PDA

View Full Version : ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!



Σελίδες : [1] 2 3

liakaros
07/04/2008, 17:54
Οπως ακριβως το βρηκα απο διπλανο forum...



Tο 2007 ,ο Guillermo Vargas Habacuc, ένας ξεφτιλισμένος 'καλλιτέχνης' , πήρε ένα αδέσποτο σκυλί, το έδεσε με ένακοντό σχοινί στον τοίχο μιας Γκαλερύ 'τέχνης' και το άφησε να πεθάνει αργά απο την πείνα και τη δίψα:

"Για αρκετές μέρες, ο δημιουργός αυτής της απίστευτης βαρβαρότητας και οι επισκέπτες αυτής της Γκαλερύ 'τέχνης' στάθηκαν απαθείς θεατές της αγωνίας του δύστυχου ζώου,μέχρι που τελικά πέθανε από την εξάντληση αφού πρώτα βίωσε μια επίπονη, παράλογη και αδιανόητη δοκιμασία"!

ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ???

Δεν είναι μόνο αυτό: η αξιότιμη Biennale κεντρικής αμερικής πήρε την αισχρή απόφαση, οτι η κτηνωδία που έκανε αυτό το υποκείμενο πρόκειται για τέχνη, και κάλεσε τον Guillermo Vargas Habacuc να επαναλάβει την κτηνωδία του επισήμως στην Biennale του 2008.

ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ!!!

Υπογράψτε εδω: http://www.petitiononline.com/13031953/petition.html δε χρειάζεται να πληρώσετε, ούτε να υπογράψετε, αξίζει τον κόπο, να απαιτήσουμε το υποκείμενο αυτό να μην χρίζει καμίας εκτίμησης ούτε να αποκαλείται καλλιτέχνης για τη βάναυση πράξη του, και για την ευχαρίστισή και την απάθειά του με τον πόνο του άλλου..

Είναι πολύ εύκολο, διαρκεί μόνο 10 δευτερόλεπτα και είναι αξιόπιστο!

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΑΣ.

ΥΓ: Αν γράψετε το όνομα αυτού του ελεεινού στη μηχανη αναζήτησης Google θα δείτε τις φωτογραφίες του δύστυχου ζώου , και σελίδες web για να δείτε οτι πρόκειται για αληθινο περιστατικό.

Το ίδιο θα διαπιστώσετε αν παρακολουθήσετε το παρακάτω video της Εκθεσης.

http://www.youtube.com/watch?v=O6vP8CgTonQ

Giorgos19
07/04/2008, 17:59
Τι να πεις ρε γμτ....Εχουμε φτασει την π@π@ρι@ και την αρρωστια του καθενος να την ονομαζουμε τεχνη....

Και γιατι δεν δενεται αυτος και να λοιμοκτονησει?:mad: :mad: :mad: :mad: :a02: :a02: :a023: :a023: :a023: :a023:

liakaros
07/04/2008, 17:59
Πoυτ@ν@ς παιδι σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις τον πιο αργο και επωδυνο θανατο που θα μπορουσες...

vangelis 64
07/04/2008, 18:08
Γράφω σβήνω,γράφω σβήνω.....αει στο διάλο......

marulis
07/04/2008, 18:09
Φίλε μου όλα καλά και σωστά ( γνωστή η αρρώστια του συγκεκριμένου μαλακα) αλλα δεν δουλευει το link μπας και μπορεσουμε να σωσουμε ένα δύσμοιρο ζώο.

Δεν ερχεται να κανει την εκθεση στην Ελλάδα να γελασουμε λιγο με τις κλοτσες που θα μαζεψει. Και φυσικα μαζι με αυτόν και ολοι οσοι τον βλεπουν και τον καμαρωνουν


:a023: :a023: :a023: :a023: :a023:

:a29: :a29:

castoras
07/04/2008, 18:10
Το λινκ είναι σωστό??

lamoun
07/04/2008, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Το λινκ είναι σωστό??

Έχει καταλάθος ένα κόμα στο τέλος.

Αυτό πρέπει να είναι.. http://www.petitiononline.com/13031953/petition.html

liakaros
07/04/2008, 18:17
Ωραιος......

Το διορθωσα και γω...

:beer: :beer: :beer: :beer:

SpineshankD
07/04/2008, 18:28
παλι αυτος ο π@@@@ γιος??

ας ερθει και απο εδω να τα κανει τα δικα του και θα δει χαιρι ο κωλαρακος του
:a015: :a26:

vestromas
07/04/2008, 18:31
Καλα ρε μαγκες, και δεν βρεθηκε ενας ανθρωπος που περιεργαζοτανε τα εκθεματα να γλιτωσει το ζωντανο; Τι αρχ.... εκθεση ηταν αυτη και σε ποιους απευθυνοταν; Και μετα δεν βρεθηκε ενας αλλος να τον σαπισει στα μπουνιδια τον καρ...., εχω τρελαθει μ αυτο που διαβασα εδω περα. Ζει αυτος; Θα ρθει εδω τιποτα διακοπες, φωτογραφια του ονομα;

marulis
07/04/2008, 18:36
1824043 :sad: Για να δουμε :sad:

SpineshankD
07/04/2008, 18:36
φιλε vestroma εχει λινκ πιο πανω στο youtube αλλα θα σου προτεινα

να το απεφευγες γιατι θα σε βγαλει ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ

τι να πω:a023: :a023:

Operater
07/04/2008, 18:39
Να και η απάντηση του "καλλιτέχνη" :yuck: (ενα μερος της)

Hello everyone. My name is Guillermo Habacuc Vargas. I am 50 years old and an artist.
Recently, I have been critisized for my work titled "Eres lo que lees", which features a dog named Nativity.
The purpose of the work was not to cause any type of infliction on the poor, innocent creature, but rather to illustrate a point. In my home city of San Jose, Costa Rica, tens of thousands of stray dogs starve and die of illness each year in the streets and no one pays them a second thought.

Lupo
07/04/2008, 18:42
Δεν θα δω το video.
Θα πάω μόνο να ψηφίσω.

Επίσης, να σας παρακαλέσω , αν μπορείτε, να μου τον φέρετε για καμμιά ώρα, σ'ένα κλειστό δωμάτιο, γιατί έχω κι εγώ καλλιτεχνική φλέβα, και θα ήθελα πάρα πολύ να "συζητήσουμε" για την τέχνη.

Αλήθεια. Απλά μετά την μία ώρα, δεν θα ήθελα να εκτεθεί το έργο μου.


Αί σιχτίρ πια. Σιχάθηκα τον άνθρωπο.
:( :mad:

Giorgos19
07/04/2008, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater

Hello everyone. My name is Guillermo Habacuc Vargas. I am 50 years old and an artist.
Recently, I have been critisized for my work titled "Eres lo que lees", which features a dog named Nativity.
The purpose of the work was not to cause any type of infliction on the poor, innocent creature, but rather to illustrate a point. In my home city of San Jose, Costa Rica, tens of thousands of stray dogs starve and die of illness each year in the streets and no one pays them a second thought.


Και ετσι αποφασισε να σκοτωσει αλλο ενα σκυλι ???:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Ειναι σαν να λεει ελα μωρε τοσα σκοτωνονται καθε μερα στην πολη μου...αλλο ενα θα τους πειραξει??:sad: :sad: :sad:

Lupo
07/04/2008, 18:45
1824572

p@nos
07/04/2008, 18:49
με μεταγγιση α;ιματος και ηλεκτροσοκ μπορω να κανω τεχνη με αυτον τον artisti για κανα μηνα???


:mad: :mad: :mad:

AFTER
07/04/2008, 18:51
Αποφασισα να κανω και εγω μια εκθεση και να δειξω στον κοσμο πως πολλοι ανθρωποι πεθαινουν απο την πεινα
Για εκθεμα θα εχω αυτον τον ΒΡΩΜΟΠΟΥΣΤΑ που θα τον εχω κρεμασει απο τα @ρχιδι@

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

castoras
07/04/2008, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αποφασισα να κανω και εγω μια εκθεση και να δειξω στον κοσμο πως πολλοι ανθρωποι πεθαινουν απο την πεινα
Για εκθεμα θα εχω αυτον τον ΒΡΩΜΟΠΟΥΣΤΑ που θα τον εχω κρεμασει απο τα @ρχιδι@

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

++766,5!!

drow
07/04/2008, 18:58
και αφου ως γνωστον χιλιαδες ανθρωποι πεθαινουν καθε μερα απο την πεινα,να λεμε παλι καλα που δεν εδεσε εναν ανθρωπο?

με εκνευριζουν αφανταστα αυτοι οι διαννοουμενοι του κωλου,στο διαολο να πατε,αν και αμφιλβαλλω πολυ αν και αυτος θα σας δεχτει:mad: :mad: :mad:

Respect
07/04/2008, 19:10
Εύχομαι να σαπίσει μέσα στα σκατά ο πούστης, ανήμπορος να σκουπιστεί!!

CBF - HRC
07/04/2008, 19:56
1826846++

Εύχομαι όταν έρθει η ώρα του να πεθάνει 1000 φορές πιο οδυνηρά απ'ότι ο κακόμοιρος ο σκύλος.
:a023:
:a57:

xrlantz
07/04/2008, 20:21
.........



:sad:

SPC
07/04/2008, 20:33
AX KAI NA TON EIXA BROSTA MOU!!!!

motomamounas
07/04/2008, 20:46
:mad:

Ξαφνικα ξυπνησε η καλλιτεχνικη μου φλεβα................
:yuck:
:a023:

GAS NICK
07/04/2008, 21:31
στο ονομα της τεχνης γινονται πολλες π@π@ριες
ε οχι και εγκληματα τωρα:mad:

el_hymador
07/04/2008, 21:37
Καλα ο ''καλλιτεχνης'' ειναι βλαμμενος ας πουμε και ψυχακιας...οκ...παιζει αυτο...

οι υπολοιποι ΜΑΛΑΚΕΣ... οι φιλοτεχνοι της πο*τσας που πηγαν στην εκθεση, δεν αντεδρασαν με το θεαμα;;;!!!

Δηλαδη καθοντουσαν πανω απο τον μισοπεθαμενο σκυλο και προσπαθουαν να ''αφουγκραστουν'' την βαθυτερη σημειολογια του ''εργου'';

Γαμω την τεχνη και τα εικαστικα σας ηλιθιοι!!!

τα εχετε γαμησει ολα, οπως γαμημενος ειναι και ο εγκεφαλος σας απο τις νευρωσεις και τα ψχ συνδρομα του καταναλωτισμου και τις ευμαρειας!

Να δω τι αλλο θα ανακλυψουν οι βαριεστημενοι ευποροι αστοι, προκειμενου να διασκεδασουν την ανοια τους...

αϊ στο διαολο ρε μο*νια, ψοφηστε ολοι να ησυχασουμε.

αυτα.

dynogix
07/04/2008, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Φίλε μου όλα καλά και σωστά ( γνωστή η αρρώστια του συγκεκριμένου μαλακα) αλλα δεν δουλευει το link μπας και μπορεσουμε να σωσουμε ένα δύσμοιρο ζώο.

Δεν ερχεται να κανει την εκθεση στην Ελλάδα να γελασουμε λιγο με τις κλοτσες που θα μαζεψει. Και φυσικα μαζι με αυτόν και ολοι οσοι τον βλεπουν και τον καμαρωνουν


:a023: :a023: :a023: :a023: :a023:

:a29: :a29:

Μη το λες...πριν μερικά χρόνια είχαν κάνει έκθεση οι γνωστοί κουραδο-ουρο-πουστολάγνοι Gilbert & Gerorge και μάλιστα υπό την αι-γίδα του Υπ. Πολιτισμού και τους καμάρωναν...

cityfly
07/04/2008, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dynogix
Μη το λες...πριν μερικά χρόνια είχαν κάνει έκθεση οι γνωστοί κουραδο-ουρο-πουστολάγνοι Gilbert & Gerorge και μάλιστα υπό την αι-γίδα του Υπ. Πολιτισμού και τους καμάρωναν...


άσχετο αυτό

άλλο θέμα είναι αν σου αρέσει κάτι ως έργο τέχνης

και άλλο ο βασανισμός ενός ζώου

Tigas
07/04/2008, 23:52
sorry ρε παίδες , φιλοζωική εταιρία δεν υπάρχει στην Ισπανία :confused: η κακοποίηση των ζώων απαγορεύεται και σε πάνε και μέσα.

Πάντως φοβερό σκεπτικό ο τύπος δεκάδες σκυλιά πεθαίνουν απο αρρώστιες αυτό σας πείραξε ??
Και χιλιάδες άνθρωποι πεθαίνουν από αρρώστιες άρα τον επόμενο χρόνο να το κάνουμε πιο προχώ

Τι να πεις όλοι αυτοί οι άνθρωποι που κάνουν κακό σε αβοήθητα ζώα είναι άρρωστοι ψυχικά και υπάρχουν και πολλοί εδώ στην Ελλάδα κυρίως κυνηγοί.

Θα μου πεις γιατί τους κατηγορείς ???
γιατί έχω ακούσει και όχι μια φορά σκυλί το οποίο φοβήθηκε στο κυνήγι να το πυροβολούν μέχρι θανάτου αφού είναι ''άχρηστο'' πλέον.

Περαστικά σας σε όλους εσάς τους ''ανθρώπους''

dirtbird
08/04/2008, 05:43
Η Costa Rica δεν είναι Ισπανία..........

mars696
08/04/2008, 11:06
Ο καθε κομπλεξικος μλκας βγαινει κανει την π@π@ρι@ του και γινεται θεος.... ΕΛΕΟΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ!!!!!!!!! Αυτο το υποκειμενο ουτε να πεθανει δεν αξιζει να ζει μια ζωη ελεινη και να ευχεται να πεθανει και να μη μπορει......:mad: :mad:

2sfe
08/04/2008, 11:37
Καθε μέρα που περνά μας δείχνει ολο και ποιό καθαρά οτι ο ανθρώπινο είδος εχει τρελλαθεί τελείως.

devil's animal
08/04/2008, 13:31
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:


+ πολλα για τις καταρες σας.


edit: 1850083

Cpt. Haddock
08/04/2008, 13:32
:rolleyes:

+ κανένα για τις κατάρες σας

ποιος απο εσάς έχει μαζέψει/ταΐσει/βοηθήσει αδέσποτα;

marulis
08/04/2008, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

+ κανένα για τις κατάρες σας

ποιος απο εσάς έχει μαζέψει/ταΐσει/βοηθήσει αδέσποτα; Ρε συ Ηλία τι σχέση έχει αυτό που λες, συγγνώμη δεν κατάλαβα, πρέπει να πούμε ο καθένας πόσο και αν έχουμε βοηθήσει κάποιο ζώο . με αυτό θα έφευγε η συζήτηση στο πόσο καλοί και φιλόζωοι είμαστε μήπως περιμένεις να κάνουμε διαφήμιση στους εαυτούς μας .

