον ανιψιό μου, και θα βαρίνει η ανάσα της...τότε θα πρέπει να την κοιμίσω εγώ αν δεν κοιμηθεί απο μόνη της.

(συγνώμη για το σεντόνι απλά συνέβει σήμερα και εγώ είμαι λίγο φορτιζμένος)

Το ιδιο ειχε και αναγκαστικα έκανε η θεία μου στο σκυλάκι της πριν ενα μήνα... γαμησε τα

Χυμαδωρ, αλλος ενας τρόπος είναι να κάνεις ενα βιντεο στο youtube σχετικά με το γεγονος και να το ποσταρεις παντου. Σκηνοθετημένο, τεκμηριωμένο και όμορφο. Με τρόπο βεβαια και νομική κάλυψη ετσι ωστε να μην εχεις προβλήματα, πιστευω στη διάδοση του θα τσιμπήσει πολύς κοσμος και ίσως και μήντια. Αυτο θα τον κάνει να χεστεί πάνω του.... εδω πιάνουν hoaxes, το πραγματικό γεγονός δεν θα πιάσει; Στις μικρές κοινωνίες τρέμουν τον στιγματισμό... ποσο μάλλον σε μεγαλη ηλικία... τι διάολο τα εγγονια του δεν θα δουνε τι σκατοψυχο παπου εχουν;

Πάντως και 100 μηχανάκια να δει εξω απο το σπιτι του μια μέρα δεν θα ναι άσχημα...

stam2
24/04/2014, 09:11
Ο πόλεμος με το χωριό δεν βγάζει πουθενά , άσε που θα έχει και απώλειες ..
Συμμαχίες χρειάζεσαι !

Φυσικά θα πράξεις τα δέοντα (νόμιμα) σε σχέση με τον παπάρα.

+1
ότι κι αν κάνεις θέλει προσοχή γιατί οι κλασσικοί χασομέρηδες τεμπελοχωριάτες,
επειδή δεν έχουν με τι να γεμίσουν τη μέρα τους ψάχνουν έναν εχθρό...

Προσοχή λοιπόν, και προσοχή και στην περιουσία σου, μελίσσια, ζώα, φυτά κλπ...

MG-KTiNoS
24/04/2014, 09:39
314901

stam2
24/04/2014, 10:23
314902

Red Rider
24/04/2014, 10:44
Ακολούθησε την νόμιμη οδό,και τις επιλογές που σου δίνονται.
Λίγα λόγια με όλους(οι ρουφιάνοι είναι παντού),και πολλές πράξεις.
Επίσης έχει τα μάτια σου ανοιχτά...
Καλή δύναμη και περαστικά στα σκυλάκια :)

PetranGR
24/04/2014, 11:10
Αν οδηγάω εγώ το cbr

χαχαχαχαχα το γλυκο κοιτάς το μωρό μου ε;;;

sonic22
24/04/2014, 11:47
Καντου ενα ωραιο ξυπνημα καθε πρωι με ξερογκαζιες και αν εχεις χρονο κατσε εκει μεχρι το βραδυ...
Κανε το "προβλημα σου" δικο του...
Και αν κουνηθει καμια πουτανα στο χωριο καλεσε να ερθει ολο το φορουμ για "εκδρομη" τυπου hells angels...


υ.γ. αν τελικα δεν θες να γινεις το καθαρμα του χωριου (που θα πρεπει γιατι εχουν ξεπερασει τα ορια) και δεν βλεπεις μελλον νομικα, εκτυπωσε φωτο με την φατσα του και τα στοιχεια του και κανε αφισοκολληση ολη την πλατεια εξηγωντας τι εκανε.
Και θα προστατευσεις αλλους και θα τον κανεις ρομπα, πραγμα που στους χωριατες ποναει πολυ.

nikos_abel
24/04/2014, 11:58
εκτυπωσε φωτο με την φατσα του και τα στοιχεια του και κανε αφισοκολληση ολη την πλατεια εξηγωντας τι εκανε.
Και θα προστατευσεις αλλους και θα τον κανεις ρομπα πραγμα που στους χωριατες ποναει πολυ.

Νομίζω ότι είναι και η καταλληλότερη λύση, αν και έτσι του δίνει το δικαίωμα να κινηθεί αυτός νομικά εναντίον του μετά για δυσφήμιση ξέρω γω.

