Σελίδα 43 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 3338394041424344454647485393143 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 631 έως 645 από 2318

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #631
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    σε ποιό cloud έχεις συνδρομή?

  2. #632
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    Asus web storage
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  3. #633
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Καπάκι πήγα χθες και το πήρα. Το έστησα πολύ γρήγορα και όλα φαίνονται κομπλέ! Ένα μικρό κουκλί είναι, φτου μη το ματιάσω
    Το έβαλα παραγγελία κι εγώ σήμερα καθώς θέλει η γυναίκα νετφλιξ στο υπνοδωμάτιο.... Ελπίζω να μην φάω παντόφλα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #634
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Το έβαλα παραγγελία κι εγώ σήμερα καθώς θέλει η γυναίκα νετφλιξ στο υπνοδωμάτιο.... Ελπίζω να μην φάω παντόφλα
    Είναι μικρό και ελαφρύ. Πάρε γάντι του μπέιζμπολ και πείσε την να σου πετάξει αυτό

  5. #635
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Είναι μικρό και ελαφρύ. Πάρε γάντι του μπέιζμπολ και πείσε την να σου πετάξει αυτό
    Η παντόφλα πήγαινε στο αν θα κάνει δουλειά. Όντως μια σταλιά είναι, τοποθετήθηκε προ ολίγου και παίζει άριστα! Γλίτωσα μια 150αρα + που ήθελε μια σμαρτ.... η Τηλεόραση είναι δεν είναι 2 ετών....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #636
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Καλημέρα συμφορουμίτες!! Έχω ένα πρόβλημα με το PC του σπιτιού όταν πάει να τρέξει Adobe Flash.....βγάζει μπλέ οθόνη με είδος προβλήματος/διακοπής VIDEO TDR FAILURE και στράβωσε το atimpag.sys (κάτι τέτοιο τέλος πάντων)

    Καμία ιδέα από τους γνώστες?
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  7. #637
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα συμφορουμίτες!! Έχω ένα πρόβλημα με το PC του σπιτιού όταν πάει να τρέξει Adobe Flash.....βγάζει μπλέ οθόνη με είδος προβλήματος/διακοπής VIDEO TDR FAILURE και στράβωσε το atimpag.sys (κάτι τέτοιο τέλος πάντων)

    Καμία ιδέα από τους γνώστες?
    Προτείνω απεγκατάσταση των drivers της κάρτας γραφικών και επανεγκατάσταση με τους πιο πρόσφατους. Κατεβάζεις τους νέους drivers, βάσει του μοντέλου της κάρτας γραφικών σου και επιλέγεις clean installation (να αφαιρεθούν πρώτα οι παλαιοί).
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #638
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Καθαρά πληροφοριακά και για λόγους feedback, τελικά κατέληξα σε DELL πάλι, αποφάσισα να κάνω την (οικονομική) υπέρβαση τελευταία στιγμή, και να πάω σε κάτι καλύτερο, καθώς από έρευνα που έκανα, η σειρά Inspiron 3000 της Dell έχει μελανό σημείο την κακή οθόνη με τα θαμπά χρώματα. Ο HP απορρίφθηκε και λόγω λειτουργικού (Windows 10S και όχι Home) και λόγω ονόματος, κάτι Lenovo δεν μου γέμισαν το μάτι από άποψης ποιότητας κατασκευής κυρίως, οπότε λευκός καπνός και Dell σειρά 5.

  9. #639
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Ευχαριστώ νεοσσέ!! Μόλις έκανα επανεγκατάσταση από το link που μου έστειλες. Επέλεξα τον επεξεργαστή μου και ακολούθησα την διαδικασία "Auto-Detect and Install"...so far so good......αλήθεια, πως ήξερες ότι έχω AMD? Από τα error msgs που έστειλα προφανώς?
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  10. #640
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.066
    ATI = AMD.

