PDA

View Full Version : Ο καφενές vol.2



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

Volpad
10/02/2023, 11:46
mpompos...

Tsber
10/02/2023, 11:51
mpompos...

Όποιος έχει μπ ή ντ στο ονοματεπώνυμο το ξέρει (έχω πτυχία με διαφορετική γραφή ονόματος και επωνύμου :lol: )

o_gavros
10/02/2023, 14:49
-ela re ti kaneis?
- bafo
- mpafo kaneis???
- vafo re malaka...

Acacius
10/02/2023, 19:07
-ela re ti kaneis?
- bafo
- mpafo kaneis???
- vafo re malaka...

Ακόμα χειρότερο είναι όταν σου γράφει κοπέλα "thelw na me xyseis stin plati"

stefanos
11/02/2023, 10:41
https://www.youtube.com/watch?v=EFNPrKKHFc0

Ενδιαφέρον νομίζω.

peterTHErider
11/02/2023, 11:43
https://www.youtube.com/watch?v=EFNPrKKHFc0

Ενδιαφέρον νομίζω.

ποιά είναι τα οφέλη?

stefanos
11/02/2023, 12:28
ποιά είναι τα οφέλη?

Εάν απαντούσα σε κάτι τέτοιο απλά κοιτώντας ένα video θα ήμουν το παιδί θαύμα :lol:
Πάντως ένα μειονέκτημα είναι φανερό.
Οι ΜΕΚ πάνε πρός τη δύση τους και κανείς δεν πρόκειται να επενδύσει σε οτιδήποτε ριζοσπαστικό τους αφορά.

toyar
11/02/2023, 15:17
λιγοτερα εξαρτηματα μικροτερο βαρος λιγοτεροι κραδασμοι μικροτερη αδρανεια περιστροφης λιγοτερες τριβες
εννοειται οτι δεν θα περπατησει...

karellen
11/02/2023, 15:31
Τη μικρότερη αδράνεια και λιγότερα εξαρτήματα μην το λες γιατί τα πιστόνια τα βλέπω ήδη υπερφορτωμενα. Με τόση φερόμενη μάζα δεν μπορώ να φανταστώ πως θα συμπεριφερθουν στις πχ 12.000 + στροφες.

George_M.
11/02/2023, 17:05
Αμ η δόλια η μπιέλα θα αντέξει;
Πόσο ισχυρό κράμα να είναι ώστε να μην την πάρεις στο χέρι..

toyar
11/02/2023, 19:18
ο στροφαλος ομως ειναι το 1/3 του κανονικου 4Κ
και λειπουν και 2-3 μπιελες

stefanos
12/02/2023, 08:05
Αμ η δόλια η μπιέλα θα αντέξει;
Πόσο ισχυρό κράμα να είναι ώστε να μην την πάρεις στο χέρι..

Η μπιέλα, το λέει και στο video, καταπονείται λιγότερο σε αυτή τη διάταξη.
Αντί να δέχεται μια πιστονιά ανα 2 περιστροφές δέχεται 4 μικρότερες καθε μισή στροφή.
Αλλά βέβαια σαν διάταξη ένας τετρακύλινδρος έχει τα γνωστά μειονεκτήματα αυξημένες τριβές στα πιστόνια εκκεντροφόρους κλπ.
Δεν μπορώ να κρίνω αν ισοσκελίζονται από την έλλειψη μπιελών κομβίων κλπ.
Πάντως ο μπόμπος με τετρακύλινδρο ήχο είναι πολύ ψαρωτικός.:)

motojojo
12/02/2023, 11:35
Σε καμιά 500αρια χλμ θέλω να κάνω ένα μεγάλο σερβις στο μπαντιτ. Το οποίο σημαίνει εκτός από λάδια/φιλτρο, (επιπλέον) μπουζι, φιλτρο αέρα και έλεγχος/ρυθμιση βαλβίδων ή/και καρμπ.

Έχετε υπόψη κάποιο συνεργείο για σουζουκι που να γνωρίζει και να αναλαμβάνει τέτοιες δουλειες; Το τελευταίο είναι που με απασχολεί περισσότερο, τα υπόλοιπα μπορεί να τα κάνει οποιοσδήποτε (ακόμα κι εγω θεωρητικα).
Κατα προτίμηση κεντρο και προς βόρεια, ή έστω κάτι κοντά στο κέντρο.
(Αθηνα εννοω)

lleonidas
13/02/2023, 23:18
Κάποια μεγάλη γιαπωνέζικη (https://www.motomag.gr/news/epikairotita/apokleistiko-istoriki-allagi-megalis-ellinikis-antiprosopeias-erhetai-anakoinosi) ίσως...


Βρισκόμαστε ένα βήμα πριν από μία σημαντική επένδυση στον χώρο της μοτοσυκλέτας που παρόμοια της δεν έχει υπάρξει τα τελευταία χρόνια και τουλάχιστον για μία δεκαετία πίσω. Μεγάλος Όμιλος που δραστηριοποιείται στον τομέα των βιομηχανικών μηχανημάτων και εξοπλισμού και των βαρέων και ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων μεταξύ πολλών ακόμη τομέων δραστηριότητας, ετοιμάζεται να αποκτήσει παρουσία και στην μοτοσυκλέτα.

Η απόκτηση ενός μεγάλου ονόματος που ήδη εκπροσωπείται στην χώρα μας είναι το πρώτο βήμα. Το επόμενο είναι να προχωρήσει σταδιακά σε μία μεγάλη επένδυση αναδιαμορφώνοντας το δίκτυο πώλησης και την φυσική παρουσία της μάρκας, τουλάχιστον έτσι ευχόμαστε πως θα προχωρήσει στα επόμενα βήματα.

Είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πως όλες οι εμπλεκόμενες πλευρές έχουν έρθει σε συμφωνία και ο μεγάλος κατασκευαστής έχει ανάψει το πράσινο φως για την μετακίνηση της ελληνικής αντιπροσωπείας σε νέα χέρια, κάτι που φυσικά χρειάζεται αρκετό διάστημα ωσότου ολοκληρωθούν όλες οι διαδικασίες.

Σύμφωνα με πληροφορίες οι οποίες από την πλευρά ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ούτε επιβεβαιώθηκαν αλλά ούτε διαψεύστηκαν, η εταιρία της ΚΤΜ φαίνεται ότι αλλάζει χέρια. Ο κ. Σόλωνας Κοντός αποσύρεται λόγω συνταξιοδότησης και η ΚΤΜ φαίνεται ότι εισέρχεται στον Όμιλο Πετρόπουλος. Αν και ρωτήσαμε για να επιβεβαιώσουμε την είδηση, η απάντηση προς τον παρόν ήταν και ΝΑΙ και ΟΧΙ. Ίσως γιατί ακόμη δεν έχει κλείσει η συμφωνία.

Πηγή (https://www.zougla.gr/automoto/news/article/ta-nea-tis-piatsas365)

Manalishi
14/02/2023, 11:35
Ψήνεται κανείς για ομαδική το παρακάτω μπλιμπλίκι?

Jump starter, μαζεμένο, χωράει κάτω απο τη σέλα για ώρα ανάγκης. Ο λόγος που το κοιτάω είναι γιατί τις προάλλες έμεινα απο μπαταρία στο σκούτερ αφού άφησα τα αλάρμ όλη μερα αναμμένα.

https://gr.banggood.com/20000mAh-12V-2A-Car-Jump-Starter-Booster-Charger-Battery-Smartphone-Power-Bank-p-1602566.html?cur_warehouse=CN&ID=6287843&rmmds=CategoryAutomobilesPop

Υ.Γ. Εγώ θα το παραγγείλω ούτο σί άλλο σι....

panavour
14/02/2023, 13:42
Ψήνεται κανείς για ομαδική το παρακάτω μπλιμπλίκι?

Jump starter, μαζεμένο, χωράει κάτω απο τη σέλα για ώρα ανάγκης. Ο λόγος που το κοιτάω είναι γιατί τις προάλλες έμεινα απο μπαταρία στο σκούτερ αφού άφησα τα αλάρμ όλη μερα αναμμένα.

https://gr.banggood.com/20000mAh-12V-2A-Car-Jump-Starter-Booster-Charger-Battery-Smartphone-Power-Bank-p-1602566.html?cur_warehouse=CN&ID=6287843&rmmds=CategoryAutomobilesPop

Υ.Γ. Εγώ θα το παραγγείλω ούτο σί άλλο σι....

H πλακα ειναι οτι στις κριτικες ολοι τοχουν παρει αλλα κανεις δεν τοχει δοκιμασει.Μακαρι να σου βγει καλο,αλλα .........................................................

Manalishi
14/02/2023, 14:03
Tι διαφορά να έχει απο τα άλλα που κοστίζουν τριπλάσια?? Απορία εκφράζω, μην το πάρεις σαν ανταπάντηση.
Άλλωστε, μια φορά θα το χρειαστώ, τό ρίσκο είναι μόνο τα 35 ευρώ...Η ταλαιπωρία όμως, ανεκτίμητη..

panavour
14/02/2023, 14:11
Tι διαφορά να έχει απο τα άλλα που κοστίζουν τριπλάσια??
Άλλωστε, μια φορά θα το χρειαστώ, τό ρίσκο είναι μόνο τα 35 ευρώ...Η ταλαιπωρία όμως, ανεκτίμητη..