Έρρικα; Για βοήθα καρντιά μου και συ, που είσαι όταν σε χρειαζόμαστε;

el_hymador
24/04/2014, 12:09
Η μύνηση θα απαντηθεί με μύνηση από πλευράς του αυτό είναι σίγουρο. Από εκεί και έπειτα αυτά περί δημόσιας διαπόμπευσης και τέτοια δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνουν. Και δεν υπάρχει γιατί το 90% του χωριού δεν θεωρεί κάτι σημαντικό την θανάτωση δύο σκύλων με φόλα... το πιο πιθανό είναι να δώσουν δίκιο στον μαλάκα ή να να πουν "σιγά μωρέ πως κάνει έτσι και αυτός;"... το βλέπω από τα πιτσιρίκια που έχουν κληρονομήσει όλη τη μαλακία στον εγκέφαλο που έχουν οι γονείς τους... επιτάφιο και ανάσταση είμαι κάθε χρονιά καραούλι στην αυλή γιατί ομάδες από μαλακιστήρια θεωρούν διασκεδαστικό να πετάνε δυναμιτάκια μέσα στις αυλές και ειδικά σε αυτές που έχουν σκύλους... πριν χρόνια είχαν ακούσει χ-παναγιές σε όλο τον επιτάφιο ακριβώς για αυτό το λόγο, φέτος ο γείτονας, μαλάκας 45+ χρονών ήρθε μαζι με το παιδί του στο κάδο απορριμάτων που είναι κολλητα στην αυλή μου (και στα σκυλιά) και πέταξε δεν ξέρω και γω τι βαρελότο μέσα, έγινε έκρηξη κανονική και ξεχαρβαλώθηκε το καπάκι... ο πατέρας μου λόγω των κλασσικών μαλακιών περί καλής γειτονίας και αρχίδια με συγκράτησε να μην τον γαμήσω μπροστά στο παιδί του.

Όταν λέω ότι είναι καράβλαχοι (σε νοοτροπία και όχι λόγω εντοπιότητας) το εννοώ.

sonic22
24/04/2014, 12:13
Φιλοσοφικο το ερωτημα...

Ειναι σωστο να εισαι σωστος σε μια λαθος κοινωνια?
Απο την αλλη εχεις ηθος οταν εισαι ηθικος ακομα και να ολοι οι αλλοι ειναι ανηθηκοι...
Παντος ιστορικα μιλοντας τον καλο τον ανθρωπο ολοι των γαμουνε...

Αυτα....

υ.γ. οι παλιοι λεγανε πως αντρας που δεν εχει κανει και 10 χρονια φυλακη δεν ειναι αντρας, γιατι ή μια ζωη απλα επαιζε το πουλι του ή κατεβασε το κεφαλι οταν ηρθε η στιγμή να παραμεινει "αντρας"...

nikos_abel
24/04/2014, 12:22
Φιλοσοφικο το ερωτημα...

Ειναι σωστο να εισαι σωστος σε μια λαθος κοινωνια?
Απο την αλλη εχεις ηθος οταν εισαι ηθικος ακομα και να ολοι οι αλλοι ειναι ανηθηκοι...
Παντος ιστορικα μιλοντας τον καλο τον ανθρωπο ολοι των γαμουνε...

Αυτα....

υ.γ. οι παλιοι λεγανε πως αντρας που δεν εχει κανει και 10 χρονια φιλακη δεν ειναι αντρας γιατι ή μια ζωη απλα επαιζε το πουλι του ή κατεβασε το κεφαλι οταν ηρθε η στιγμή να παραμηνει αντρας...

Μπορείς και να είσαι σωστός και να μη σε γαμάνε. Απλά είναι πολύ δύσκολο.

byron
24/04/2014, 12:24
Και αν κουνηθει καμια πουτανα στο χωριο καλεσε να ερθει ολο το φορουμ για "εκδρομη" τυπου hells angels...



Πάντως και 100 μηχανάκια να δει εξω απο το σπιτι του μια μέρα δεν θα ναι άσχημα...

γαμώ τις ιδέες :beer:

Μπορούμε να κάνουμε πέρασμα της ετήσιας απ΄το χωριό. Αν κάνεις κέφι βγάζω και τις τάπες απ΄το Tuono να βαρέσω κόφτες έξω απ΄ το σπίτι του μαλακόγερου.

Ή από συγκοπή θα πάει απ΄τον θόρυβο, ή θα μείνει στον τόπο απο κανένα πιστόνι μόλις σπάσει το μοτέρ. :beer:

sonic22
24/04/2014, 12:35
το πιο πιθανό είναι να δώσουν δίκιο στον μαλάκα ή να να πουν "σιγά μωρέ πως κάνει έτσι και αυτός;"..
Ναι αλλα ξεχνας οτι στο χωριο τα καλυτερα μαχαιρωματα γινονται απο τους "φιλους" και "χωριανους". Η εκφραση "εχω ραματα για την γουνα σου" περιγραφει με ακριβεια το τι θελω να πω...
Δευτερο και συμαντικοτερο η διαστροφη του μαλακα δεν θα ειναι μονο ως προς τα δικα σου σκυλια... Ακομα και να σε θεωρησει μαλακα ολο το χωριο, τουλαχιστον ο σκατοψυχος θα το σκευτει δυο φορες πριν κανει ξανα το ιδιο σε εσενα ή σε αλλον.