  11. #641
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Καθαρά πληροφοριακά και για λόγους feedback, τελικά κατέληξα σε DELL πάλι, αποφάσισα να κάνω την (οικονομική) υπέρβαση τελευταία στιγμή, και να πάω σε κάτι καλύτερο, καθώς από έρευνα που έκανα, η σειρά Inspiron 3000 της Dell έχει μελανό σημείο την κακή οθόνη με τα θαμπά χρώματα. Ο HP απορρίφθηκε και λόγω λειτουργικού (ε και όχι Home) και λόγω ονόματος, κάτι Lenovo δεν μου γέμισαν το μάτι από άποψης ποιότητας κατασκευής κυρίως, οπότε λευκός καπνός και Dell σειρά 5.
    Mε'γεια! αν σε εξυπηρετεί τρέχει osx χωρίς πρόβλημα.

  12. #642
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Mε'γεια! αν σε εξυπηρετεί τρέχει osx χωρίς πρόβλημα.

    Για να τρέξει OSX, νομίζω ότι πρέπει να πάρω Smart, να κολλήσω αυτοκόλλητο με φαγωμένο μήλο και να ακούω Τερλέγκα στη διαπασών...

    Σε ευχαριστώ πολύ, δεν το ήξερα να είμαι ειλικρινής, αλλά από την άλλη δεν υπάρχει και λόγος να κάνω κάτι τέτοιο.

  13. #643
    Νέο μέλος Το avatar του/της ryk
    Εγγραφή
    18/05/2020
    Μηνύματα
    24
    Μπας και έχει κανείς κανά ζευγάρι Powerline ethernet που να μην τα χρειάζεται;

  14. #644
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Καιρό είχα Έχω δοκιμάσει ήδη serverfault, help ubuntu και stack overflow...

    To λοιπόν... Έχω ένα Ubuntu Xenial Server (EC2) με 2 elastic interfaces και σto Ubuntu ΝΑΤ IP tables με τα εξής rules (η σύνταξη στο περίπου είναι) στο Prerouting chain:

    to destination-anywhere tcp port 80 DNAT --to-destination 10.255.255.2:80
    to destination-interface-eth1 tcp port 22 DNAT --to-destination 10.255.255.2:22
    to ip (εδώ η IP private του eth1) port 22 DNAT --to-destination 10.255.255.2:22

    Δουλεύει μόνο το http forwarding. Όταν κάνω list ta rules με verbose βλέπω ότι γίνονται matched πακέτα από τα δύο τελευταία rules αλλά δεν γίνεται το τρανλέιτ για να πάνε στο destination.

    Ideas folks ?

  15. #645
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Καιρό είχα Έχω δοκιμάσει ήδη serverfault, help ubuntu και stack overflow...

    To λοιπόν... Έχω ένα Ubuntu Xenial Server (EC2) με 2 elastic interfaces και σto Ubuntu ΝΑΤ IP tables με τα εξής rules (η σύνταξη στο περίπου είναι) στο Prerouting chain:

    to destination-anywhere tcp port 80 DNAT --to-destination 10.255.255.2:80
    to destination-interface-eth1 tcp port 22 DNAT --to-destination 10.255.255.2:22
    to ip (εδώ η IP private του eth1) port 22 DNAT --to-destination 10.255.255.2:22

    Δουλεύει μόνο το http forwarding. Όταν κάνω list ta rules με verbose βλέπω ότι γίνονται matched πακέτα από τα δύο τελευταία rules αλλά δεν γίνεται το τρανλέιτ για να πάνε στο destination.

    Ideas folks ?
    Στο πλυντήριο στους 80 βαθμούς χωρίς πρόπλυση.
    Βάλε και μια χρωμοπαγίδα.
    Μην βάλεις μαλακτικό.
    (Διευκρίνησε παρακαλώ στο προηγούμενο πόστ στους άλλους χρήστες ότι δεν βρίζεις,να περάσει)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 10:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 12:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2016, 00:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 17:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF