PDA

View Full Version : Ο καφενές vol.2



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

panavour
05/01/2020, 22:25
Τα φετινά bushfires έγιναν είδηση διότι είναι πολύ πιο εκτεταμένα από τα συνήθη. Δεν θεωρώ ότι υπάρχει παραπληροφόρηση στη συγκεκριμένη περίπτωση. Ο απολογισμός είναι ήδη 25000 τετραγωνικά χιλιόμετρα καμμένα (περίπου 1/5 της Ελλάδας), συν τους θανάτους (συγκριτικά λίγων) δεκάδων ανθρώπων και εκατομμυρίων ζώων.

αυστραλια Η έκτασή της είναι 7.688.287 τ.χλμ. και ο πληθυσμός της είναι 25.287.400 κάτοικοι σύμφωνα με επίσημη εκτίμηση του Μαρτίου του 2019

Ευρώπη
Έκταση 10.180.000 km²
Πληθυσμός 747.183.000

mia_zoi_kawa
06/01/2020, 01:15
Αυστραλία; Αυτοί δεν είναι που λιωνανε με κάτι 50αρια πριν καμιά εβδομαδα;; Δεν νομίζω ότι οι φωτιές είναι απο ανθρώπινα χέρια....

ΤάκηςΜπ
06/01/2020, 08:17
Έχει spotter το παιδί με το skateboard.

Kas_Tracer
06/01/2020, 12:06
Ευκαιρία να δώσουμε και θερμά συγχαρητήρια στον άνθρωπο που μας έφερε τον μοντέρνο πολιτισμό και μας έδειξε πως να πηδάμε

https://www.zougla.gr/lifestyle/article/petros-kostopoulos-mpampas-ke-kori-volta-me-ti-mixani

doctor_john
06/01/2020, 14:27
Άνοιξε ένα θέμα για το Pi network εχθές και δεν μπορώ να το βρώ. Μπορεί κάποιος
να μου δώσει το password γιατί το χρειάζομαι;

ευχαριστώ!

buckley
06/01/2020, 14:30
Ευκαιρία να δώσουμε και θερμά συγχαρητήρια στον άνθρωπο που μας έφερε τον μοντέρνο πολιτισμό και μας έδειξε πως να πηδάμε

https://www.zougla.gr/lifestyle/article/petros-kostopoulos-mpampas-ke-kori-volta-me-ti-mixani

Ο κύριος που προ ετών είχε τσακωθεί με έναν πολίτη στο πάρκινγκ ενός σούπερ μάρκετ και ισχυριζόταν ότι οι φωτό που τράβηξε ο άλλος για την μλκ που είχε κάνει ήταν μοντάζ.
Αυτός ο ίδιος λόγω ίματζ εννοείται ότι δεν θα βάλει κράνος ούτε μάλλον έμαθε στο παιδί του να βάζει.Το παλτό επίσης που είναι έτοιμο να πιαστεί στις ακτίνες ,λεπτομέρεια.
Την Ισιδώρα Ντάνκαν μάλλον την αγνοεί ...

MAIK72
06/01/2020, 14:51
Ευκαιρία να δώσουμε και θερμά συγχαρητήρια στον άνθρωπο που μας έφερε τον μοντέρνο πολιτισμό και μας έδειξε πως να πηδάμε

https://www.zougla.gr/lifestyle/article/petros-kostopoulos-mpampas-ke-kori-volta-me-ti-mixani

Γιατί όχι... :moutza:


Ωραία η κόρη της Τζένης. Πως θα το μάθαινα εγώ αυτό αν φορούσε κράνος? Δεν είναι αυτό σημανιτκό??

toyar
06/01/2020, 17:29
ενας απο τους πολλους που χρωσταει παντου αλλα η κορη του σπουδαζει στην αμερικη

buckley
06/01/2020, 18:17
ενας απο τους πολλους που χρωσταει παντου αλλα η κορη του σπουδαζει στην αμερικη

Κάνεις πλάκα ,εδώ δεν του φτάνουν να πάρει δυό κρανάκια :bawl:

ioannispar
06/01/2020, 18:44
Κάνεις πλάκα ,εδώ δεν του φτάνουν να πάρει δυό κρανάκια :bawl:

Τον χορηγό περιμένει! Κακοί άνθρωποι που είστε..., και τα γυαλιά που φοράνε από χορηγία είναι!!!:lol:

bulmont
06/01/2020, 19:39
Τον ζηλεύεται όλοι σας, γιατί είναι παληκάρι και μάγκας και κυκλοφοράει μέσα στο κρύο, χωρίς
γάντια, χωρίς κράνος και χωρίς πενφέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

buckley
06/01/2020, 21:56
Τον ζηλεύεται όλοι σας, γιατί είναι παληκάρι και μάγκας και κυκλοφοράει μέσα στο κρύο, χωρίς
γάντια, χωρίς κράνος και χωρίς πενφέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιατί δεν μπαίνει η πουτάνα η πρώτη στο μπουρδέλο :bawl:
413928

viper1
06/01/2020, 23:54
Γιατί δεν μπαίνει η πουτάνα η πρώτη στο μπουρδέλο :bawl:
413928

Μήπως είναι από την άλλη ο επιλογέας ?

buckley
07/01/2020, 07:12
Μήπως είναι από την άλλη ο επιλογέας ?

Ναι ζήτησε να του πάνε τις ταχύτητες στα δεξιά όπως στα παλιά triumph γιατί είναι επαρχιώτης μεν αλλά purist :bawl::bawl:

katsar
07/01/2020, 07:40
Σαν να την είδα την φάση να συμβαίνει :lol:

413932

thunder ace
07/01/2020, 08:15
Τον ζηλεύεται όλοι σας, γιατί είναι παληκάρι και μάγκας και κυκλοφοράει μέσα στο κρύο, χωρίς
γάντια, χωρίς κράνος και χωρίς πενφέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χιλια συγνωμη που δεν γνωριζω...τι ειναι αυτο το πενφε;

doctor_john
07/01/2020, 08:34
Τα μπεμβε αλλά μη νομίζεις, αν είσαι φλώρος ούτε σε αυτά μπαίνει εύκολα.

Bowleno
07/01/2020, 08:34
Χιλια συγνωμη που δεν γνωριζω...τι ειναι αυτο το πενφε;

Κοροιδευτικά, τα BMW.....

doctoras
07/01/2020, 08:54
Κοροιδευτικά, τα BMW.....

δεν ειναι κοροιδευτικό, ειναι η αργκο των 70-80χρονων για την εν λογο μάρκα

bulmont
07/01/2020, 09:45
δεν ειναι κοροιδευτικό, ειναι η αργκο των 70-80χρονων για την εν λογο μάρκα

:a021::a021::a021:

sniper
07/01/2020, 10:53
:a021::a021::a021:


70-80 μόνο έτσι....

Kickstart
07/01/2020, 11:52
καραφλα, φυτεμενο μαλλι και ακρανωτος...και απο πισω το ιδιο του το παιδι με τα ιδια και χειροτερα...δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα νομιζω το χει μονοσελο ο...ξεβλαχωτης, το κοριτσακι καθεται σε οτι εχει απομεινει απο τη δικη του σελα ή στο φτερο.

τροχονομος για μια ωρα γινοταν να ειμαι και να πεσει στα χερια μου.

κατα τ΄αλλα

"Ο Πέτρος Κωστόπουλος λατρεύει τα παιδιά του και το αρέσει να περνά ποιοτικό χρόνο μαζί τους"

νταξ κυριε Πετρο η μοτοσυκλετιστικη σου παιδεία δεν φθανει μεχρι το κρανος ή τον σωστο εξοπλισμο...το παιδι σου δεν το σκεφτεσαι;

...τοσα εχουν ειπωθει και γραφτει...τι διαλα δεν μπορει να μην εχεις δει-ακουσει τιποτα.

sniper
07/01/2020, 11:56
καραφλα, φυτεμενο μαλλι και ακρανωτος...και απο πισω το ιδιο του το παιδι με τα ιδια και χειροτερα...δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα νομιζω το χει μονοσελο ο...ξεβλαχωτης, το κοριτσακι καθεται σε οτι εχει απομεινει απο τη δικη του σελα ή στο φτερο.

τροχονομος για μια ωρα γινοταν να ειμαι και να πεσει στα χερια μου.

κατα τ΄αλλα

"Ο Πέτρος Κωστόπουλος λατρεύει τα παιδιά του και το αρέσει να περνά ποιοτικό χρόνο μαζί τους"

νταξ κυριε Πετρο η μοτοσυκλετιστικη σου παιδεία δεν φθανει μεχρι το κρανος ή τον σωστο εξοπλισμο...το παιδι σου δεν το σκεφτεσαι;

...τοσα εχουν ειπωθει και γραφτει...τι διαλα δεν μπορει να μην εχεις δει-ακουσει τιποτα.


H ίδια η φύση δίνει λύσεις.

buckley
07/01/2020, 12:03
70-80 μόνο έτσι....

Μπα...
https://www.vapsimata.gr/spatoularisma/
:p
:bawl:

buckley
07/01/2020, 12:05
καραφλα, φυτεμενο μαλλι και ακρανωτος...και απο πισω το ιδιο του το παιδι με τα ιδια και χειροτερα...δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα νομιζω το χει μονοσελο ο...ξεβλαχωτης, το κοριτσακι καθεται σε οτι εχει απομεινει απο τη δικη του σελα ή στο φτερο.

τροχονομος για μια ωρα γινοταν να ειμαι και να πεσει στα χερια μου.

κατα τ΄αλλα

"Ο Πέτρος Κωστόπουλος λατρεύει τα παιδιά του και το αρέσει να περνά ποιοτικό χρόνο μαζί τους"

νταξ κυριε Πετρο η μοτοσυκλετιστικη σου παιδεία δεν φθανει μεχρι το κρανος ή τον σωστο εξοπλισμο...το παιδι σου δεν το σκεφτεσαι;

...τοσα εχουν ειπωθει και γραφτει...τι διαλα δεν μπορει να μην εχεις δει-ακουσει τιποτα.

Παιδεία ? :bawl:

doctoras
07/01/2020, 13:29
:a021::a021::a021:

δε σε πιάνει εσένα είσαι τζόβενο!!:D

katsar
09/01/2020, 19:21
Καλησπέρα.Μια ερώτηση,ε την κάνω εδώ για να μην ανοίξω θέμα.

Αύριο θα πάω για σερβις και δεν πρόλαβα να αγοράσω τα λάδια που βάζω κάθε φορά.Υπάρχει πρόβλημα αν βάλω όποια έχει ο μάστορας εκεί ;
Γενικά υπάρχει πρόβλημα αν βάζεις κάθε φορά διαφορετική μάρκα αλλά ίδιο ιξώδες, ας πούμε 15-50;
Υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να βάζουμε τα ίδια κάθε φορά;Κάπου είχα ακούσει ότι δεν είναι σωστό να αλλάζεις μάρκες αλλά μεταξύ τσίπουρου και τσιπούρας αυτά ίσως είναι αστικοί μύθοι.

Ευχαριστώ,συγνώμη αν το έγραψα σε λάθος θέμα.

gior-gos
09/01/2020, 19:25
Είτε βάλεις άλλη μάρκα είτε βάλεις άλλο ιξώδες το μηχανάκι σου δεν πρόκειται να πάθει τίποτα.

katsar
09/01/2020, 19:35
Ευχαριστώ.
Βασικά δεν φοβάμαι να μην πάθει κάτι απλά είναι παλιά σχετικά μηχανή ε και αν μπορώ να αποφύγω κάτι που θα την επιβαρύνει έστω και λίγο καλό θα ήταν.

billy84
09/01/2020, 19:38
Καλησπέρα.Μια ερώτηση,ε την κάνω εδώ για να μην ανοίξω θέμα.

Αύριο θα πάω για σερβις και δεν πρόλαβα να αγοράσω τα λάδια που βάζω κάθε φορά.Υπάρχει πρόβλημα αν βάλω όποια έχει ο μάστορας εκεί ;
Γενικά υπάρχει πρόβλημα αν βάζεις κάθε φορά διαφορετική μάρκα αλλά ίδιο ιξώδες, ας πούμε 15-50;
Υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να βάζουμε τα ίδια κάθε φορά;Κάπου είχα ακούσει ότι δεν είναι σωστό να αλλάζεις μάρκες αλλά μεταξύ τσίπουρου και τσιπούρας αυτά ίσως είναι αστικοί μύθοι.

Ευχαριστώ,συγνώμη αν το έγραψα σε λάθος θέμα.


Κανένα πρόβλημα.Προτίμησε όμως το ιξώδες που προτείνει η Γιαμάχα για το μηχανάκι σου.

katsar
09/01/2020, 19:44
thanks Billy.
Δεν προτείνει κάποιο συγκεκριμένο ,έχει ένα πινακάκι με θερμοκρασίες και λέει βάλτε ανάλογα.

Bowleno
10/01/2020, 01:58
Κανένα πρόβλημα.Προτίμησε όμως το ιξώδες που προτείνει η Γιαμάχα για το μηχανάκι σου.

Εξαρτάται, βέβαια και πόσο παλιό είναι.... και πόσα χλμ έχει κάνει, αν τσιμπάει λαδάκι η όχι..... γενικά μιλώντας, σε μΕχανάκια ταλαιπωρημένα από τα χλμ και τον χρόνο, είθισται να βάζουμε λάδια με μεγαλύτερο ιξώδες για να παίρνουν τις ανοχές.;)

doctoras
10/01/2020, 07:37
για το tdm850 αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής είναι το παρακάτω
414074
λογικά λογο άλλης εποχής('95) προτείνει δυο διαφορετικά ιξώδες 10 +20.
Σήμερα τα 10/40 θα έκαναν για όλες τις εποχές και χρήσεις στην ελλάδα, αλλά απο το συμφραζόμενα κατόχων(850) οτι καίει λάδια, πιθανόν γι αυτό ανέβηκε ο katsar στο 15/50, αν δεν καίει και δουλεύει καλά το κιβώτιο είναι οκ

katsar
10/01/2020, 09:12
Ε ,σου λέει ο Ιαπων θα τα κάψει που θα τα κάψει το μπουρδέλο που φτιάξαμε,βάλε ότι θέλεις και μην σκας :D

billy84
11/01/2020, 12:02
Εξαρτάται, βέβαια και πόσο παλιό είναι.... και πόσα χλμ έχει κάνει, αν τσιμπάει λαδάκι η όχι..... γενικά μιλώντας, σε μΕχανάκια ταλαιπωρημένα από τα χλμ και τον χρόνο, είθισται να βάζουμε λάδια με μεγαλύτερο ιξώδες για να παίρνουν τις ανοχές.;)

Σωστός!Αν καίει λάδια θα έβαζα όσο πιο χοντρό γίνεται πχ 20W-50

katsar
11/01/2020, 13:15
μου λέει χτες ο έμπορας-πώλητης "ε το ότι καίνε λάδι δεν είναι απαραίτητα κακό"

για σένα που τα πουλάς σίγουρα δεν είναι :D

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
11/01/2020, 16:02
μου λέει χτες ο έμπορας-πώλητης "ε το ότι καίνε λάδι δεν είναι απαραίτητα κακό"

για σένα που τα πουλάς σίγουρα δεν είναι :D

Αυτό το έχω ακούσει και εγώ.

Kas_Tracer
13/01/2020, 08:35
Τουλάχιστον εκεί τιμωρούνται. (16 μήνες φυλάκιση και αφαίρεση διπλώματος 3 χρόνια)
Εγγλέζος κάγκουρας (μάλλον κάποιο Subaru οδηγεί) περνάει στο αντίθετο και πέφτει πάνω σε μηχανή.
https://www.protothema.gr/world/article/963901/vretania-sokaristiko-video-apo-tin-metopiki-autokinitou-pou-bike-sto-aditheto-reuma-me-motosikleta/

Panos76
13/01/2020, 09:04
Τουλάχιστον εκεί τιμωρούνται. (16 μήνες φυλάκιση και αφαίρεση διπλώματος 3 χρόνια)
Εγγλέζος κάγκουρας (μάλλον κάποιο Subaru οδηγεί) περνάει στο αντίθετο και πέφτει πάνω σε μηχανή.
https://www.protothema.gr/world/article/963901/vretania-sokaristiko-video-apo-tin-metopiki-autokinitou-pou-bike-sto-aditheto-reuma-me-motosikleta/

:eek: είχε λέει και αερόσακο στη στολή του!

Με νορμάλ εξοπλισμό πιστεύω δε θα την έβγαζε καθαρή με τέτοια σύγκρουση!

doctoras
13/01/2020, 09:18
Πρεπει να εισαι τυχερος, αυτος ηταν. Με φουλ εξοπλισμό παντα εχει τεραστια σημασία πως θα χτυπήσεις, καποιες μοιρες, γωνιες απο που θα απορροφηθεί η πρόσκρουση αλλαζει την ιστορια.
Οπως φαίνεται την πρόσκρουση της εφαγε το κρανος και στήθος.
Απιστευτο αλμα παντως κυριολεκτικά πέταξε.

Το αγροτικό δίκτυο εχει τέτοιους δρομους σε ολο το νησί, ενα λαθος απο οποιοδήποτε οχημα μπαινεις στο ρευμα του αλλου

GogosLux
13/01/2020, 16:20
Πρεπει να εισαι τυχερος, αυτος ηταν. Με φουλ εξοπλισμό παντα εχει τεραστια σημασία πως θα χτυπήσεις, καποιες μοιρες, γωνιες απο που θα απορροφηθεί η πρόσκρουση αλλαζει την ιστορια.
Οπως φαίνεται την πρόσκρουση της εφαγε το κρανος και στήθος.
Απιστευτο αλμα παντως κυριολεκτικά πέταξε.

