PDA

View Full Version : MOTO GP ROUND 17 23/25-10 SHELL MALAYSIA MOTORCYCLE GRAND PRIX



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]

SHOOTER045
30/10/2015, 17:24
@Σπυράκο αν ξεκινήσει κανονικά και το χάσει, δεν δικαιούται δια να ομιλεί.

Αν το χάσει στα ίσα that's race















Αλλά δεν νομίζω

georgemark
30/10/2015, 17:58
Διάβασα ότι ο Ρέτζι πήρε για στήριξη τον rossi και ο Ισπανός έγραψε ότι στηρίζει ΜΜ, αργότερα και ο Αλέξης θα γράψει ότι είναι φαν του ΔΔ.

GIOTIS750
30/10/2015, 18:48
αυτοί και ότι τους μπιπ η μάνα να τους πει....
ΝΑΙ θα πουν ! ! ! !
:lol:
Άλλους ξέρεις?
:D

Ελα ρε κτηνε μην τα παραλες το πολυ πολυ να παιξουμε καμια μονοπολυ:lol:


343965

MG-KTiNoS
30/10/2015, 18:55
Εγώ το είπα....
Θέλω να κάνει τσαφ το μηχανάκι και να Ζβήσει !

¨οπως το ΧΤ στο φανάρι.
Τώρα τι λέτε εσεις.... δε γκζέρω...

GIOTIS750
30/10/2015, 19:01
Εγώ το είπα....
Θέλω να κάνει τσαφ το μηχανάκι και να Ζβήσει !

¨οπως το ΧΤ στο φανάρι.
Τώρα τι λέτε εσεις.... δε γκζέρω...

:a10::beer:

SHOOTER045
30/10/2015, 19:33
Ελα ρε κτηνε μην τα παραλες το πολυ πολυ να παιξουμε καμια μονοπολυ:lol:


343965

ΓΑΜΑΤΟ!!!
ΤΩΡΑ ΞΈΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΟΥ
https://youtu.be/DeDmsIMwQX8

slzr
30/10/2015, 21:05
MotoGP™ Rewind: A recap of the #MalaysianGP (https://youtu.be/7ZUybiDSzSI)

cityfly
31/10/2015, 08:41
ΤΕΡΜΑ ΣΤΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.

Η αλήθεια αποκαλύφθηκε από την gopro
http://www.motogp.com/en/video_update/2015/10/30/gopro-behind-the-scenes-46-vs-99/188702

να σταματήσουν εδώ όλες οι συζητήσεις, δεν φταίει κανένας

ΗΤΑΝ ΚΑΚΟ ΚΑΡΜΑ

τον μάτιασαν....

εκεί γύρω στο 1:52 του βίντεο φαίνεται αυτό

343980

ήταν καταδικασμένος από πριν τον αγώνα, τυχερός ήτανε που η άλλη γωνιά ήταν ατόφια θα έμενε και χωρίς ταχύτητες
:D

cityfly
31/10/2015, 08:46
τώρα βέβαια υπάρχουν και κάτι κακοήθεις αντιροσσικοί που ισχυριζονται ότι υπήρξε αλλοίωση αποτελέσματος.
Λένε, λέει, ότι ο μαλαισιανός στην εικόνα ήταν στην πραγματικότητα σαμάνος φύλαρχος της φυλής βουντού τσιζ κακά και λίγο πριν τον αγώνα έδιωξε την κακιά αύρα από πάνω από το 46

343981
343982
343983

cityfly
31/10/2015, 08:49
και μετά κοίταξε προς το 99 για να την κατευθύνει εκεί

343984343985343986

ενώ με τα πόδια εκτελούσε αρχαίο μαγικό βηματισμό

H.A.Balafoutre
31/10/2015, 09:41
Είδα το βίντεο κι εγώ....κανονικό τελετουργικό!!! :bawl:

bleach
31/10/2015, 09:49
O Ρόσσι στον CAS!!!!!