κι αυτο σωστο,που ελεγε κι ο μακαριτης ο Αλεφαντος.Αρκει να τοχεις φορτισμενο.Γιατι κι αυτο ξεφορτιζεται.

Manalishi
14/02/2023, 14:16
Ξεφορτίζει πολύ αργά.
Δύο αντίστοιχα που έχω, το ενα να φορτίζει μέχρι και λαπτοπ, δεν ξεφορτίζουν με τίποτα, πρέπει να του βάλω μερικές φορές τα κινητά να τα φορτίσει αναγκαστικά για νατο ξαναφορτίσω, για την καλή λειτουργία των μπταριών τους. Σημειωτέον, τα άλλα δύο ειχαν βάλει το αυτοκίνητο (Volvo XC60 2.0L) 3-4 φορές μπροστά άκοπα μέχρι να παραδώσουν πνεύμα.

rainmike
15/02/2023, 13:41
Harley μια ζωη προβληματικές:)
https://www.youtube.com/watch?v=qT7XFwRvCs4

Acacius
15/02/2023, 16:52
Harley μια ζωη προβληματικές:)
https://www.youtube.com/watch?v=qT7XFwRvCs4

Ο μπαμπάς των "δε γουστάρω ηλεκτρ(ον)ικά βοηθήματα στη μηχανή μου"

doctoras
15/02/2023, 21:48
Χάρλει του ‘60 διατηρημένη τελεια. Το Βίντεο μας θυμίζει ότι πολλα μοντέλα είχαν ιδιοτροπίες και ήθελα «τρόπο» για να πάρουν μπροστά.
Γενικώς η μανιβέλα ακόμη και σε γιαπωνέζικα των ‘80 υπήρχε ιδιαίτερος τρόπο για να τα βάλεις, ενώ τα thumper της εποχής «έσπαγαν» πόδια

stefanos
16/02/2023, 07:38
Χάρλει του ‘60 διατηρημένη τελεια. Το Βίντεο μας θυμίζει ότι πολλα μοντέλα είχαν ιδιοτροπίες και ήθελα «τρόπο» για να πάρουν μπροστά.
Γενικώς η μανιβέλα ακόμη και σε γιαπωνέζικα των ‘80 υπήρχε ιδιαίτερος τρόπο για να τα βάλεις, ενώ τα thumper της εποχής «έσπαγαν» πόδια

Δεν είναι ιδιοτροπίες είναι διαδικασία.
Πώς λέμε ανοίγεις το ρουμπινέτο της βενζίνης στη θέση ον ,
βάζεις το κλειδί και το περιστρέφεις στη θέση on...

katsar
16/02/2023, 08:07
'' Vincent Black Shadow Start up Tutorial.'' στο youtube :wave2:

doctor_john
16/02/2023, 08:13
Καλημέρα, νομίζω χαρακτηρίζουμε θετικά ή αρνητικά το δύσκολο και το εύκολο.
Ο καθένας έχει την δική του κλίμακα γι' αυτά, ανάλογα την εμπειρία και την όρεξη.

Το πιο δύσκολο δεν είναι απαραίτητα κακό μιας που δημιουργεί συνδυασμούς λειτουργιών στον εγκέφαλο
ενώ το εύκολο αντίστοιχα δεν μας κουράζει - καθυστερεί.

katsar
16/02/2023, 08:21
Έτσι για το μουχαμπέτι, ακόμα θυμάμαι να παρατάω ένα WR425 στο βενζινάδικο και να παίρνω τηλέφωνο τον αδερφό μου ''οκ παίρνω ταξί και φεύγω,έλα να βάλεις μπρος και να μαζέψεις τον ματρακά σου '' :lol:

Bowleno
16/02/2023, 08:25
'' Vincent Black Shadow Start up Tutorial.'' στο youtube :wave2:


Vincent Black Shadow η αλλιώς, "Ο εφιάλτης του υδραυλικού"....:cry:

:lol:

rainmike
16/02/2023, 09:39
Καποιος ο οποιος δεν ειχε παρομοια μοτοσικλετα η κατι παρομοιο δεν υπηρχε περιπτωση να την ξεκινησει.
Ο τυπος προφανως και το γνώριζε για αυτο και προσφερε 1000 δολλαρια.

Manalishi
16/02/2023, 10:15
Προσφορές σε κράνη Motocard:

441445

panavour
16/02/2023, 13:45
Καποιος ο οποιος δεν ειχε παρομοια μοτοσικλετα η κατι παρομοιο δεν υπηρχε περιπτωση να την ξεκινησει.
Ο τυπος προφανως και το γνώριζε για αυτο και προσφερε 1000 δολλαρια.