Αυτο ειναι αλήθεια , ειναι και θεμα τυχης !

Το καλοκαιρι του 18 που ειχα το ατυχημα πεταξα και εγω, εντάξει όχι όσο αυτος αλλα καμια 50ρια μέτρα Η΄ για να το καταλάβετε, τόσο όσο το 1,90 σε υψος σώμα μου να κάνει μια ΠΛΗΡΗ περιστροφή στον άερα και να προσγειωθεί με τον κώλο οκλαδών και καθιστός ;)

Φυσικά ημουν τυχερός !

Γιατι στην περιστροφή βρήκε στην άσφαλτο το επανω μερος του κράνους (αρα ήμουν σε κάθετη θεση σε σχέση με την άσφαλτο) αλλά οχι τόσο ώστε να κοντράρει και να με κανει να κουτρουβαλήσω ώστε να σπάσω κάτι - Απλα οσο για να το ξυρίσει ελάχιστα !!

Και πιο τυχερος που στην σύγκρουση δεν βρηκα το άλλο σώμα να με σταματήσει επάνω του.

Απο εξοπλισμό φυσικα είχα δερμάτινη με θώρακα μέσα και πλάτη εξτρα και εσωτερικό σορτσάκι, αλλα οπως ειπε και ο αλλος που ηταν μαζί ΑΠΛΑ δεν ηταν η ώρα μου :D

lleonidas
15/01/2020, 23:17
Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.

Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος, ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.

Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.
:confused:
Πηγή (https://www.2wo.gr/news/4317-tentomena-sytrmata-se-anabates-enduro)

Kickstart
16/01/2020, 09:30
Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.

Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος, ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.

Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.
:confused:
Πηγή (https://www.2wo.gr/news/4317-tentomena-sytrmata-se-anabates-enduro)

:uplate:

δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσες φορες μεσα σε μονοπατια τύπου ζουγκλα σκέφτομαι το ενδεχόμενο τέτοιου εμποδίου από κάποιον ψυχοπαθή...

απο τοτε που ανακάλυψε φίλος πριν χρονια ενα τετοιο, που ευτυχώς είχε στηθει πρόχειρα και έκανε μπαμ απο αποσταση, μου χει γίνει εφιάλτης..

Panos76
16/01/2020, 09:52
:uplate:

δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσες φορες μεσα σε μονοπατια τύπου ζουγκλα σκέφτομαι το ενδεχόμενο τέτοιου εμποδίου από κάποιον ψυχοπαθή...

απο τοτε που ανακάλυψε φίλος πριν χρονια ενα τετοιο, που ευτυχώς είχε στηθει πρόχειρα και έκανε μπαμ απο αποσταση, μου χει γίνει εφιάλτης..

Ό,τι πιο άρρωστο θα μπορούσε να φανταστεί κανείς!

Μήπως είναι για τίποτα ζώα παγίδες; Αλλά θα μου πεις θα τα βάζανε χαμηλότερα.

MG
16/01/2020, 10:30
Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.

Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος, ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.

Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.
:confused:
Πηγή (https://www.2wo.gr/news/4317-tentomena-sytrmata-se-anabates-enduro)

οταν βλεπω τετοιες ειδησεις μου κοβονται τα ποδια.... επισης με πιανει αηδια για το ανθρωπινο ειδος...

doctor_john
16/01/2020, 11:15
Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.

Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος, ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.

Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.
:confused:
Πηγή (https://www.2wo.gr/news/4317-tentomena-sytrmata-se-anabates-enduro)


:uplate:

δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσες φορες μεσα σε μονοπατια τύπου ζουγκλα σκέφτομαι το ενδεχόμενο τέτοιου εμποδίου από κάποιον ψυχοπαθή...

απο τοτε που ανακάλυψε φίλος πριν χρονια ενα τετοιο, που ευτυχώς είχε στηθει πρόχειρα και έκανε μπαμ απο αποσταση, μου χει γίνει εφιάλτης..


Ό,τι πιο άρρωστο θα μπορούσε να φανταστεί κανείς!

Μήπως είναι για τίποτα ζώα παγίδες; Αλλά θα μου πεις θα τα βάζανε χαμηλότερα.


οταν βλεπω τετοιες ειδησεις μου κοβονται τα ποδια.... επισης με πιανει αηδια για το ανθρωπινο ειδος...

Η λύση είναι απλή, εύκολη, οικονομική και ασφαλής. Παρόλα αυτά, ανήθικη και παράνομη..

teogtp
16/01/2020, 11:47
Η λύση είναι απλή, εύκολη, οικονομική και ασφαλής. Παρόλα αυτά, ανήθικη και παράνομη..

Για τι πράγμα μιλάμε;

doctor_john
16/01/2020, 12:21
για τον μόνο τρόπο που μπορείς να ενημερώσεις άμεσα το πανελλήνιο πως η τακτική του αποκεφαλισμού
δεν είναι αποδεκτή σαν μέθοδος ελέγχου πρόσβασης και αναιρεί τον λόγο ύπαρξής της... :(

αν δεν το πιάνεις είναι για καλό, εγώ δυσκολεύομαι πολύ και ας έχω στο νού μου την απίστευτη αλητεία της παγίδας για ανθρώπους.

alexis72
16/01/2020, 12:32
γνωστό το φαινόμενο αυτό...γίνεται κυρίως οταν επιτρέπεται η περίοδος για κυνήγι η οταν ειναι το μέρος αυτό κοντά σε στάνες προβάτων - κατσικιών κλπ ,
προσοχή τεράστια λοιπόν

Kickstart
16/01/2020, 12:50
Μήπως είναι για τίποτα ζώα παγίδες; Αλλά θα μου πεις θα τα βάζανε χαμηλότερα.

όχι φίλε, ξεκάθαρα για εμάς (εντουραδες) τα βάζουνε....υπάρχει μίσος....


το να φτάνεις σε ανθρώπινες παγίδες που μπορεί να αφαιρέσουν την ζωή του άλλου ε όπως και να το δεις πρέπει να μιλάμε για δίποδα ορκ.

Lio
16/01/2020, 14:16
όχι φίλε, ξεκάθαρα για εμάς (εντουραδες) τα βάζουνε....υπάρχει μίσος....


το να φτάνεις σε ανθρώπινες παγίδες που μπορεί να αφαιρέσουν την ζωή του άλλου ε όπως και να το δεις πρέπει να μιλάμε για δίποδα ορκ.

Εδώ στη Γερμανία, που κανένας εντουράς δεν πρόκειται ποτέ να διανοηθεί να πάει σε μονοπάτι στο βουνό, τα ψυχοπαθή ορκς βάζουνε σύρματα (αλλά και σανίδες με καρφιά κλπ.) για τους mountain bikers...

Panos76
16/01/2020, 14:22
Εδώ στη Γερμανία, που κανένας εντουράς δεν πρόκειται ποτέ να διανοηθεί να πάει σε μονοπάτι στο βουνό, τα ψυχοπαθή ορκς βάζουνε σύρματα (αλλά και σανίδες με καρφιά κλπ.) για τους mountain bikers...

:eleison: εντάξει, σήμερα κατάλαβα ότι ζω σε άλλον πλανήτη, αλλά ήρθα ειρηνικά :lol:

αν δεν είμαστε η αρρώστια του πλανήτη, τότε τι άλλο;

katsar
17/01/2020, 22:42
Προέκυψε έκτακτο ταξιδάκι για αύριο ,ν.Ηλείας-ν.Ξάνθης.
Να την κάνω την μ@λ@κί@ να πάω 2τροχος λέτε;;; Βροχές δεν βλέπω αλλά οι θερμοκρασίες είναι :cry:
Τα ρούχα τα έβαλα στον μοτοσάκο πάντως :hmm:

νεοσσός
17/01/2020, 22:51
Έχεις χειμερινά ρούχα με πολύ καλή αντιανεμική προστασία; Ίσως χρειαστεί να φορέσεις τα αδιάβροχα για να κόβουν το φαινόμενο άνεμο. Με τα χέρια τι θα κάνεις χωρίς χούφτες; Η θερμοκρασία στην Ξάνθη θα είναι συνέχεια σε μονοψήφια νούμερα. Για τέτοιο ταξίδι καλύτερα αμάξι με μεγάλο μεταξόνιο και μπόλικη ροπή. Ένα Lexus GS 450h για παράδειγμα. :p

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/01/2020, 05:30
Προέκυψε έκτακτο ταξιδάκι για αύριο ,ν.Ηλείας-ν.Ξάνθης.
Να την κάνω την μ@λ@κί@ να πάω 2τροχος λέτε;;; Βροχές δεν βλέπω αλλά οι θερμοκρασίες είναι :cry:
Τα ρούχα τα έβαλα στον μοτοσάκο πάντως :hmm:

Εάν δεν έχει παγετό πουθενά καντη τη μαλάκια.
Πόσα χλμ είναι?

Panos76
18/01/2020, 14:18
Εάν δεν έχει παγετό πουθενά καντη τη μαλάκια.
Πόσα χλμ είναι?

Καμιά 800ρια με θερμοκρασίες μετά τη Λαμία υπό του μηδενός. Άνεση λέμε :lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/01/2020, 15:00
Καμιά 800ρια με θερμοκρασίες μετά τη Λαμία υπό του μηδενός. Άνεση λέμε :lol:

Αλήθεια?800 να πάς μόνο?

toyar
18/01/2020, 15:11
Εκτός από θερμοκρασίες τσεκαρε και τους αερηδες

katsar
18/01/2020, 15:13
είμαι σεα κορινου,κατερινη,το δαγκωσαλεμε χεχεχε,700 κ κατι ψιλα μονο να πας παπασουζα ,ειχε ενα αερα μπραλο χεχεχε,ακομα δε νυχτωσε κιολας,καλη φαση αν κ λιγο μαζοχιστικη

giorgosb
18/01/2020, 15:25
Ωραίος, καλό υπόλοιπο!

:beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/01/2020, 16:09
είμαι σεα κορινου,κατερινη,το δαγκωσαλεμε χεχεχε,700 κ κατι ψιλα μονο να πας παπασουζα ,ειχε ενα αερα μπραλο χεχεχε,ακομα δε νυχτωσε κιολας,καλη φαση αν κ λιγο μαζοχιστικη

μπράβο ρε φίλε. Πολύ προσοχή και καλό ταξίδι!!!

Θα γυρίσεις αύριο φυσικά ε?

Ρε ατιμουτσικο????Γκομενοδουλια μου μυρίζει :lol:

karateo
18/01/2020, 16:22
1400χλμ και να κρυώνεις κιόλας μου ακούγεται πολύ επικίνδυνο

πολύ προσοχή και καλό δρόμο
πολλά λεφτά και πολύ κούραση πάντως, χαρά στο κουράγιο σας :)

katsar
18/01/2020, 18:23
όχι ρε παιδιά,θα αράξω κανένα 3ημερο,καπάκι πισω παραείναι εξτριμ :-P

o_gavros
18/01/2020, 18:34
Καλά ξηγηθηκες.
Αφου είχες το χρόνο και το χρήμα, ο καιρός θα ήταν κρίμα να σε σταματήσει.
Όλο εθνικατος πήγες;

katsar
18/01/2020, 18:40
Όχιαπό νομό Ηλείας παραλιακά μέχρι Ιτέα ,Μπράλο και από Λαμία εθνική,η πρώτη καλη για φέτος,άντε και στα δικά σας αλάνια μου :beer:

teogtp
18/01/2020, 19:03
Οι τιντιμαδες ζητούν την κεφαλή σου επί πίνακι.
Χάθηκε να πάς σε μια καφετέρια στην πόλη σού;
:p

basilis_k6
18/01/2020, 19:48
εντωμεταξυ ρωτάει αν πρεπει να πάει με μηχανη και δεν ξέρουμε τι μηχανη έχει :lol:
Εγω με οτιδήποτε δεν ταξιδευει με με 180-200 δεν θα πηγαινα παντως, πολύ βαρεμαρα τοσος δρομος..