Παρ΄ όλα αυτά , συμφωνείς με τον «καλλιτέχνη»?
Διαφωνείς αλλά πιστεύεις πως είναι τέχνη αυτό που κάνει?
Θεωρείς ότι όποιος δεν έχει βοηθήσει κάποιο ζώο , δεν έχει λόγο στην κακοποίηση

Πραγματικά δεν κατάλαβα την θέση σου
:confused:

Cpt. Haddock
08/04/2008, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Πραγματικά δεν κατάλαβα την θέση σου
:confused:

η θέση μου ειναι (ως συνήθως) απλή...

Ευκολα λέμε ανέξοδες του πληκτρολογίου κατάρες αλλα επι της ουσίας, ποιος απο εμας (δεν εξαιρώ τον εαυτό μου) έχει δωσει εστω και 1 ευρώ στη φιλοζωική;

makis206
08/04/2008, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
η θέση μου ειναι (ως συνήθως) απλή...
Ευκολα λέμε ανέξοδες του πληκτρολογίου κατάρες αλλα επι της ουσίας, ποιος απο εμας (δεν εξαιρώ τον εαυτό μου) έχει δωσει εστω και 1 ευρώ στη φιλοζωική;

Ηλία οποιοσδήποτε απ'αυτούς που καταράστηκαν δεν θα πέρναγαν στο ντούκου αν έβλεπαν κάποιον να χτυπάει ένα ζώο στο δρόμο, ούτε κι εσύ δεν θα προσπέρναγες αδιάφορος.:winka:

Cpt. Haddock
08/04/2008, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ηλία οποιοσδήποτε απ'αυτούς που καταράστηκαν δεν θα πέρναγαν στο ντούκου αν έβλεπαν κάποιον να χτυπάει ένα ζώο στο δρόμο, ούτε κι εσύ δεν θα προσπέρναγες αδιάφορος.:winka:

ωραίααααα

ξαναρωτάω:

ΕΧΕΤΕ ΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΟΒΟΛΟ ΣΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ ΟΙ ΚΟΠΡΟΙ?

:rolleyes:


@@δια :sick:

p@nos
08/04/2008, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

+ κανένα για τις κατάρες σας

ποιος απο εσάς έχει μαζέψει/ταΐσει/βοηθήσει αδέσποτα;



εγω προσωπικα δεν εχω μαζεψει αδεσποτο αλλα φροντιζω να τα ταιζω τουλαχιστον οσα μενουν κοντα στο σπιτι μου...


εχοντας ηδη ενα σκυλο δεν μπορω να αποκτησω και αλλον ενα...


αλλα ειδικα αν εχεις ζωο αισθανεσαι πολυ πιο ασχημα οταν βλεπεις τετοια αρρωστημενα πραγματα.

και οχι οτι αυτοι που παιρνουν σκυλια και παιζουν μαζι τους για κανα χρονο και μετα τα παρατανε ειναι καλυτεροι...

:sad:







και τον τελευταιο καιρο κυκλοφορει στη γειτονια μου ενα αδεσποτο τσοου τσοου:eek:

marulis
08/04/2008, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
η θέση μου ειναι (ως συνήθως) απλή...

Ευκολα λέμε ανέξοδες του πληκτρολογίου κατάρες αλλα επι της ουσίας, ποιος απο εμας (δεν εξαιρώ τον εαυτό μου) έχει δωσει εστω και 1 ευρώ στη φιλοζωική;
Στην φιλοζωική δεν έχω δώσει και ίσως δεν δώσω ποτέ μιας και τα ζώα δεν έχουν τσέπες ( σε αυτό μπορεί να κάνω λάθος ) από εκεί και πέρα σαν Χρήστος κάνω και θα κάνω κάποια άμεσα πράγματα.
Και αν η έκθεση γινόταν στην Ελλάδα θα ήμουν από τους πρώτους επισκέπτες, πιστεψεμε.
:wave2:

Boxer
08/04/2008, 13:57
Εγω ρε καπτεν εχω δωσει. Και οπου μπορω και νομιζω οτι δεν με κοροιδευουν δινω.

Και οταν ερχονται κατω απο το σπιτι μου αδεσποτα τους βγαζω και ενα πιατο φαι αφου ξημεροβραδιαζονται εξω απο την πολυκατοικια.

Και τι με αυτο. Μπορω να μαζευω ολα τα αδεσποτα της περιοχης μου να τα φροντιζω ;

Και αφου δεν μπορω δεν δικαιουμαι να ομιλω ;

Οχι βεβαια .

Fuck the son of a bitch , stick a big ματσουκι in his ass , burn him etc etc.

:mad:

SpineshankD
08/04/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

+ κανένα για τις κατάρες σας

ποιος απο εσάς έχει μαζέψει/ταΐσει/βοηθήσει αδέσποτα;


εχεις δικιο καπτεν αν και πιστευω αρκετοι απο εμας το εχουν κανει

-μιλωντας για αυτους που αγαπανε τα αντερα τους δηλ.

εγω παντως εχω μαζεψει 4 μεχρι τωρα και μεγαλωνω, και οι δικοι μου εχουν αναλαβει

ολα τα αδεσποτα στα κανακια Σαλαμινας

αν υπαρχει θεληση..

Cpt. Haddock
08/04/2008, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Και αφου δεν μπορω δεν δικαιουμαι να ομιλω ;

δεν είπα αυτό (δε διαβαζετε προσεκτικα)

Αντι να αναλωνόμαστε σε ανέξοδες (να μην πω και υποκριτικές) κατάρες, ας δουμε τι μπορούμε να κάνουμε για το ουσιαστικό πρόβλημα

αυτά τα διάφορα petitions τα θεωρώ για τον [......] (συμπληρώστε κατα βούληση)

:wave2:

drow
08/04/2008, 14:01
ποιος απο εσάς έχει μαζέψει/ταΐσει/βοηθήσει αδέσποτα;

Πριν ενα χρονο μαζεψα 4 γατακια απο τον διπλανο ακαλυπτο,η μαμα τους ελειπε 3 μερες και εκεινα ολο κλαιγανε,πηδηξα λοιπον την μαντρα και τα μαζεψα,ηταν πιο μικρα απο την μιση χουφτα μου.Τα πηγα στον κτηνιατρο,που μου ειπε οτι ηταν θεμα ωρων να πεθανουνε.δυστυχως το πιο αδυναμο πεθανε μετα 2 μερες,το αλλο το δωσαμε,το 3 μας το βουτηξανε,και το 4 το εχω ακομα στην αυλη μου.

notakos600
08/04/2008, 14:03
1851546

Boxer
08/04/2008, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
δεν είπα αυτό (δε διαβαζετε προσεκτικα)

Αντι να αναλωνόμαστε σε ανέξοδες (να μην πω και υποκριτικές) κατάρες, ας δουμε τι μπορούμε να κάνουμε για το ουσιαστικό πρόβλημα

αυτά τα διάφορα petitions τα θεωρώ για τον [......] (συμπληρώστε κατα βούληση)

:wave2:

Τοιχο ;
Γυψο ;
Ψιψινο ;

Δεν σε πιανω....:D

Εν πασει περιπτωσει εδω συζηταμε για το συγκεκριμενο {.....}(συμπληρώστε κατα βούληση).