Οσο για το νομικο κομματι δεν χρειαζετε να βαλεις και τα δικα σου στοιχεια στην αφησα...

υ.γ. Φυσικα τα λογια ειναι ευκολα...

sonic22
24/04/2014, 12:54
Εδω να ξεκαθαρισω κατι προσωπικο δικο μου...

Αν για οποιοδηποτε λογο τα σκυλια ενοχλουσαν θα θεωρουσα "λογικο" να τα βρουν οι γειτονες με τον ιδιοκτητη των ζωων.
Ακομα και τις μπουνιες να παιξετε... no problem
Τα ζωα δεν φταινε σε τιποτα και αρα η "πουστικη" συμπεριφορα θελει .... τελος παντων αυτο που θελει...

Stabak
24/04/2014, 13:01
;)

314919

p@nos
24/04/2014, 13:02
να σκασουν καμια 20αρια μηχανακια burnout εξω απο το σπιτι του...με πετσινα εξατμισεις να κλασει ο γερος...

παντως εντυπωση μου κανει οι εικονες που περιγραφεις θυμιζουν χωριο και οχι κορινθο...στα χωρια εχουμε δει ολοι απιστευτα καρναβαλια, αλλα η κορινθος ειναι πολη υποτιθεται...δυστυχως ακρη με τις μηνυσεις δε προκειται να βγαλεις...και η αληθεια ειναι οτι σε αυτες τις φατριες, δε προκειται να βρεις και το δικιο σου...

sapila racing
24/04/2014, 13:26
+1074 για την ομαδική επίσκεψη αν το θέλει κι ο hymador βεβαια.
Θα μπορούσε να κανονιστεί όπως είπε κι ο byron στα πλαίσια της ετήσιας του moto.gr που θα είμαστε και μπόλικοι!

nikos_abel
24/04/2014, 13:52
Εδω να ξεκαθαρισω κατι προσωπικο δικο μου...

Αν για οποιοδηποτε λογο τα σκυλια ενοχλουσαν θα θεωρουσα "λογικο" να τα βρουν οι γειτονες με τον ιδιοκτητη των ζωων.
Ακομα και τις μπουνιες να παιξετε... no problem
Τα ζωα δεν φταινε σε τιποτα και αρα η "πουστικη" συμπεριφορα θελει .... τελος παντων αυτο που θελει...

Βρέθηκα στην αντίθετη όχθη πρόσφατα, και το άμοιρο το σκυλάκι το γ*μημένο όλη νύχτα γαύγιζε με το γαύγισμα καλοκαιριάτικα
να αντηχεί στον τοίχο της απέναντι πολυκατοικίας.
Η μαλάκω η ιδιοκτήτρια, άφηνε το ζωντανό στο μπαλκόνι μέρες μόνο του και γυρνοβολούσε ενώ αυτό ήθελε παρέα.
Η άλλη της συνήθεια ήταν να το κλειδώνει στη τουαλέτα και να είναι στο σπίτι ενώ αυτό την αναζητούσε.

Ειπώθηκε από διάφορους στη πολυκατοικία η ιδέα να το "ξεφορτωθούν" με τον εύκολο τρόπο, αλλά έγινε χαμός
και απείλησα ότι θα μηνύσω όποιον το τολμήσει (να μη πω πιο χοντρά τις απειλές που ξεστόμισα).

Εν τέλη, δεδομένου ότι έμενα ακριβώς από πάνω, με μεγάλη μου λύπη, "εκπαίδευσα" το μούργο με κατάβρεγμα του
όποτε γαύγιζε. Ξενύχτησα αρκετά βράδυα, κάνοντας και το μπαλκόνι της π*τάνα, ενημερώνοντάς την ευγενικά όποτε
την πετύχαινα ότι ο υπεύθυνος για το χαμό ήμουν εγώ.

Συμμορφώθηκε, το μάζεψε, και τώρα είναι το αγαπημένο και ηρεμότερο σκυλί της πολυκατοικίας.

SHOOTER045
24/04/2014, 14:07
Γιατί δεν του έδινες από αυτά που παίρνεις εσύ?

stam2
24/04/2014, 14:16
Γιατί δεν του αρέσει έδινες από αυτά που παίρνεις εσύ?