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ.... Πάνω που είχαν ηρεμήσει τα πνεύματα! Πάμε για 200αρα! :lol:

cityfly
02/11/2015, 13:12
http://www.caranddriver.gr/article.asp?catid=33061&subid=2&pubid=7467019

“Έγινε αυτό το ατύχημα… (παύση) Ο Valentino προκλήθηκε από τον Marquez, όμως η οδήγηση του Marquez δεν μπορείς να πεις ότι ήταν εκτός κανονισμών. Δεν μπορείς να επιβάλεις ποινή στη μάχη που γίνεται στον αγώνα", μας είπε αρχικά ο "Ago" για να συνεχίσει: "Ίσως ο Valentino έχασε την ψυχραιμία του, εκνευρίστηκε και έκανε μια κίνηση που όλος ο κόσμος είδε και που δεν είναι αποδεκτή από πολλούς. Μπορώ να τον καταλάβω. Ίσως και εγώ να έκανα το ίδιο πράγμα που έκανε ο Valentino - δυστυχώς, όμως, θα ήταν κακό παράδειγμα αυτό που θα έκανα. Είναι σαν να σε προκαλεί κάποιος, μιλώντας άσχημα για την οικογένειά σου και εσύ να του δώσεις μια γροθιά. Δυστυχώς αυτός που φταίει είναι αυτός που χειροδίκησε…”.

Η διαφορά της διπλωματικής απάντησης από την ανθρώπινη.
Και έχει και δίκιο.

spyrakos35
02/11/2015, 13:24
http://www.caranddriver.gr/article.asp?catid=33061&subid=2&pubid=7467019

“Έγινε αυτό το ατύχημα… (παύση) Ο Valentino προκλήθηκε από τον Marquez, όμως η οδήγηση του Marquez δεν μπορείς να πεις ότι ήταν εκτός κανονισμών. Δεν μπορείς να επιβάλεις ποινή στη μάχη που γίνεται στον αγώνα", μας είπε αρχικά ο "Ago" για να συνεχίσει: "Ίσως ο Valentino έχασε την ψυχραιμία του, εκνευρίστηκε και έκανε μια κίνηση που όλος ο κόσμος είδε και που δεν είναι αποδεκτή από πολλούς. Μπορώ να τον καταλάβω. Ίσως και εγώ να έκανα το ίδιο πράγμα που έκανε ο Valentino - δυστυχώς, όμως, θα ήταν κακό παράδειγμα αυτό που θα έκανα. Είναι σαν να σε προκαλεί κάποιος, μιλώντας άσχημα για την οικογένειά σου και εσύ να του δώσεις μια γροθιά. Δυστυχώς αυτός που φταίει είναι αυτός που χειροδίκησε…”.

Η διαφορά της διπλωματικής απάντησης από την ανθρώπινη.
Και έχει και δίκιο.

εχει δίκιο μερικώς

γιατί φαντάζομαι το να πέσει ο άλλος πάνω σου δεν είναι αυτό που λέμε "η οδήγηση του Marquez δεν μπορείς να πεις ότι ήταν εκτός κανονισμών"...

έτσι το βλέπω εγώ και καλά κάνω

άλλος το βλέπει αλλιώς και καλά κάνει επίσης...

BLiTzER
02/11/2015, 13:28
"Η οδήγηση του Marquez δεν ήταν εκτός κανονισμών", επειδή απέναντί του είχε τον Rossi. Αν στη θέση του ήταν κάποιος πιο άπειρος και έφευγε στα χώματα στην πρώτη επαφή, τότε ίσως το έβλεπαν διαφορετικά.

cityfly
02/11/2015, 13:30
εχει δίκιο μερικώς

γιατί φαντάζομαι το να πέσει ο άλλος πάνω σου δεν είναι αυτό που λέμε "η οδήγηση του Marquez δεν μπορείς να πεις ότι ήταν εκτός κανονισμών"...

έτσι το βλέπω εγώ και καλά κάνω

άλλος το βλέπει αλλιώς και καλά κάνει επίσης...

Νομίζω το "δεν μπορείς να πεις ότι ήταν εκτός κανονισμών" με το "δεν ήταν εκτός κανονισμών" έχει μια μικρή ποιοτική διαφορά.

RaGe_Raptor
02/11/2015, 13:31
εχει δίκιο μερικώς

γιατί φαντάζομαι το να πέσει ο άλλος πάνω σου δεν είναι αυτό που λέμε "η οδήγηση του Marquez δεν μπορείς να πεις ότι ήταν εκτός κανονισμών"...

έτσι το βλέπω εγώ και καλά κάνω

άλλος το βλέπει αλλιώς και καλά κάνει επίσης...


Οοοοόχι καρΓιολάκι... Δεν έχουν όλοι δίκιο.... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ....

Παρωπίδα...... :p

byron
02/11/2015, 13:32
Παίδες, οι άνθρωποι που ζουν απ΄την φιέστα των αγώνων, δεν μπορούν να έχουν αντικειμενική άποψη θεωρώ. Ούτε εναντίον της Yamaha-Rossi μπορούν να σταθούν, ούτε εναντίον της Honda-Marquez αλλά ούτε και εναντίον της απόφασης της Dorna.

Διπλωματία και όλα καλά, το ψωμάκι να βγαίνει...

bros400pgm
02/11/2015, 13:35
Παίδες, οι άνθρωποι που ζουν απ΄την φιέστα των αγώνων, δεν μπορούν να έχουν αντικειμενική άποψη θεωρώ. Ούτε εναντίον της Yamaha-Rossi μπορούν να σταθούν, ούτε εναντίον της Honda-Marquez αλλά ούτε και εναντίον της απόφασης της Dorna.

Διπλωματία και όλα καλά, το ψωμάκι να βγαίνει...



Ενω ο Rossi και ο Μαρκεζ απο τι ζουν? Ολα κολπα ειναι......

spyro
02/11/2015, 13:42
Παίδες, οι άνθρωποι που ζουν απ΄την φιέστα των αγώνων, δεν μπορούν να έχουν αντικειμενική άποψη θεωρώ. Ούτε εναντίον της Yamaha-Rossi μπορούν να σταθούν, ούτε εναντίον της Honda-Marquez αλλά ούτε και εναντίον της απόφασης της Dorna.

Διπλωματία και όλα καλά, το ψωμάκι να βγαίνει...

εγω δεν είδα καμια διπλωματία εκ μέρους του Ago (στον ομοεθνή του παρακαλώ). στα ίσα έριξε το φταιξιμο σε αυτόν.

:confused:

spyrakos35
02/11/2015, 13:44
εγω δεν είδα καμια διπλωματία εκ μέρους του Ago (στον ομοεθνή του παρακαλώ). στα ίσα έριξε το φταιξιμο σε αυτόν.

:confused:

έχει, το ρίχνει πλαγίως και με το μαλακό

byron
02/11/2015, 13:46
Ενω ο Rossi και ο Μαρκεζ απο τι ζουν? Ολα κολπα ειναι......

Ρόσσι κλπ ζουν από τα συμβόλαια των εταιριών στον κόσμο του MotoGP. Οι συνταξιούχοι ζουν απο το οτι είναι σύμβολα στον κόσμο του ΜοτοGP. Δεν χρειάζεται να δημιουργείς αντιπάθειες με αυτούς που έχεις ανάγκη.

Vstrommer71
02/11/2015, 19:14
Ρόσσι κλπ ζουν από τα συμβόλαια των εταιριών στον κόσμο του MotoGP. Οι συνταξιούχοι ζουν απο το οτι είναι σύμβολα στον κόσμο του ΜοτοGP. Δεν χρειάζεται να δημιουργείς αντιπάθειες με αυτούς που έχεις ανάγκη.
O Vale ομως ειναι πλεον και πετυχημενος επιχειρηματιας με την VR46 στα ρουχα και το Vale Ranch,συν το VR46 Racing Team.Εχει τα εχεγγυα να συντηρηθει για πολλα χρονια μετα που θα αποσυρθει κι οχι να κανει τον περιφερομενο θιασο παλαιμαχων που τους πανε γυρω γυρω για επιδειξη σαν σπανια πουλια,πραγμα το οποιο σε πολλες περιπτωσεις ειναι και λιγο αβολο να το βλεπεις

MG-KTiNoS
02/11/2015, 19:19
O Vale ομως ειναι πλεον και πετυχημενος επιχειρηματιας με την VR46 στα ρουχα και το Vale Ranch,συν το VR46 Racing Team.Εχει τα εχεγγυα να συντηρηθει για πολλα χρονια μετα που θα αποσυρθει κι οχι να κανει τον περιφερομενο θιασο παλαιμαχων που τους πανε γυρω γυρω για επιδειξη σαν σπανια πουλια,πραγμα το οποιο σε πολλες περιπτωσεις ειναι και λιγο αβολο να το βλεπεις

με το μέλι τρως ψωμί....
;)

byron
02/11/2015, 20:23
O Vale ομως ειναι πλεον και πετυχημενος επιχειρηματιας με την VR46 στα ρουχα και το Vale Ranch,συν το VR46 Racing Team.Εχει τα εχεγγυα να συντηρηθει για πολλα χρονια μετα που θα αποσυρθει κι οχι να κανει τον περιφερομενο θιασο παλαιμαχων που τους πανε γυρω γυρω για επιδειξη σαν σπανια πουλια,πραγμα το οποιο σε πολλες περιπτωσεις ειναι και λιγο αβολο να το βλεπεις

Δεν καταλαβαίνω το σχόλιο σου. Ο Rossi και πιθανότατα οι top αναβάτες έχουν λύσει τα οικονομικά τους προβλήματα, και έχουν αλλά κίνητρα.
Ο agostini, mamola (κάργα υπερεκτιμημένος) κλπ ζουν από την ύπαρξη του θιάσου και την αναγνώριση που τους προσφέρει αυτός.

Που βλέπεις κάποιο + στο να μπει ο οποιαδήποτε συνταξιούχος που βγαίνει στα διαλείμματα και πουλάει καπελάκια στη μέση του ξεκατινιάσματος των ελεφάντων;

DrEvil
02/11/2015, 21:27
Νομιζω πως το ιδιο λετε....

Vstrommer71
03/11/2015, 20:42
Νομιζω πως το ιδιο λετε....

Ελα ντε...

Da.Vintage
04/11/2015, 08:03
Τι έγινε ρε γιατί σταματήσαμε να τσακωνόμαστε...???? :confused:










οι υποστηρηκές του ζεύγους Χεσπάνεθ Λουρκρεθ, ξεμείναν απο επιχειρήματα? :tooth:

MG-KTiNoS
04/11/2015, 08:24
:lol:

cityfly
04/11/2015, 09:17
Τι έγινε ρε γιατί σταματήσαμε να τσακωνόμαστε...???? :confused:



άσε μωρέ, εκεί που λέγαμε πάμε για ρεκόρ, 100 σελίδες κι έτσι, αρχίσαμε να μιλάμε στο άλλο.... ζημιά

ή μάλλον....

μπινιά :P

spyro
04/11/2015, 09:21
....... οι υποστηρηκές του ζεύγους Χεσπάνεθ Λουρκρεθ, ξεμείναν απο επιχειρήματα? :tooth:



:lol:


είπαμε να κάνουμε ένα διάλειμα και να γεμίσουμε τις κάνες για τη Κυριακή. προς το παρόν καλύπτουμε οικογενειακές υποχρεώσεις για να έχουμε χρόνο την άλλη εβδομάδα να ριχτούμε στη μάχη :D



PS. εκείνο το Vstrom ρε φιλαράκι πάει καθόλου?
:smokin:

Bladerunner
04/11/2015, 10:34
H συζήτηση για το που θα δούμε τον αγώνα μεταφέρθηκε εδώ: (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146968)

irinia
05/11/2015, 06:17
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ


Και αυτά που βγαίνουν στη φόρα για τον Λορέντζο,ειδικά με την απόπειρα
παρέμβασης του στο cas ,ΑΝΑΚΑΛΩ και τον βλέπω από κύριο, ΚΥΡΙΑ...!!!

spyrakos35
05/11/2015, 06:20
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ


Και αυτά που βγαίνουν στη φόρα για τον Λορέντζο,ειδικά με την απόπειρα
παρέμβασης του στο cas ,ΑΝΑΚΑΛΩ και τον βλέπω από κύριο, ΚΥΡΙΑ...!!!

το "δυστύχημα" που είναι?

SHOOTER045
05/11/2015, 07:20
το "δυστύχημα" που είναι?

Άλλη μια επιβεβαίωση

Argonautis46
06/11/2015, 09:41
Δεν ξέρω αν έχει μπει πάλι ούτε απο που το βρήκαν (πηγή: MotoGP.gr στο Facebook) αλλά κλαίω :bawl: με το γεγονός οτι πήγε με τους μηχανικούς χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Αλήθεια τον λατρεύω τον Marquez. Είναι μοναδικός, δεν μπορώ να το αρνηθώ αυτό ασχέτως που μου την έσπασε με την συμπεριφορά του και ασχέτως που ο Γιατρος τον ψ@λιάζει κάθε 3 και 1 (σε αντίθεση με άλλους), και ξανα-ασχέτως που θέλω να συνεχίσει να το κάνει. Και το γεγονός που είναι μικρός και χαιδεμένος δικαιολογεί πολλά.
Αλλά δεν πας ρε φίλε με τους μηχανικούς σου χαχα!