Για το γενικοτερο προβλημα των αδεσποτων καθενας κανει οτι μπορει και νομιζει.

makis206
08/04/2008, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ωραίααααα
ξαναρωτάω:
ΕΧΕΤΕ ΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΟΒΟΛΟ ΣΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ ΟΙ ΚΟΠΡΟΙ?
:rolleyes:
@@δια :sick:

Προσωπικά ναι όμως κι αυτοί που δεν έχουν δώσει κάτι δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι αναίσθητοι όταν βλέπουν τέτοια γεγονότα.. μαζί σου ελπίζω κι εγώ να ευαισθητοποιηθούμε όλοι περισσότερο βέβαια και να μην γίνουν μοναδικός λόγος αυτά να γεγονότα για να μας αφυπνίζουν κάθε τόσο..

:beer:

Lupo
08/04/2008, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ωραίααααα

ξαναρωτάω:

ΕΧΕΤΕ ΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΟΒΟΛΟ ΣΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ ΟΙ ΚΟΠΡΟΙ?

:rolleyes:


@@δια :sick:
Φτάνουμε στο απέναντι άκρο ρε Ηλία.
Αν και έχω μαζέψει πολλές φορές αδέσποτο, και έχω ταίσει πολλές περισσότερες,
αλλά δεν έχω δώσει ποτέ μισό ευρώ σε φιλοζωϊκή, δεν ήξερα ότι δεν είμαι φιλόζωος.
Τώρα το κατάλαβα, που το διευκρίνησες.
:rolleyes:

Sorry για το ειρωνικό της πρότασης μου, αλλά είναι υπερβολικά απόλυτο και μηδενιστικό αυτό που λες.




Και επιμένω, να μου φέρετε τον καλλιτέχνη σ'ένα δωμάτιο για μία ώρα, για να "συζητήσουμε" τα περί τέχνης!

TROOPER
08/04/2008, 14:17
ενταξει το παραδεχομαι...εχω ορεξη!!!

για να δουμε λιγο πιο ολοκληρωμενη την εικονα....

ζει σε μια πολη που τα σκυλια πεθαινουν αβοηθητα απο πεινα και διψα.

κανεις δεν κανει τπτ.και φυσικα ο τροοπερ, ο καπ10 και αλλοι πολλοι δεν δινουν δεκαρα για την εξοικιωση του με τη θεα του θανατου ενος αβοηθητου πλασματος.αποφασισε να κανει μια κινηση σαφως κατακριτεα προς αφυπνιση του κοσμου...και αντι να δουμε οτι τα σκυλια ψοφανε στη πολη του αβοηθητα σπευσαμε ολοι εμεις που ως δια μαγειας μαθαμε για το...''εκθεμα του'' να τον καταραστουμε.μαλλον η υπογραφη στο νετ ειναι πιο ευκολη και ανεξοδη απο το να βοηθησουμε στην ολη κατασταση επι της ουσιας.

ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

notakos600
08/04/2008, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ενταξει το παραδεχομαι...εχω ορεξη!!!

για να δουμε λιγο πιο ολοκληρωμενη την εικονα....

ζει σε μια πολη που τα σκυλια πεθαινουν αβοηθητα απο πεινα και διψα.

κανεις δεν κανει τπτ.και φυσικα ο τροοπερ, ο καπ10 και αλλοι πολλοι δεν δινουν δεκαρα για την εξοικιωση του με τη θεα του θανατου ενος αβοηθητου πλασματος.αποφασισε να κανει μια κινηση σαφως κατακριτεα προς αφυπνιση του κοσμου...και αντι να δουμε οτι τα σκυλια ψοφανε στη πολη του αβοηθητα σπευσαμε ολοι εμεις που ως δια μαγειας μαθαμε για το...''εκθεμα του'' να τον καταραστουμε.μαλλον η υπογραφη στο νετ ειναι πιο ευκολη και ανεξοδη απο το να βοηθησουμε στην ολη κατασταση επι της ουσιας.

ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

Θεωρείς υποκρισία την συμμετοχή σε μια δημόσια διαμαρτυρία? μάλλον όχι, το ότι είχα 12 αδέσποτα στο κτήμα μου και τα τά'ι'ζα από τη τσέπη μου μέχρι να μου τα φαρμακώσουν όλα εκτός από ένα? κι αυτο υποκρισία?
Υποκρισία αγαπητέ μου φίλε θεωρώ το να δίνω χρήματα στον κάθε απατεώνα πρόεδρο της κάθε ψευτοφιλοζω'ι'κής για να τα κάνει κότερα. Φυσικά και δεν είναι όλοι απατεώνες, λαμπρό παράδειγμα ο Σαμαράς από θεσσαλονίκη και πολλοί άλλοι φυσικά.

p@nos
08/04/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ενταξει το παραδεχομαι...εχω ορεξη!!!

για να δουμε λιγο πιο ολοκληρωμενη την εικονα....

ζει σε μια πολη που τα σκυλια πεθαινουν αβοηθητα απο πεινα και διψα.

κανεις δεν κανει τπτ.και φυσικα ο τροοπερ, ο καπ10 και αλλοι πολλοι δεν δινουν δεκαρα για την εξοικιωση του με τη θεα του θανατου ενος αβοηθητου πλασματος.αποφασισε να κανει μια κινηση σαφως κατακριτεα προς αφυπνιση του κοσμου...και αντι να δουμε οτι τα σκυλια ψοφανε στη πολη του αβοηθητα σπευσαμε ολοι εμεις που ως δια μαγειας μαθαμε για το...''εκθεμα του'' να τον καταραστουμε.μαλλον η υπογραφη στο νετ ειναι πιο ευκολη και ανεξοδη απο το να βοηθησουμε στην ολη κατασταση επι της ουσιας.

ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.



παιδια το να διαφωνουμε για τα παντα μονο και μονο για να δειξουμε οτι σκεφτομαστε παραπανω απο τους αλλους ομως ειναι ΚΟΡΟΙΔΙΑ...

Lupo
08/04/2008, 14:29
George,

Μπορώ και δίνω λίγο φαγητό σ'ενα αδέσποτο που κυκλοφορεί στην πόλη μου.
Μπορώ και έχω μαζέψει ,διάφορα ζώα, στο μπαλκόνι στο σπιτιού μου, από τον δρόμο. (παπάκια και κοτοπουλάκια που είχαν πάρει το Πάσχα, σκυλιά, γατιά,κουνέλια, μέχρι και ορτύκια)

Δεν μπορώ να σώσω όλα τα ζώα του κόσμου, αλλά αν πέσει στο δρόμο μου, κάποια κακοποίηση ζώου, σίγουρα θα πάρω θέση.
Και το παρών thread είναι η κακοποίση ενός ζώου που έπεσε στον δρόμο μου.