mikes
18/01/2020, 20:08
Για τέτοιο ταξίδι καλύτερα αμάξι με μεγάλο μεταξόνιο και μπόλικη ροπή. Ένα Lexus GS 450h για παράδειγμα. :p

εγω παντως οταν ακουω για αμαξια με μακρυ μεταξονιο και μπολικη ροπη καταλληλα για τετοια ταξιδια, στο μυαλο μου ερχονται οχηματα οπως το mercedes turismo, volvo 9900, setra gt-hd 515, irizar i6, temsa hd12, scania touring, man lion's king, κτλ.. το κοστος εν το μεταξυ για να παει με ενα τετοιο αμαξι ειναι αρκετα χαμηλοτερο ακομα και απο της μηχανης... :lol: :p

sniper
20/01/2020, 11:03
Εάν πω εις τα ωά μας, θα είμαι κακός;:D


Νομίζω κάπου υπάρχει ένας "κανονισμός" που δεν επιτρέπει αθλητικά/ποδοσφαιρικά ποστ, αλλά δεν είμαι και βέβαιος.

buckley
20/01/2020, 11:51
Νομίζω κάπου υπάρχει ένας "κανονισμός" που δεν επιτρέπει αθλητικά/ποδοσφαιρικά ποστ, αλλά δεν είμαι και βέβαιος.

Ουδεμία σχέση αυτά τα δύο δεν έχουν ,τουλάχιστον στην Ελλάδα :dizzy:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/01/2020, 15:48
Νομίζω κάπου υπάρχει ένας "κανονισμός" που δεν επιτρέπει αθλητικά/ποδοσφαιρικά ποστ, αλλά δεν είμαι και βέβαιος.

προειδοποιηθηκα με π.μ. από τη διαχείριση. Είναι κάτι που δεν το γνώριζα. Τώρα το έμαθα και θα συμμορφωθω.Αν και στο παρελθόν έχω ποστάρει κανα δύο τέτοια αλλά δε μού είχε πει κάποιος κάτι. Το αστείο είναι ότι πατάω το σύνδεσμο πού μού δίνει να δώ για ποιό πράγμα εχω φάει προειδοποίηση και μου βγάζει το ποστ #3361.Και λέω ΟΧΧΧ τη μαλάκια έκανα???Αφού ξέρω ότι ο katsar είναι ελεύθερος. Λες να το έκαψα το ανθρωπάκι :lol:

katsar
20/01/2020, 16:38
100 κιλά ανθρωπάκι;:smokin:

Bowleno
20/01/2020, 17:58
προειδοποιηθηκα με π.μ. από τη διαχείριση. Είναι κάτι που δεν το γνώριζα. Τώρα το έμαθα και θα συμμορφωθω.Αν και στο παρελθόν έχω ποστάρει κανα δύο τέτοια αλλά δε μού είχε πει κάποιος κάτι. Το αστείο είναι ότι πατάω το σύνδεσμο πού μού δίνει να δώ για ποιό πράγμα εχω φάει προειδοποίηση και μου βγάζει το ποστ #3361.Και λέω ΟΧΧΧ τη μαλάκια έκανα???Αφού ξέρω ότι ο katsar είναι ελεύθερος. Λες να το έκαψα το ανθρωπάκι :lol:

Στο είπα εγώ με τακτ:D
Επίσης για να προλάβω μελλοντικά θέματα, απαγορεύονται και τα πολιτικά ζητήματα :lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/01/2020, 18:32
100 κιλά ανθρωπάκι;:smokin:
Αντιμέτωποι με μια γυναίκα γινόμαστε όλοι katsarakia και παπασουζακια:lol:

Bowleno
20/01/2020, 19:52
Αντιμέτωποι με μια γυναίκα γινόμαστε όλοι katsarakia και παπασουζακια:lol:

Μίλα για πάρτη σου εσύ, εγώ έχω σκίσει την γάτα:smokin:

(τόσο που δεν πλένω πιάτα αν δεν έχει ζεστό νερό):lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/01/2020, 22:19
Μίλα για πάρτη σου εσύ, εγώ έχω σκίσει την γάτα:smokin:

(τόσο που δεν πλένω πιάτα αν δεν έχει ζεστό νερό):lol:

Αφού ξέρω τί αλάνι είσαι ρε μαν.Γιαυτο μίλησα για μένα και τον απο πάνου :lol:

Dimos35
21/01/2020, 10:31
Παιδιά μήπως ξέρει κανείς εταιρεία ανακύκλωσης χαρτιού, που να μην ζητάει (πολλά) λεφτά για την αποκομιδή τους;

Έχουμε γύρω στους 5 τόνους σε κούτες (269 κούτες). Μου ζητούν πάνω απο 300 € + ΦΠΑ ενώ θέλουν τα κιβώτια και σε παλέτες. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πληρώσουμε και εργάτες για να τα μεταφέρουν από τις αποθήκες στο parking.
Μπας και υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να ασχολείται με το άθλημα;
Αν υπάρχει και κάποιος με φορτηγάκι κάτω από 2 μέτρα ύψος για να μπορεί να μπει στο parking παίζει να βγάλει και καλό μεροκάματο.

sniper
21/01/2020, 10:49
Παιδιά μήπως ξέρει κανείς εταιρεία ανακύκλωσης χαρτιού, που να μην ζητάει (πολλά) λεφτά για την αποκομιδή τους;

Έχουμε γύρω στους 5 τόνους σε κούτες (269 κούτες). Μου ζητούν πάνω απο 300 € + ΦΠΑ ενώ θέλουν τα κιβώτια και σε παλέτες. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πληρώσουμε και εργάτες για να τα μεταφέρουν από τις αποθήκες στο parking.
Μπας και υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να ασχολείται με το άθλημα;
Αν υπάρχει και κάποιος με φορτηγάκι κάτω από 2 μέτρα ύψος για να μπορεί να μπει στο parking παίζει να βγάλει και καλό μεροκάματο.


Νομίζω οι Ευρωπαίοι αθίγγανοι το κάνουν τζάμπα.

Dimos35
21/01/2020, 11:03
Σωστό. :beer:

Όμως δεν ξέρω κανέναν, εδώ στην Κηφισιά δεν κυκλοφορούν και πολλοί.

sniper
21/01/2020, 11:07
Σωστό. :beer:

Όμως δεν ξέρω κανέναν, εδώ στην Κηφισιά δεν κυκλοφορούν και πολλοί.


Υπάρχουν, απλά δεν τους βλέπετε. Αφήστε απ' έξω 5-6 κούτες για μαλάγρα και θα τους δείτε. Μόλις τους δείτε, τους λέτε και για τα υπόλοιπα. Πάρτυ θα κάνουν.

MG
21/01/2020, 13:40
για μαλάγρα
:lol:

buckley
21/01/2020, 13:53
Υπάρχουν, απλά δεν τους βλέπετε. Αφήστε απ' έξω 5-6 κούτες για μαλάγρα και θα τους δείτε. Μόλις τους δείτε, τους λέτε και για τα υπόλοιπα. Πάρτυ θα κάνουν.

A μάλιστα εκτός από σκοπευτής δηλαδή και ψαράς :bawl:
Τώρα εξηγούνται όλα :tooth:

sniper
21/01/2020, 14:00
A μάλιστα εκτός από σκοπευτής δηλαδή και ψαράς :bawl:
Τώρα εξηγούνται όλα :tooth:

Η υπομονή είναι η μεγαλύτερη αρετή. :tooth:

Acacius
21/01/2020, 17:29
Υπάρχουν, απλά δεν τους βλέπετε. Αφήστε απ' έξω 5-6 κούτες για μαλάγρα και θα τους δείτε. Μόλις τους δείτε, τους λέτε και για τα υπόλοιπα. Πάρτυ θα κάνουν.

Challenge: Παζαρεύεις μαζί τους πόσο πλΕρώνουν για να τους τα δώσεις :lol:

ioannispar
21/01/2020, 18:25
Challenge: Παζαρεύεις μαζί τους πόσο πλΕρώνουν για να τους τα δώσεις :lol:


Καλά, κοίτα να δεις που θα σου ζητήσουν να τους πληρώσεις για να τα μεταφέρουν από μέσα έξω:bawl:

teogtp
21/01/2020, 18:55
Καλά, κοίτα να δεις που θα σου ζητήσουν να τους πληρώσεις για να τα μεταφέρουν από μέσα έξω:bawl:

Μην το γελάς.
Την έπαθε συγγενής μου.

ioannispar
21/01/2020, 18:57
Και εμείς στη δουλειά την πατήσαμε, γι'αυτό γελάω:p

KotsosDR
22/01/2020, 14:28
:lol:

:lol::lol::lol:

Dimos35
23/01/2020, 15:22
Παιδιά μήπως ξέρει κανείς εταιρεία ανακύκλωσης χαρτιού, που να μην ζητάει (πολλά) λεφτά για την αποκομιδή τους;

Έχουμε γύρω στους 5 τόνους σε κούτες (269 κούτες). Μου ζητούν πάνω απο 300 € + ΦΠΑ ενώ θέλουν τα κιβώτια και σε παλέτες. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πληρώσουμε και εργάτες για να τα μεταφέρουν από τις αποθήκες στο parking.
Μπας και υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να ασχολείται με το άθλημα;
Αν υπάρχει και κάποιος με φορτηγάκι κάτω από 2 μέτρα ύψος για να μπορεί να μπει στο parking παίζει να βγάλει και καλό μεροκάματο.

Βρε τι είναι αυτό το motogr; Έχει λύση για τα πάντα;
Ευχαριστώ θερμά εξέχον μέλος εδώ μέσα που μου έστειλε pm και βρέθηκε λύση. :beer: πολλές :beer:

Δε λέω όνομα γιατί δεν ξέρω αν θέλει να πω ποιος είναι.

slzr
24/01/2020, 21:34
Ωραία πλάνα (https://www.facebook.com/narkwtikose2rodes/videos/815627852221806/) ... (motocross)

νεοσσός
25/01/2020, 22:02
Επιτέλους πρωτοσέλιδο ένα συγκριτικό πέδησης σε αμάξια (https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Ta-mikra-me-ta-kalytera-frena_194918.asp). Το marketing επί δεκαετίες έχει εστιάσει σε επιταχύνσεις, ιπποδυνάμεις και τελικές ταχύτητες, αντί στα πιο σημαντικά κομμάτια της ασφάλειας. Συνέχεια διαφημίζουν ποιο αμάξι πηγαίνει πιο γρήγορα και έχουμε καταλήξει κάποιοι να μην φθάνουν ποτέ στον προορισμό τους.

ποπαϋ
26/01/2020, 11:00
Η επιτάχυνση δλδ δεν είναι κομμάτι της ασφάλειας;

νεοσσός
26/01/2020, 11:09
Η επιτάχυνση δλδ δεν είναι κομμάτι της ασφάλειας;
Φυσικά και είναι. Αλλά η δημιουργία προτύπων που δημιουργεί ο ειδικός τύπος, με υψηλές ταχύτητες και μεγάλες επιταχύνσεις, εστιάζοντας στο 0-100 km/h, στις ιπποδυνάμεις και στις τελικές ταχύτητες, είναι κατάσταση η οποία, κατά τη γνώμη μου, έχει μειώσει τα επίπεδα ασφάλειας. Η κοινωνική ευθύνη των αρθρογράφων έχει θυσιαστεί σε κάποιες περιπτώσεις μπροστά στο διαφημιστικό όφελος.