δεν εγω τίποτα κατάλαβα...

vaska
24/04/2014, 14:21
γαμώ τις ιδέες :beer:

Μπορούμε να κάνουμε πέρασμα της ετήσιας απ΄το χωριό. Αν κάνεις κέφι βγάζω και τις τάπες απ΄το Tuono να βαρέσω κόφτες έξω απ΄ το σπίτι του μαλακόγερου.

Ή από συγκοπή θα πάει απ΄τον θόρυβο, ή θα μείνει στον τόπο απο κανένα πιστόνι μόλις σπάσει το μοτέρ. :beer:

Δηλ ή καρδιά του γέρου θα "κλάσει" ή το μοτέρ του τουόνο θα σπάσει.

αχαχαχα μια μέση λύση ρε παιδιά μην ψάχνουμε και για κασόνια και για στουπιά.

:bawl:

PetranGR
24/04/2014, 14:25
δεν εγω τίποτα κατάλαβα...

μαζί σου και εγώ.
Άσ'τον πάλι τα δικά του λέει θα πίνει καφεδάκι κάτω απο τον ήλιο θα τον έχει βαρέσει κατα κούτελα και δεν μπερδεύετε...

SHOOTER045
24/04/2014, 14:32
Γιατί δεν του έδινες από αυτά που παίρνεις εσύ?

Ρε το τριμπουρδελο το touch pal γράφει ότι θέλει αμέσως εσείς

Sapadak
24/04/2014, 14:52
Ρε το τριμπουρδελο το touch pal γράφει ότι θέλει αμέσως εσείς

Pal mal ήξερα εγω :lol:

thunder ace
24/04/2014, 16:38
Η μύνηση θα απαντηθεί με μύνηση από πλευράς του αυτό είναι σίγουρο. Από εκεί και έπειτα αυτά περί δημόσιας διαπόμπευσης και τέτοια δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνουν. Και δεν υπάρχει γιατί το 90% του χωριού δεν θεωρεί κάτι σημαντικό την θανάτωση δύο σκύλων με φόλα... το πιο πιθανό είναι να δώσουν δίκιο στον μαλάκα ή να να πουν "σιγά μωρέ πως κάνει έτσι και αυτός;"... το βλέπω από τα πιτσιρίκια που έχουν κληρονομήσει όλη τη μαλακία στον εγκέφαλο που έχουν οι γονείς τους... επιτάφιο και ανάσταση είμαι κάθε χρονιά καραούλι στην αυλή γιατί ομάδες από μαλακιστήρια θεωρούν διασκεδαστικό να πετάνε δυναμιτάκια μέσα στις αυλές και ειδικά σε αυτές που έχουν σκύλους... πριν χρόνια είχαν ακούσει χ-παναγιές σε όλο τον επιτάφιο ακριβώς για αυτό το λόγο, φέτος ο γείτονας, μαλάκας 45+ χρονών ήρθε μαζι με το παιδί του στο κάδο απορριμάτων που είναι κολλητα στην αυλή μου (και στα σκυλιά) και πέταξε δεν ξέρω και γω τι βαρελότο μέσα, έγινε έκρηξη κανονική και ξεχαρβαλώθηκε το καπάκι... ο πατέρας μου λόγω των κλασσικών μαλακιών περί καλής γειτονίας και αρχίδια με συγκράτησε να μην τον γαμήσω μπροστά στο παιδί του.

Όταν λέω ότι είναι καράβλαχοι (σε νοοτροπία και όχι λόγω εντοπιότητας) το εννοώ.

Ποσο σε καταλαβαινω ρε φιλε.

pipe_smoker
24/04/2014, 17:19
Να μαζευτουμε να τις μετρησουμε και μαλακιες τουμπανα.

Ωραιο το sons of anarchy αλλα για τελεοραση. Δεν ειναι ετσι τα πραματα.

Αντε και μαζευομαστε εμεις και κλανει ο παππους. Εκει θα μεινουμε?
Μολις φυγουμε μπορει να φωναξει κι ο παππους τα σογια (sauce) του να εμφανιστουν με δικανα και να κανουν παρελαση εξω απο την αυλη του Κωστα.
Αν εξαιρεσεις 5-6 απο δω μεσα που κανουν το Αθηνα-Κορινθος σε 10 λεπτα οι υπολοιποι θα περιμενουμε να ακουσουμε τα νεα στις ειδησεις.

Μη λεμε χαζα.