Μην τα βλέπουμε όλα ισοπεδωτικά. Και μην κατηγορούμε τις σωστές προθέσεις.

:beer: :wave2:

SpineshankD
08/04/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ενταξει το παραδεχομαι...εχω ορεξη!!!

για να δουμε λιγο πιο ολοκληρωμενη την εικονα....

ζει σε μια πολη που τα σκυλια πεθαινουν αβοηθητα απο πεινα και διψα.

κανεις δεν κανει τπτ.και φυσικα ο τροοπερ, ο καπ10 και αλλοι πολλοι δεν δινουν δεκαρα για την εξοικιωση του με τη θεα του θανατου ενος αβοηθητου πλασματος.αποφασισε να κανει μια κινηση σαφως κατακριτεα προς αφυπνιση του κοσμου...και αντι να δουμε οτι τα σκυλια ψοφανε στη πολη του αβοηθητα σπευσαμε ολοι εμεις που ως δια μαγειας μαθαμε για το...''εκθεμα του'' να τον καταραστουμε.μαλλον η υπογραφη στο νετ ειναι πιο ευκολη και ανεξοδη απο το να βοηθησουμε στην ολη κατασταση επι της ουσιας.

ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.


ρε φιλε μου TROOPER τι λες??

ειναι ΔΥΝΑΤΟΝ να εχει αντερα και να νιαζεται για τα ζωα αυτο το υποκειμενο???

δηλαδη ποιος ανθρωπος θα ειχε ενα ζωντανο μπροστα του ΔΕΜΕΝΟ

να ΛΙΜΟΚΤΟΝΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΕΝΑ και να ΑΡΓΟΠΕΘΑΙΝΕΙ

και να μην κανει Τ Ι Π Ο Τ Α????

μονο που το σκεφτεσαι σε πιανει ΤΡΕΛΑ


ας παει να τρεχει γυμνος στο κεντρο της Κοστα Ρικα η οπου αλλου

του καπνισει με ενα κολλαρο στον λαιμο

αν θελει να τον προσεξουν


ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ??

makis206
08/04/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

Γιώργο τέχνη είναι και η ζωγραφική, τέχνη είναι και η γλυπτική. Η φωτογραφία ;

Το δέχομαι ότι αυτός ο τρόπος αφύπνισε πολύ ευκολότερα τον κόσμο απ'ότι αν το ζωγράφιζε σ'έναν καμβά όμως δεν είναι ο τρόπος που θα δεχτώ σαν θεατής όταν πρόκειται για ένα ζώο που δεν μπορεί να φέρει αντίσταση.

Κι άνθρωποι παθαίνουν καθημερινά απ'την πείνα αβοήθητοι στους δρόμους, αυτό το θέμα δεν τον αγγίζει τον καλλιτέχνη τόσο ώστε να ξεκινήσει απο'κεί δένοντας τον εαυτό του στον τοίχο της έκθεσης κι αργοπεθαίνοντας αβοήθητος ;

Η μήπως δοκίμασε κι άλλο τρόπο πριν φτάσει στον απάνθρωπο ;

Τέλος πάντων, απόψεις και απόψεις.. κάποιοι νιώθουν καλύτερα απλά με το να καταριούνται και να το βγάζουν από μέσα τους ενώ το πρόβλημα παραμένει άλυτο, όλοι το ξέρουμε μέσα μας.

Ούτε η τέχνη του μαλάκα θα το λύσει όμως..

Cpt. Haddock
08/04/2008, 14:35
το οτι καθόμαστε τόση ώρα και συζητάμε για τα αδέσποτα και μπορει καποιος να παει να βοηθήσει με καποιο τρόπο, μηπως σημαινει οτι ο καλλιτέχνης ή "καλλιτέχνης" πετυχε το σκοπό του

:rolleyes:

mars696
08/04/2008, 14:36
Ωραια ρε παιδια αφου το θετετε ετσι αφου τοσοι αστεγοι ζουν/πεθαινουν στον δρομο να παρουμε 5-6 να τους δεσουμε και να τους αφησουμε να πε8ανουν.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΛΟΓΙΚΗ...ελεοσ

TROOPER
08/04/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Θεωρείς υποκρισία την συμμετοχή σε μια δημόσια διαμαρτυρία? μάλλον όχι, το ότι είχα 12 αδέσποτα στο κτήμα μου και τα τά'ι'ζα από τη τσέπη μου μέχρι να μου τα φαρμακώσουν όλα εκτός από ένα? κι αυτο υποκρισία?
Υποκρισία αγαπητέ μου φίλε θεωρώ το να δίνω χρήματα στον κάθε απατεώνα πρόεδρο της κάθε ψευτοφιλοζω'ι'κής για να τα κάνει κότερα. Φυσικά και δεν είναι όλοι απατεώνες, λαμπρό παράδειγμα ο Σαμαράς από θεσσαλονίκη και πολλοί άλλοι φυσικά.

μαλιστα.

αρα ποιος ειναι χειροτερος ?

ο τυπος εκει περα η οι απανταχου φιλοζωικες που αντι να βοηθησουνε στο προβλημα βγαλανε ενα σαιτ για να διαμαρτυρηθει ο κοσμος και κατι τρεχει στα γυφτικα???????

TROOPER
08/04/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
παιδια το να διαφωνουμε για τα παντα μονο και μονο για να δειξουμε οτι σκεφτομαστε παραπανω απο τους αλλους ομως ειναι ΚΟΡΟΙΔΙΑ...

σωστα.

αν ομως ΑΝ λεω πραγματι σκεφτομαστε παραπανω απο τους αλλους, οι αλλοι ζουν μες στη ΒΛΑΚΕΙΑ...

Cpt. Haddock
08/04/2008, 14:43
εγω επίσης θεωρω υποκρισία οτι ο Liakaros που άνοιξε το θρεντ έχει δηλώσει οτι ειναι υπέρ του κυνηγιού...

:sick:

TROOPER
08/04/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
ρε φιλε μου TROOPER τι λες??

ειναι ΔΥΝΑΤΟΝ να εχει αντερα και να νιαζεται για τα ζωα αυτο το υποκειμενο???

δηλαδη ποιος ανθρωπος θα ειχε ενα ζωντανο μπροστα του ΔΕΜΕΝΟ

να ΛΙΜΟΚΤΟΝΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΕΝΑ και να ΑΡΓΟΠΕΘΑΙΝΕΙ

και να μην κανει Τ Ι Π Ο Τ Α????

μονο που το σκεφτεσαι σε πιανει ΤΡΕΛΑ


ας παει να τρεχει γυμνος στο κεντρο της Κοστα Ρικα η οπου αλλου

του καπνισει με ενα κολλαρο στον λαιμο

αν θελει να τον προσεξουν


ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ??

τα διαφορων λογης φαρμακα που παιρνεις εσυ, οι γονεις σου, τα παιδια σου οταν αρωσταινεις ειναι το απαυγασμα ανθρωπων που εκαναν πειραματα πανω σε ανθρωπους κατα τη διαρκεια πολεμων.αυτοι λοιπον μπορει να μην ειχαν αντερα αλλα εσυ παιρνεις alludrox των 500.