MCN Reed: Ο Rossi και ο Marquez ήταν κυριολεκτικά έτοιμοι να "πεθάνουν" στο VR46 Ranch
Ενώ η σφοδρή αντιπαλότητα μεταξύ του Marc Marquez και Valentino Rossi θα μπορούσε να είναι κάτι που μόλις είδε το ευρύ κοινό τώρα, μετά από τις συναντήσεις τους στις πίστες του MotoGP φέτος, με αποκορύφωμα το περασμένο Σαββατοκύριακο στη Sepang. Ο Αυστραλίας θρύλος του Supercross, Chad Reed, λέει, ότι αυτό δεν είναι κάτι νέο, για τους δυο οδηγους .
Μιλώντας στο MCN νωρίτερα αυτό το έτος, η Reed λέει ότι ήταν έκπληκτος για το επίπεδο του ανταγωνισμού, μεταξύ του ζεύγους, όταν παραβρέθηκε για μια μέρα μαζί τους, στο Ranch VR46 του Rossi, μετά από το περσινό Grand Prix του Misano.
"Μπορώ να σας πω αυτή τη στιγμή - που οδήγησαν εκείνη την Τρίτη μετά Misano, ο Marquez στα δέρματα που είχε συνετρίβη, Vale ακόμα κρεμόταν πάνω - και ήταν κυριολεκτικά έτοιμοι να πεθάνουν για το ποιος θα κάνει τον ταχύτερο γύρο!
"Αν η Honda και η Yamaha ήξεραν τον κίνδυνο που ειχαν εμπλέκει, και το επίπεδο που ήταν πρόθυμοι να πάνε -θα ήταν ανήσυχοι- απλά για να είναι καλύτεροι από ότι τα άλλα παιδιά, ήταν το κάτι άλλο. Ήταν διασκεδαστικό να το βιώσω αυτό - και οφείλω να ομολογήσω ότι ένιωθα λίγο ένοχος για τον εαυτό μου "!
Ενώ την ίδια ημέρα, ήταν επίσης ο Bradley Smith και ο Loris Capirossi μεταξύ μερικών από τους παρευρισκόμενους. Το θέαμα ήταν πρωτόγνωρο για την ένταση και το πάθος μεταξύ Rossi και Marquez.
Για τους Μυημένους των Paddock που τους είδαν, πιστεύουν ότι αυτή η ημέρα σηματοδότησε την αρχή μιας αλλαγής στη σχέση τους, όταν Marquez έφτασε εκεί, με μερικές μοτοσυκλέτες και ανθρώπους της Repsol Honda για να σετάρουν την μοτοσυκλέτα του, σε μια προσπάθεια να εξασφαλίσει ότι θα κτυπήσει τον Rossi στα πάτρια εδάφη.
Πηγαίνοντας ενάντια στο ήθος της εγχώριας πίστας του Rossi, που είναι για διασκέδαση και φιλικό ανταγωνισμό, η κίνηση συζητήθηκε και εξόργισε όχι μόνο τους Ιταλούς, αλλά μια σειρά από άλλους αναβάτες που ήταν παρόντες εκείνη την ημέρα

https://www.youtube.com/watch?v=CJlQ3owmoco

spyrakos35
06/11/2015, 09:48
........

αν είναι αλήθεια, τοτε πρόκειται περί γκράντε τρόμπα....

amyroukai
06/11/2015, 09:54
Η είδηση ξεκίνησε από ξένο περιοδικο, την διηγήθηκε κάποιος αναβάτης mx νομίζω.

DoctoR_k6
06/11/2015, 11:42
http://www.motorcyclenews.com/sport/motogp/2015/october/reed-rossi-and-marquez-were-literally-ready-to-die-at-vr46-ranch/

Κραξτε ελευθερα...:beer:

sniper
06/11/2015, 11:59
Αφού ξεκίνησσαν τα ελεύθερα στη Βαλένθια, κλείνει αυτό.