Αμαρτια ειναι, αλλα αφου εγινε η στραβη ας περιορισει οσο μπορει τα σκυλια ωστε να μη γινει καμια μαλακια, κι απο κει και περα ας τραβηξει το δρομο που εχει ξεκινησει.
Αν ειναι να βγει κατι μονο ετσι μπορει να βγει.

Αν συνειδητοποιησουν ολοι αυτοι οι σκατοβλαχοι παλιομαλακες οτι αν πειραξουν ζωο μπορει να μπλεξουν με το νομο.

Οχι με φαπες, απειλες, κι @@ καπαμα. Απο αυτα ειναι μαθημενοι.
Αυτο που πρεπει να τους μπει στο μυαλο ειναι οτι οπως (πρωτος) την πατησε ο Χ σκατογερος, ετσι μπορει να την πατησουμε κι εμεις κι ας το σκεφτουμε δυο φορες πριν παμε να ξαναβαλουμε φολα.

sonic22
24/04/2014, 17:29
αν πειραξουν ζωο μπορει να μπλεξουν με το νομο.
You know nothing John Snow...

vaska
24/04/2014, 18:08
Pal mal ήξερα εγω :lol:


:moutza::bawl:

zami
24/04/2014, 18:30
Καταρχην χαρηκα πολυ που γλυτωσαν τα σκυλια σου!
Εισαι τυχερος...Επειτα,σου αξιζουν συγχαρητηρια για την αντιδραση σου!
Τωρα σχετικα με την μηνυση ,καλα εκανες αλλα μην περιμενεις και πολλα!Αν βαλει δικηγορο και δεν παρει του κρατους,θα σου σου κανει 100% μηνυση ,μονο και μονο για να εχει ενα διαπραγματευτικο οπλο και να κυνηγησει συμβιβασμο..Αν τελικα καταληξετε σε δικη να εισαι προετοιμασμενος για τα παντα( ψευδορκια,κατηγοριες για τα σκυλια σου ,ακομη και για εσενα) .Τελος,μην τον βλαψεις με κανενα τροπο,ουτε καν φραστικα,διοτι αφου πλεον εχει καταγραφει το συμβαν υπαρχει το κινητρο και θα λειτουργησει εις βαρος σου..Ομοιως ισχυει και για αυτον,δεν θα τολμησει να ξαναπειραξει τα δικα σου σκυλια γιατι θα ειναι αυτοματως ο πρωτος υποπτος...Καλα ξεμπερδεματα...
Σε αυτες τις περιπτωσεις ,δυστυχως, δεν τιμωρειται αυτο που εγινε αλλα αυτο που μπορει να αποδειχθει οτι εγινε....

Bradipous
24/04/2014, 18:38
Καταρχην χαρηκα πολυ που γλυτωσαν τα σκυλια σου!
Εισαι τυχερος...Επειτα,σου αξιζουν συγχαρητηρια για την αντιδραση σου!
Τωρα σχετικα με την μηνυση ,καλα εκανες αλλα μην περιμενεις και πολλα!Αν βαλει δικηγορο και δεν παρει του κρατους,θα σου σου κανει 100% μηνυση ,μονο και μονο για να εχει ενα διαπραγματευτικο οπλο και να κυνηγησει συμβιβασμο..Αν τελικα καταληξετε σε δικη να εισαι προετοιμασμενος για τα παντα( ψευδορκια,κατηγοριες για τα σκυλια σου ,ακομη και για εσενα) .Τελος,μην τον βλαψεις με κανενα τροπο,ουτε καν φραστικα,διοτι αφου πλεον εχει καταγραφει το συμβαν υπαρχει το κινητρο και θα λειτουργησει εις βαρος σου..Ομοιως ισχυει και για αυτον,δεν θα τολμησει να ξαναπειραξει τα δικα σου σκυλια γιατι θα ειναι αυτοματως ο πρωτος υποπτος...Καλα ξεμπερδεματα...
Σε αυτες τις περιπτωσεις ,δυστυχως, δεν τιμωρειται αυτο που εγινε αλλα αυτο που μπορει να αποδειχθει οτι εγινε....

Εξεφρασες αυτα που σκεφτομουν να γραψω βλεποντας τους ολους προθυμους να μαζευτουν εξω απο το σπιτι του γερου (οχι πως ειναι κακη ιδεα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα βοηθουσε τον χυμαδορ).

PetranGR
24/04/2014, 18:44
Ρε το τριμπουρδελο το touch pal γράφει ότι θέλει αμέσως εσείς

αστα αυτά μικρέ!