απο σημερα ξεκινα εκστρατια κατα των φαρμακοβιομιχανιων.

ουδεν κακον αμειγες καλου φιλε μου και τουμπαλιν φυσικα.

TROOPER
08/04/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Το δέχομαι ότι αυτός ο τρόπος αφύπνισε πολύ ευκολότερα τον κόσμο απ'ότι αν το ζωγράφιζε σ'έναν καμβά όμως δεν είναι ο τρόπος που θα δεχτώ σαν θεατής όταν πρόκειται για ένα ζώο που δεν μπορεί να φέρει αντίσταση.



μην το δεχτεις ρε μακη αλλα κανε κατι (μην το παρεις προσωπικα) αντι να οριεσαι και εσυ και οι αλλοι...

λοκαρετε σε λαθος στοχο μαγκες.

:winka:

p@nos
08/04/2008, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
εγω επίσης θεωρω υποκρισία οτι ο Liakaros που άνοιξε το θρεντ έχει δηλώσει οτι ειναι υπέρ του κυνηγιού...

:sick:


καπταιν δεν ξερω αν αυτο που λες ειναι υποκρισια...


προσωπικα με το κυνηγι δεν εχω ασχοληθει ποτε αλλα ασχολουμε πολλα χρονια με το ψαροτουφεκο...


δηλαδη σκοτωνω ψαρια για το χομπι μου αλλα αυτο δε με κανει να νιωσω πως δεν σεβομαι τη φυση η οτι δεν ειμαι φιλοζωος...

TROOPER
08/04/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo


Δεν μπορώ να σώσω όλα τα ζώα του κόσμου, αλλά αν πέσει στο δρόμο μου, κάποια κακοποίηση ζώου, σίγουρα θα πάρω θέση.


:beer: :wave2:

δλδ για να χουμε καλο ρωτημα αμα ειμαι με τη μηχανη και ορμηξει αδεσποτο και του τραβηξω μια κλωτσια στα μουτρα να χασει τα δοντια του τι θεση θα παρεις ???

:rolleyes:

Cpt. Haddock
08/04/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δηλαδη σκοτωνω ψαρια για το χομπι μου αλλα αυτο δε με κανει να νιωσω πως δεν σεβομαι τη φυση η οτι δεν ειμαι φιλοζωος...

επομένως δεν έχει νόημα να συζητάμε...

ο άλλος σκοτώνει για την "τεχνη", εσύ για το χόμπυ σου

δεν ξέρω τι ειναι χειρότερο

TROOPER
08/04/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Ωραια ρε παιδια αφου το θετετε ετσι αφου τοσοι αστεγοι ζουν/πεθαινουν στον δρομο να παρουμε 5-6 να τους δεσουμε και να τους αφησουμε να πε8ανουν.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΛΟΓΙΚΗ...ελεοσ

σιγουρα αυτο θα σου κεντρισει το ενδιαφερον περισσοτερο απο το να δεις αστεγο στην ομονοια.

byron
08/04/2008, 14:50
Κορίτσια τι λέτε; :alien:

p@nos
08/04/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
επομένως δεν έχει νόημα να συζητάμε...

ο άλλος σκοτώνει για την "τεχνη", εσύ για το χόμπυ σου

δεν ξέρω τι ειναι χειρότερο


πρεπει να καταλαβεις οτι το κηνυγι και το ψαροτουφεκο ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα...


το ενα ειναι αθλημα, το αλλο χομπι για να πουλας μουρη...

:winka:

TROOPER
08/04/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
πρεπει να καταλαβεις οτι το κηνυγι και το ψαροτουφεκο ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα...


το ενα ειναι αθλημα, το αλλο χομπι για να πουλας μουρη...

:winka:

:a56:

Cpt. Haddock
08/04/2008, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
πρεπει να καταλαβεις οτι το κηνυγι και το ψαροτουφεκο ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα...


το ενα ειναι αθλημα, το αλλο χομπι για να πουλας μουρη...

:winka:

καλά λέω οτι δεν έχει νοημα να συζητάμε :wave2: :wave2: :wave2:

byron
08/04/2008, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
το ενα ειναι αθλημα, το αλλο χομπι για να πουλας μουρη...

:winka:

@@ άθλημα είναι. :wave2:

p@nos
08/04/2008, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
@@ άθλημα είναι. :wave2:



byron αν δεν εισαι σε καλη φυσικη κατασταση κατω απο τα 7 μετρα δεν κατεβαινεις με τιποτα...

:winka:


σε αντιθεση με τους κηνυγους που παιρνουν το καλυτερο και μεγαλητερο 4χ4, καρεκλακια και μλκιες για να πανε να κηνυγησουν...


:wave2:

makis206
08/04/2008, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μην το δεχτεις ρε μακη αλλα κανε κατι (μην το παρεις προσωπικα) αντι να οριεσαι και εσυ και οι αλλοι...:winka:

Το ξέρω ότι δεν το λες για μένα προσωπικά, από μεριά μου κάνω αυτό που με κάνει να νοιώθω καλά κι ας είναι μηδαμινό για να μπορέσει να λύσει αυτό το τεράστιο πρόβλημα.

Και σίγουρα ο στόχος είναι άλλος Γιώργη αλλά μάλλον πως είναι και άπιαστος, ειδικά όταν εμείς οι "απλοί" φτάνουμε σε τέτοιες πράξεις όπως τον άνθρωπο αυτόν, για μένα ήταν ακραίος και με φοβίζει να βλέπω μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε, εννοείται πως δεν έχω την απαίτηση να τον δούνε όλοι έτσι..

:beer:

VANDA
08/04/2008, 14:59
Με ποιον να συμφωνήσω ρε γμτ.. Ναι, για μ@λάκας μου κάνει ο καλλιτέχνης, δε μου αρέσει η κίνηση να πάρεις το ζωάκι και να το κάνεις έκθεμα...
αλλά πάλι.. πόσοι και πόσοι φολιάζουν, βασανίζουν ζωντανά καθημερινά δίπλα μας και δεν λιθοβολίζονται από κανέναν;

από την άλλη η τέχνη που σοκάρει και προκαλεί τέτοιες συζητήσεις και προβληματισμούς, ακόμα και αναθεματισμούς είναι και πετυχημένη, κι ας "αφορίζεται" ο καλλιτέχνης..
επίσης, αν θεωρήσουμε ότι η τέχνη πρέπει να είναι διαδραστική με το κοινό της, δε βρέθηκε ένας φιλότεχνος επισκέπτης του μουσείου να του ανοίξει μια κονσέρβα του ζωντανού;...

Δεν ξέρω...

Lupo
08/04/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δλδ για να χουμε καλο ρωτημα αμα ειμαι με τη μηχανη και ορμηξει αδεσποτο και του τραβηξω μια κλωτσια στα μουτρα να χασει τα δοντια του τι θεση θα παρεις ???

:rolleyes: Την ίδια θέση που θα έπαιρνα αν ήσουν με την μηχανή και πεταγόταν κάποιος και σου ορμούσε, κι εσύ του έριχνες μία κλωτσιά, και έχανε τα δόντια του.:winka:


Γι'αυτό λέω ότι το να είμαστε απόλυτοι και να γενικεύουμε , δεν καταλλήγει σε συμπεράσματα.