Βέβαια, αυτή η κατάσταση δεν μπορεί να επιλυθεί σε επίπεδο ειδικού τύπου, ο οποίος προσπαθεί να επιβιώσει σε δύσκολες συνθήκες. Θεσμικά και σε επίπεδο βιομηχανίας, πρέπει να αλλάξουν τα πρότυπα και οι αξίες, στοχεύοντας στην ασφάλεια, την οικολογική χρήση, την οικονομία. Γίνεται σιγά-σιγά...

o_gavros
26/01/2020, 11:41
Νεοσσε άμα αρχίσεις να μας μιλάς και για τον Ιησού θα σε προγκηξω

BLiTzER
26/01/2020, 11:57
Αν θες ασφάλεια, κάθεσαι σπίτι σου, δεν αγοράζεις μοτοσικλέτα.

νεοσσός
26/01/2020, 12:01
Αντιλαμβάνομαι ότι σε αυτό το forum θεωρείται ταμπού η συζήτηση για θέματα ασφαλείας και οι σχετικές απόψεις αιρετικές. Θεωρώ όμως ότι μπορούν να χωρέσουν τέτοιες συζητήσεις και θα είναι χρήσιμες. Ίσως κάποια στιγμή ωριμάσει η ιδέα και από αντικείμενο χλευασμού και ειρωνείας, να γίνει αξία. Ίσως πάλι όχι και να είμαι ο γραφικός. :)

ποπαϋ
26/01/2020, 12:05
Θέματα ασφάλειας δεν είναι ποτέ ταμπού από κανέναν.

katsar
26/01/2020, 12:10
Φυσικά και είναι. Αλλά η δημιουργία προτύπων που δημιουργεί ο ειδικός τύπος, με υψηλές ταχύτητες και μεγάλες επιταχύνσεις, εστιάζοντας στο 0-100 km/h, στις ιπποδυνάμεις και στις τελικές ταχύτητες, είναι κατάσταση η οποία, κατά τη γνώμη μου, έχει μειώσει τα επίπεδα ασφάλειας. Η κοινωνική ευθύνη των αρθρογράφων έχει θυσιαστεί σε κάποιες περιπτώσεις μπροστά στο διαφημιστικό όφελος.

Βέβαια, αυτή η κατάσταση δεν μπορεί να επιλυθεί σε επίπεδο ειδικού τύπου, ο οποίος προσπαθεί να επιβιώσει σε δύσκολες συνθήκες. Θεσμικά και σε επίπεδο βιομηχανίας, πρέπει να αλλάξουν τα πρότυπα και οι αξίες, στοχεύοντας στην ασφάλεια, την οικολογική χρήση, την οικονομία. Γίνεται σιγά-σιγά...

Έτσι θα γίνει κάποια στιγμή,αυτόνομα ηλεκτρικά οχήματα και δεν θα οδηγάς .
Πολύ ξενέρωτο μέλλον.

doctor_john
26/01/2020, 12:26
Αντιλαμβάνομαι ότι σε αυτό το forum θεωρείται ταμπού η συζήτηση για θέματα ασφαλείας και οι σχετικές απόψεις αιρετικές. Θεωρώ όμως ότι μπορούν να χωρέσουν τέτοιες συζητήσεις και θα είναι χρήσιμες. Ίσως κάποια στιγμή ωριμάσει η ιδέα και από αντικείμενο χλευασμού και ειρωνείας, να γίνει αξία. Ίσως πάλι όχι και να είμαι ο γραφικός. :)

Σε καμία περίπτωση και να εισαι σίγουρος πως είναι ευδιάκριτη σε όλους όσους είχαν σταθερή σχέση η τεχνική μανιπουλαρίσματος που αναπτύσεις ;)
Το να "ζυγίζουμε" τα πάντα μέσα από ένα φοβικό φίλτρο ασφάλειας και άνεσης είναι άστοχο, όχι γιατι τα αγνοουμε επιδεικτικά αλλά γιατί
τα "ζυγίζουμε" στα ίσα με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

o_gavros
26/01/2020, 12:52
Αντιλαμβάνομαι ότι σε αυτό το forum θεωρείται ταμπού η συζήτηση για θέματα ασφαλείας και οι σχετικές απόψεις αιρετικές. Θεωρώ όμως ότι μπορούν να χωρέσουν τέτοιες συζητήσεις και θα είναι χρήσιμες. Ίσως κάποια στιγμή ωριμάσει η ιδέα και από αντικείμενο χλευασμού και ειρωνείας, να γίνει αξία. Ίσως πάλι όχι και να είμαι ο γραφικός. :)

Ώπα, επειδή σοβαρεψες ενώ το ποστ ήταν ανάλαφρο, θα σου απαντήσω αρχικα για να σου δώσω να καταλάβεις αυτό που παρανοησες.
Δεν χλευασα ή ειρωνεύτηκα κανένα θέμα ασφάλειας,ούτε φυσικά είναι ταμπού αυτά τα ζητήματα. Εσύ επέλεξες το άλμα λογικής για να κάνεις ένα ακόμα κυρηγμα.
Απάντησα με το δικό μου χιούμορ στο γεγονός ότι α) πάλι ποσταρες για αμάξια και β)στο γεγονός ότι η πλειοψηφία των ποστ σου είναι εκνευριστικα πολιτικώς ορθά και μοιάζουν με κατήχηση τράγων.
Επειδή λοιπόν εδώ δεν έχουμε ανάγκη από ποιμένες, κάτσε και σκέψου τον τρόπο που επιλέγεις να γράφεις.
Μια δυο χιλιεςδιακοσες, ε κάπου η κορεκτιλα κουράζει.

Επίσης αυτό που σου λέει ο δοκτοργιαννς, είναι άκρως υποτιμητικό για σένα πρωτίστως και για τους συνομιλητές σου κατ'επεκταση.
Η όποια κουλτούρα διαμορφώθηκε/-νεται μέσω του χώρου αυτού, να είσαι σίγουρος ότι δεν έγινε με μορφή κυρηγματος από κάποιον "λέκτορα".
Τούτων λεχθεντων, επιστρέφω στο ανάλαφρο ύφος με το οποίο ξεκίνησα και σου ζητώ να μη με ξανακάνεις να σε προγκηξω :p