KAWAMANRIDER
24/04/2014, 19:03
εφοσον το θελει ο χυμαδορ εννοειται , πιστευω οτι μια συγκεντρωση ατομων εκτος του χωριου , οπως ειπα & πιο νωρις οχι για τσαμπουκαδες & τετοια , αλλα σε φαση παραλληλα με φιλοζωικες του στυλ "μοτο.γρ δραση υπερ της προστασιας των ζωων" , ισως & να τους κανει - μαζι εννοειται & η νομικη αντιμετωπιση απο πλευρας χιμαδορ - να το ξανασκεφτουν αν θελουν να κανουν μ@λακιες ,

γιατι οπως & να το κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις δεν θελουν την δημοσιοποιηση οι ντοπιοι & την διαπομπευση , να μην ειναι αμεσα η επισκεψη συνδεδεμενη με τον χιμαδορ - ο δικηγορος αλλωστε της αντιπαλης πλευρας δεν ξερουμε πως θα χρησιμοποιουσε μια τετοια ενεργεια , αλλα οτι το μοτο.γρ συμμετεχει σε δρασεις υπερ προστασιας των ζωων & επισκεφθηκε το χωριο με φιλοζωικες παραλληλα μετα το συμβαν , δεν ξερω μπορει & να μην ειναι τοσο καλη ιδεα αλλα πιστευω οτι ισως θα βοηθουσε & δεν θα δημιουργουσε περισσοτερα προβληματα , μπορει να κανω & λαθος

nobody
24/04/2014, 19:04
κατι πιο πρακτικο για αχρειαστη πιθανη μελλουσα χρηση,ω μη γενετο

αν και δεν ειμαι κτηνιατρος,ο ενεργος ανθρακας κανει καλη δουλεια σε τετοιες περιπτωσεις.αμα βρειτε ταμπελες ενεργου ανθρακα για μετα τον εμετο ωστε να μειωθει η απορροφηση του δηλητηριου, ακομα καλυτερα.παντως σε ανθρωπους σε περιπτωσεις δηλητηριασεων μια χαρα λειτουργει

αναζητηστε το καλου κακοτ να υπαρχει στο κουτι πρωτων βοηθειων για τα ζωντανα σας,μακρια απο μας

Stabak
24/04/2014, 19:10
Παρτε το χαμπάρι, αυτα τα καθάρματα θέλουν δημόσια διαπόμπευση, η νομική οδός ξέρουμε όλοι οτι κάπου κάπως είναι συμβιβαστική, μόνο που εσύ κρατουσες τα ζωντανά στην αγκαλιά σου να σπαρταράνε και αυτός κοκορευόταν στη γρια του για τον τσαμπουκα του.

Ωραιοι ειστε εσεις οι "ψύχραμοι", να πανε να πιουνε και κανα ουζακι μαζι περασμενα ξεχασμένα στα πλαίσια της καλής γειτονίας.... μαλιστα. Σκύφτε κι αλλο το κεφάλι, που θα πάει θα μπει στο γκώλο τελικά...

el_hymador
24/04/2014, 19:17
Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση. Για την βόλτα το επεξεργάζομαι να μιλήσω και με τον δικηγόρο για να δούμε πως μπορεί να γίνει χωρίς να δωθούν αβάντες στην αντίπαλη πλευρά. Τα νέα στοιχεία που προκύπουν γιατί συνεχίζω και το ψάχνω πολύ, είναι ότι όλοι ξέρουν (και κατονομάζουν) αλλά κανείς δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα. Δυο αρχίδια είναι στην γειτονία μου που επιδίδονται συστηματικά στο σπορ και τους ξέρουν όλοι. Ο πουστόγερος που μου την έκανε είναι το πλησιέστερο αρχίδι στο σπίτι μου και γνωστός για την δράση του, μαθαίνω ότι στα γειτονικά του σπίτια δεν έχει αφήσει σκύλο για σκύλο τα προηγούμενα χρόνια και ότι επιδίδεται ανά τρίμηνο σε εκκαθάριση των γατιών... και πάντα αναρωτιόμουν γιατί χάνονται έτσι ξαφνικά τα γατιά που ταίζω κατά καιρούς... κανένας δεν μιλάει όμως και κανένας δεν κάνει τίποτα. Ε θα τον εγαμήσω εγώ λοιπόν!

PetranGR
24/04/2014, 19:29
Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση. Για την βόλτα το επεξεργάζομαι να μιλήσω και με τον δικηγόρο για να δούμε πως μπορεί να γίνει χωρίς να δωθούν αβάντες στην αντίπαλη πλευρά. Τα νέα στοιχεία που προκύπουν γιατί συνεχίζω και το ψάχνω πολύ, είναι ότι όλοι ξέρουν (και κατονομάζουν) αλλά κανείς δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα. Δυο αρχίδια είναι στην γειτονία μου που επιδίδονται συστηματικά στο σπορ και τους ξέρουν όλοι. Ο πουστόγερος που μου την έκανε είναι το πλησιέστερο αρχίδι στο σπίτι μου και γνωστός για την δράση του, μαθαίνω ότι στα γειτονικά του σπίτια δεν έχει αφήσει σκύλο για σκύλο τα προηγούμενα χρόνια και ότι επιδίδεται ανά τρίμηνο σε εκκαθάριση των γατιών... και πάντα αναρωτιόμουν γιατί χάνονται έτσι ξαφνικά τα γατιά που ταίζω κατά καιρούς... κανένας δεν μιλάει όμως και κανένας δεν κάνει τίποτα. Ε θα τον εγαμήσω εγώ λοιπόν!

μαζί σου και εμείς...

KAWAMANRIDER
24/04/2014, 19:40
Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση. Για την βόλτα το επεξεργάζομαι να μιλήσω και με τον δικηγόρο για να δούμε πως μπορεί να γίνει χωρίς να δωθούν αβάντες στην αντίπαλη πλευρά. Τα νέα στοιχεία που προκύπουν γιατί συνεχίζω και το ψάχνω πολύ, είναι ότι όλοι ξέρουν (και κατονομάζουν) αλλά κανείς δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα. Δυο αρχίδια είναι στην γειτονία μου που επιδίδονται συστηματικά στο σπορ και τους ξέρουν όλοι. Ο πουστόγερος που μου την έκανε είναι το πλησιέστερο αρχίδι στο σπίτι μου και γνωστός για την δράση του, μαθαίνω ότι στα γειτονικά του σπίτια δεν έχει αφήσει σκύλο για σκύλο τα προηγούμενα χρόνια και ότι επιδίδεται ανά τρίμηνο σε εκκαθάριση των γατιών... και πάντα αναρωτιόμουν γιατί χάνονται έτσι ξαφνικά τα γατιά που ταίζω κατά καιρούς... κανένας δεν μιλάει όμως και κανένας δεν κάνει τίποτα. Ε θα τον εγαμήσω εγώ λοιπόν!


οφ τοπικ on

περα απο το συγκεκριμενο γεγονος που επειδη εισαι μελος μπορει να μας κινητοποιησει σαν χωρο , καλο ειναι γενικα να οργανωνουμε & να συμμετεχουμε σε διαφορες δρασεις κοικωνικες κτλ ή να βοηθαμε εστω με την παρουσια μας καποιους ανθρωπους μελη του φορουμ ή οχι , απλα λεω ..............

οφ τοπικ off


ετσι & αφισουλα "γιατι μας σκοτωνετε" ή "οχι αλλο δηλητηριο στους φιλους μας" , με πρωταγωνιστες τα καημενα τετραποδα ;)


& παλι θαυμαζω την ψυχραιμια σου :a013: & ειμαι μεσα αν κανονιστει :beer:

fkol k4
24/04/2014, 19:43
Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση. Για την βόλτα το επεξεργάζομαι να μιλήσω και με τον δικηγόρο για να δούμε πως μπορεί να γίνει χωρίς να δωθούν αβάντες στην αντίπαλη πλευρά. Τα νέα στοιχεία που προκύπουν γιατί συνεχίζω και το ψάχνω πολύ, είναι ότι όλοι ξέρουν (και κατονομάζουν) αλλά κανείς δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα. Δυο αρχίδια είναι στην γειτονία μου που επιδίδονται συστηματικά στο σπορ και τους ξέρουν όλοι. Ο πουστόγερος που μου την έκανε είναι το πλησιέστερο αρχίδι στο σπίτι μου και γνωστός για την δράση του, μαθαίνω ότι στα γειτονικά του σπίτια δεν έχει αφήσει σκύλο για σκύλο τα προηγούμενα χρόνια και ότι επιδίδεται ανά τρίμηνο σε εκκαθάριση των γατιών... και πάντα αναρωτιόμουν γιατί χάνονται έτσι ξαφνικά τα γατιά που ταίζω κατά καιρούς... κανένας δεν μιλάει όμως και κανένας δεν κάνει τίποτα. Ε θα τον εγαμήσω εγώ λοιπόν!

Ευτυχώς τα σκυλιά σου τη γλίτωσαν ρε χυμαδόρη...