TROOPER
08/04/2008, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Το ξέρω ότι δεν το λες για μένα προσωπικά, από μεριά μου κάνω αυτό που με κάνει να νοιώθω καλά κι ας είναι μηδαμινό για να μπορέσει να λύσει αυτό το τεράστιο πρόβλημα.

Και σίγουρα ο στόχος είναι άλλος Γιώργη αλλά μάλλον πως είναι και άπιαστος, ειδικά όταν εμείς οι "απλοί" φτάνουμε σε τέτοιες πράξεις όπως τον άνθρωπο αυτόν, για μένα ήταν ακραίος και με φοβίζει να βλέπω μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε, εννοείται πως δεν έχω την απαίτηση να τον δούνε όλοι έτσι..

:beer:

αρα ρε μακη επειδη ο στοχος ειναι ανευικτος να αλλαξουμε στοχο και να βαλουμε ανουσια ???

φυγοπονο πολυ μου ακουγεται ρε συ...φυσικα και να κανουμε οτι μπορουμε αλλα αν αυτο που μπορουμε ειναι να υπογραφουμε σε διαδικτυακες διαμαρτυριες καλυτερα να δεσω μια πετρα στο λαιμο μου και η θαλασσα κοντα ειναι :sad:

TROOPER
08/04/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Την ίδια θέση που θα έπαιρνα αν ήσουν με την μηχανή και πεταγόταν κάποιος και σου ορμούσε, κι εσύ του έριχνες μία κλωτσιά, και έχανε τα δόντια του.:winka:


Γι'αυτό λέω ότι το να είμαστε απόλυτοι και να γενικεύουμε , δεν καταλλήγει σε συμπεράσματα.

σε τπτ απο οσα γραφεις εδω δε διαφωνω νικο.

το θεμα ειναι οτι ο liakaros ειναι ενας φιλοζωος κυνηγος, ο p@nos ειναι φιλοζωος ψαροτουφεκας και ο καλιτεχνης αφοριζεται απο τους ''φιλοζωους''.

γι αυτο ειπα υποκρισια.

:wave2:

p@nos
08/04/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σε τπτ απο οσα γραφεις εδω δε διαφωνω νικο.

το θεμα ειναι οτι ο liakaros ειναι ενας φιλοζωος κυνηγος, ο p@nos ειναι φιλοζωος ψαροτουφεκας και ο καλιτεχνης αφοριζεται απο τους ''φιλοζωους''.

γι αυτο ειπα υποκρισια.

:wave2:



οκ τρουπερ ειμαι υποκριτης...

:wave2:

sniper
08/04/2008, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
..... καλυτερα να δεσω μια πετρα στο λαιμο μου και η θαλασσα κοντα ειναι :sad:


Δέσου πάνω στο μοτοσακό σου.... καλύτερη λύση απο το να γεμίζεις πέτρες τις θάλασσες.....


για το προκείμενο.... η τέχνη είναι τέχνη και ορισμένες φορές είναι ακραία....

μεγάλη κουβέντα για να την κάνετε εδώ....

λιγο ακόμα και πάει στις διαμάχες πριν φύγει από τον μάταιο τούτο κόσμο.....

SpineshankD
08/04/2008, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τα διαφορων λογης φαρμακα που παιρνεις εσυ, οι γονεις σου, τα παιδια σου οταν αρωσταινεις ειναι το απαυγασμα ανθρωπων που εκαναν πειραματα πανω σε ανθρωπους κατα τη διαρκεια πολεμων.αυτοι λοιπον μπορει να μην ειχαν αντερα αλλα εσυ παιρνεις alludrox των 500.

απο σημερα ξεκινα εκστρατια κατα των φαρμακοβιομιχανιων.

ουδεν κακον αμειγες καλου φιλε μου και τουμπαλιν φυσικα.



δεν αντιλεγω σε αυτοπου λες φιλε μου TROOPER, αλλα ειναι ατυχες το παραδειγμα σου νομιζω

στο ξαναλεω,τι θα ωφελησει να βασανιζεις ενα ζωντανο μεχρι θανατου?

ΤΙΠΟΤΑ!

...εκτος απο το να το συζηταμε και στο τελος, να κανουμε αυτο που παντα καναμε,

να ειμαστε εκ γεννετης φιλοζωοι, η οχι


θα υπηρχαν και αλλοι πολλοι,παρα πολλοι τροποι να δειξεις το λαθος

και οχι ο θανατος ακομη ενος κακομοιρου σκυλου


..και οπως ειπε και αλλο ενα παληκαρι πιο πανω

το να δεσεις εναν αστεγο και να τον αφησεις να λιμοκτονησει

θα ηταν ωραιο παραδειγμα για να παρουσιασεις το τεραστιο προβλημα των αστεγων?

TROOPER
08/04/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
οκ τρουπερ ειμαι υποκριτης...

:wave2:

ελα ρε μη θιγεσαι...

φιλοζωος υποκριτης εισαι.

sniper
08/04/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
...

στο ξαναλεω,τι θα ωφελησει να βασανιζεις ενα ζωντανο μεχρι θανατου?

ΤΙΠΟΤΑ!

....


Εδώ βασανίζονται άνθρωποι και δεν μιλάει κανένας και πιάσαμε τα ζώα;

TROOPER
08/04/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
δεν αντιλεγω σε αυτοπου λες φιλε μου TROOPER, αλλα ειναι ατυχες το παραδειγμα σου νομιζω

στο ξαναλεω,τι θα ωφελησει να βασανιζεις ενα ζωντανο μεχρι θανατου?

ΤΙΠΟΤΑ!

...εκτος απο το να το συζηταμε και στο τελος, να κανουμε αυτο που παντα καναμε,

να ειμαστε εκ γεννετης φιλοζωοι, η οχι


θα υπηρχαν και αλλοι πολλοι,παρα πολλοι τροποι να δειξεις το λαθος

και οχι ο θανατος ακομη ενος κακομοιρου σκυλου


..και οπως ειπε και αλλο ενα παληκαρι πιο πανω

το να δεσεις εναν αστεγο και να τον αφησεις να λιμοκτονησει

θα ηταν ωραιο παραδειγμα για να παρουσιασεις το τεραστιο προβλημα των αστεγων?

τα προβληματα υπαρχουν.

εμεις τα βλεπουμε ???

TROOPER
08/04/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δέσου πάνω στο μοτοσακό σου.... καλύτερη λύση απο το να γεμίζεις πέτρες τις θάλασσες....

σε εχω

:smokin:

byron
08/04/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
byron αν δεν εισαι σε καλη φυσικη κατασταση κατω απο τα 7 μετρα δεν κατεβαινεις με τιποτα...

:winka:


σε αντιθεση με τους κηνυγους που παιρνουν το καλυτερο και μεγαλητερο 4χ4, καρεκλακια και μλκιες για να πανε να κηνυγησουν...


:wave2:


Μιας και επι του θέματος έχω πολύ ισχυρή άποψη, πιστεψε με ότι άσχετα με τα μέτρα που βουτάς, όταν υπάρχει «συμμετοχή» ζωντανού θηράματος δεν υπάρχει έννοια αθλητισμού.

Η φωτό είναι απ΄τον αγώνα του Γλαύκου «Αλκυόνη 1996» που είχα πάρει μέρος. Οι τρόποι που χρησιμοποιούσαν οι «αθλητές» για να βγάλουν ψάρια μου έφερε αναγούλα. (συνολικά έπεσα σε 3 αγώνες και σταμάτησα)


126848

p@nos
08/04/2008, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ελα ρε μη θιγεσαι...

φιλοζωος υποκριτης εισαι.



οκ οτι πεις...

p@nos
08/04/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

Η φωτό είναι απ΄τον αγώνα του Γλαύκου «Αλκυόνη 1996» που είχα πάρει μέρος. Οι τρόποι που χρησιμοποιούσαν οι «αθλητές» για να βγάλουν ψάρια μου έφερε αναγούλα. (συνολικά έπεσα σε 3 αγώνες και σταμάτησα)



μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος???

marulis
08/04/2008, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
λιγο ακόμα και πάει στις διαμάχες πριν φύγει από τον μάταιο τούτο κόσμο.....

[αστείο λεμε] καλα αυτόν δεν τον ειχαν κανει ξου-ξου, ποιος τον εκανε παλι διαχειριστή? [/ αστειο λεμε ] :D

TROOPER
08/04/2008, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
οκ οτι πεις...

:winka:

p@nos
08/04/2008, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:winka:




:a38:




:rolleyes:

sniper
08/04/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
[αστείο λεμε] καλα αυτόν δεν τον ειχαν κανει ξου-ξου, ποιος τον εκανε παλι διαχειριστή? [/ αστειο λεμε ] :D



Έχω τεράστια αποθέματα χιούμορ λέμε......

TROOPER
08/04/2008, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
:a38:




:rolleyes:

:a26:

Lupo
08/04/2008, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εδώ βασανίζονται άνθρωποι και δεν μιλάει κανένας και πιάσαμε τα ζώα;
Υπερβολή!

Ζώα-άνθρωποι στην ίδια πρόταση.:D





Πέρα απ'την πλάκα, νομίζω ότι αυτή η αντιμετώπιση είναι λάθος , παιδιά.
Δηλαδή,
- " Γλύστρισε η μηχανή μου γιατί η άσφαλτος είναι χάλια και γρατζούνισα το πόδι μου"
-"Να μην ξαναμιλήσεις για την άσφαλτο :mad: , γιατί τα όρια ταχύτητας δεν είναι σωστά, και οι ταμπέλες σε λάθος σημεία, με αποτέλεσμα να γίνοντε ατυχήματα.
ΆΡΑ ΣΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ,ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΑ!:mad: "

:wave2:

p@nos
08/04/2008, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:a26:



e tvra den mporv na kanv kati allo...


:lol: :lol: :lol:

SpineshankD
08/04/2008, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τα προβληματα υπαρχουν.

εμεις τα βλεπουμε ???


σε αυτον τον κοσμο του "μακρια απτον κωλο μου κι'ας ειναι οπου να'ναι"

το οτι υπαρχουν καποιοι λιγοι που τα βλεπουν και βοηθουν-οσο μπορουν

εμενα μπορει και να μου λεει κατι



αλλα δυστυχως συνολικα ο κοσμος ειναι με την θεληση του τυφλος

και γι'αυτο δεν προκειται να αλλαξει κατι ειτε ο σκυλακος πεθανει

ειτε τελειωσει αυτη η συζητηση εδω η και σε αλλα φορουμ ανα τον κοσμο

ειτε σκασει με διακοσια μια νταλικα με εκρηκτικα στην μουρη μας


αυτοι που βοηθουσαν ,θα συνεχισουν να το κανουν μεχρι τελους

οι υπολοιποι ... ποτε

TROOPER
08/04/2008, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχω τεράστια αποθέματα χιούμορ λέμε......

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ευθυμισαμε παλι ρε μαεθρατ



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/04/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος???

Θαλαμια ροφών που είχαν σπαμπαριστεί στην αναγνώριση, «σφραγίζονταν» με πέτρες μέχρι την ημέρα του αγώνα (που μπορεί να ήταν σε μια εβδομάδα), προκειμένου να μην μετακινηθούν.

Στα δύσκολα θαλάμια ροφων, έδεναν μονάγκιστρα με πλοκάμι χταποδιού, προκειμένου να το φάει ο ροφός και να μείνει έξω απ΄το θαλάμι, χωρίς να μπορεί να βραχώσει.

Μαύρα γενικά ψάρια (ροφοί, στήρες, σφυρίδες) τρώγανε μια βέργα σε επιπόλαιο σημείο προκειμένου να μην πεθάνει μέχρι τον αγώνα και να βγεί με την μία.

Θές κι άλλα; Αν ναι έχω αρκετά να θυμάμαι. Η πλάκα είναι ότι στους αγώνες αυτούς, «Εναλλακτικος αγώνας ή οικολογικός» γίνονταν σχετικά λίγα.

Στο Πανελλήνιο γινόταν το έλα να δεις. :wave2:

TROOPER
08/04/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
σε αυτον τον κοσμο του "μακρια απτον κωλο μου κι'ας ειναι οπου να'ναι"

το οτι υπαρχουν καποιοι λιγοι που τα βλεπουν και βοηθουν-οσο μπορουν

εμενα μπορει και να μου λεει κατι



αλλα δυστυχως συνολικα ο κοσμος ειναι με την θεληση του τυφλος

και γι'αυτο δεν προκειται να αλλαξει κατι ειτε ο σκυλακος πεθανει

ειτε τελειωσει αυτη η συζητηση εδω η και σε αλλα φορουμ ανα τον κοσμο

ειτε σκασει με διακοσια μια νταλικα με εκρηκτικα στην μουρη μας


αυτοι που βοηθουσαν ,θα συνεχισουν να το κανουν μεχρι τελους

οι υπολοιποι ... ποτε

συμφωνω !!!

τελικα η κινηση του ''καλιτεχνη'' απεδειξε για αλλη μια φορα την πανανθρωπινη βλακεια.

κατι ειναι και αυτο...

:wave2:

drow
08/04/2008, 15:22
τελικα που καταληξαμε ρε παιδια?
ειναι ο ανθρωπος αυτος καλλιτεχνης?ποια μεσα χρησιμοποιησε?το σκοινι για να δεσει το ζωντανο και να πεθανει?τι δημιουργησε?
αφυπνισε συνειδησεις?

p@nos
08/04/2008, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
.
.
.
.
.



σε αυτο εχεις δικιο...

τα περισσοτερα ψαρια τραυματιζονται,μαστουρωνονται ετσι ωστε να μπορουν να χτυπηθουν ευκολα, ειδικα οπως ειπες τα μαυρα που ειναι πολυ δυσκολο να τα χτυπησεις μιας και εχουν πολυ καλη προστασια στο θαλαμι τους...

πραγμα που συμβαινει και στα περισσοτερα ντοκυματερ που μας διχνουν τους ''μεγαλους'' ψαραδες να βαρανε ψαρια και αυτα να κοιτανε σαν υπνοτισμενα...




αλλα εγω φυσικα δεν εννοουσα τετοιου ειδους ψαρεμα φυσικα...

ειναι σα να λες οτι επειδη οι αθλητες στους ολυμπιακους ειναι ντοπαρισμενοι, ολα τα αθληματα ειναι @@....








Ψαρευεις ακομη???