Βάλε τα μέσα όμως. Ή φτιάξ' τους έναν κλειστό χώρο.
Θα το ξαναπροσπαθήσει σίγουρα, δεν πα να έχεις κάμερες ή ό,τι άλλο θέλεις...
Και θα το κάνει μόνο και μόνο για να δείξει πως "θα περάσει το δικό του".
Στο κάτω κάτω ακόμα και να τον πιάσουν δεν θα τον βάλουν μέσα, ειδικά αν είναι ηλικιωμένος. Ένα πρόστιμο θα πληρώσει κι αυτό είναι όλο.
Κι αν δεν το κάνει ο ίδιος, θα στείλει άλλον, σιγά μη δεν βρει κανένα πιτσιρικά "να πάμε στου μαλάκα του 'αθηναίου', να του φολιάσουμε τους σκύλους να σπάσουμε πλάκα που θα φρικάρει".

sonic22
24/04/2014, 19:49
Κυριοι δεν μιλαμε για σιδερα, λευτα και υλικα αγαθα...
Μιλαμε για μελη της οικογενιας μας γιατι τα κατοικιδια ως τετοια τα λογαριαζουμε εμεις που τα εχουμε...
Δυστυχος ο νομος του κρατους αλλα και η ομερτα των "καλων γειτονων" δεν αποφερουν καρπους σε τετοιες περιπτωσεις...

Αν μπλεξεις με την Ελλινικη (Καυκικης αισθητικης) νομιμη διαδικασια (δυστυχος) θα ευχεσαι στο τελος (μετα απο 7+ χρονια που μπορει να βγει μια αποφαση) να του ειχες ριξει κανα δυο φαπες εξ αρχης και ας τον ειχες αποζημιωσει εσυ μετα...

Δεν συμφωνω με την αυτοδικια συνηθος αλλα οπως ειπα και στην αρχη δεν μιλαμε για πραγματα ή για ζημιες...

υ.γ. φυσικα μιλαω για πολεμο νευρων και οχι για παρανομες πραξεις...
π.χ. να σε βλεπει μπρωστα του καθε φορα που βγαινει απο το σπιτι του...

H.A.Balafoutre
24/04/2014, 20:08
Τι να πω ρε γαμώτο...δηλαδή το γεγονός του ιδιωτικού χώρου το προσπερνάνε και πέρνουνε αυτομάτως κι αυτοβούλως έγκριση λόγω της νοοτροπίας του οτι υπάρχουνε σκυλιά να σπάσουνε πλάκα ή να τα καθαρίσουνε γιατί έτσι.....έλα Χριστέ και Παναγία...εν έτη 2014. Μήπως ο μπαμπά σου, με όλο το θάρρος, είναι κομμουνιστής κι επικρατεί τελικά η νοοτροπία της χούντας όπου απλά για να γουστάρουνε βάζουνε κάποιον στο μάτι κι επειδή οι ίδιοι έτσι το δικαιολογούνε να έχουνε το ελεύθερο να παραβιάζουνε το σπίτι σου για οποιοδήποτε λόγο (τώρα τους φταίνε τα σκυλιά) στο μικρό τους το μυαλό?

Δηλαδή εσύ ένα πρωί, επειδή έτσι γουστάρεις, να μπουκάρεις μέσα στο σπίτι τους μια αδιάφορη μέρα του χρόνου, τους κάνεις τα μούτρα κιμά....και μετά ρωτήσεις σήμερα δεν είναι Πάσχα όπου σπάμε πλάκα εκτός από δυναμητάκια? Τι δεν έχει σκύλο το σπίτι...ΟΠΑ, λάθος. :lol:

Pan (dvs)
24/04/2014, 20:12
Ρε παλικαρια,ψαχνεται λογικη στο παραλογο?Σας ειπε κανεις οτι η κοινωνια μας ειναι κοινωνια αγγελων?

Υπαρχει πολυ αρρωστεια στα κεφαλια των ανθρωπων.

akis_trevor
24/04/2014, 20:13
χυμαδορ,εμεις λεμε τα δικα μας εδω και ειμαστε στην απεξω...για το οτιδηποτε μιλαμε και με τον δικηγορο..παντως κατ εμε,θα πρεπει περα απο μηνυσεις κλπ θα επρεπε να κανεις κατι.οπως αυτο που ειπαν παραπανω για τις αφισες....αν κανεις την αρχη,ισως να βρεις και καμια συμπαρασταση απο εκει γυρω...
οσον αφορα την μοτοπορεια εννοειται ειμαι μεσα...απλα,εφοσον περασες το σταδιο εν βρασμο ψυχης,οτι κανεις καντο για το καλο της υποθεσης...να βρουμε βασικα εναν τροπο να νιωσει(αν ειναι αυτο δυνατο)τυψεις...