Και στο τέλος σαν μακακας πήγε σε εξουσιοδοτημένο Χάρλεϋ;;;;;;;χαχαχα η πολλά λεφτά είχε η στημένο ήτανε.

peterTHErider
18/02/2023, 14:39
KTM ?

https://bikerspirit.net/main/allazei-cheria-i-ktm-stin-ellada/

Τι λέγαμε...?

rainmike
21/02/2023, 12:06
Παιδια θελω να συνδεσω μια συσκευη ιαπωνικη 100 volts σε δικια μας πριζα με μετασχηματιστη απο 220 σε 110 volts.
Το θεμα ειναι οτι εκτο απο το κλασσικο βυσμα υπαρχει και ενα μικρο πρασινο καλωδιακι που ειναι η γειωση.
Αν το αφησω ετσι και δεν το συνδεσω καπου θα ειμαι οκ?
Η συσκευη τραβαει περι τα 300 watts,μην παρει καμμια φωτια και τρεχουμε

doctoras
21/02/2023, 13:36
Μαικ αν έχει ηλεκτρονικά εξαρτήματα η συσκευή, θέλει γείωση οπωσδήποτε.
Υπάρχουν έτοιμα converterακια που βγάζουν πρίζα με γείωση για να συνδέσεις ότι θες

rainmike
21/02/2023, 13:45
Μαικ αν έχει ηλεκτρονικά εξαρτήματα η συσκευή, θέλει γείωση οπωσδήποτε.
Υπάρχουν έτοιμα converterακια που βγάζουν πρίζα με γείωση για να συνδέσεις ότι θες

Σε ευχαριστω πολυ ρε φιλαρακι.

billyka
21/02/2023, 16:11
Καλησπέρα σε όλους.Degreaser με βάση το νερό, έπειτα απ'την χρήση τι το κάνω?Έχω ενα μπετονι έξω στο οποίο βάζω τα λάδια απο τις αλλαγές.Να το ρίξω εκεί?

OldMan
21/02/2023, 16:14
Παιδια θελω να συνδεσω μια συσκευη ιαπωνικη 100 volts σε δικια μας πριζα με μετασχηματιστη απο 220 σε 110 volts.

Παλι ρε απατεωνα..???

Bowleno
21/02/2023, 18:41
Παλι ρε απατεωνα..???

Έχει θείο είτε τζαπάν είτε Αμέρικα αφού.....

rainmike
21/02/2023, 19:55
Παλι ρε απατεωνα..???

Ασε αγορι μπλεξαμε.
Εχουμε και γειωση εδω.
Δεν ειναι απλο καλωδιο
Και ομως ρε φιλε δραττομαι εδω της ευκαιριας να πω οτι ακολουθωντας τη συμβουλη σου ,την εβγαλα καθαρη με ενα μετασχηματιστακι των 8 ευρω ενω αλλοι ψαχνουν να βρουν μετασχηματιστη απο 220 σε 100 που ειναι και πολυ δυσκολο και πολυ κοστοβορο ,μιλαμε για 90 λιρες και βαλε.
Και αυτο γιατι πιστευουν οτι αυτα τα 10 volts επιπλεον θα χαλασουν τη συσκευη μακροπροθεσμα.
Ενω τα 10 volts επιπλεον ειναι μια χαρα ανοχη για το τροφοδοτικο της συσκευης.

rainmike
23/02/2023, 11:08
Quick Story μαγκες.
Στην εταιρεια που δουλευω στον επανω οροφο στεγαζεται μια αλλη εταιρεια που εμπορευεται αθλητικα ειδη.
Ενας απο τους υπευθυνους λοιπον της εταιρειας εχει σατιρικη εκπομπη στην τηλεροσαη η οποια παιζεται σε γνωστο καναλι.
Ο τυπος ειναι γνωστος και απο ραδιοφωνο και απο τηλεοραση ειδικα εδώ στη Θεσσαλονικη.
Καποια στιγμη λοιπον κανανε μια εκκαθαριση στις σκαλες και απο λαθος πεταξανε και μια κουκουλα δικια μου που ειχα για να σκεπαζω τη μηχανη στη βροχη.
Πηγα λοιπον εγώ να ζητησω εξηγησεις η αληθεια ειναι πως ειχα τσατιστει και λιγο γιατι δεν με ρωτησανε οποτε βρισκω τον τυπο και μου λεει.
Θα την εχεις αυριο πρωι μονο πες μου μεγεθος και απο που την ειχες παρει.
του λεω λοιπον και σημερα το πρωι με περιμενε στο γραφειο μια καινουρια κουκουλα.
Υπαρχουν ακομα ξηγημενοι ανθρωποι μαγκες.

katsar
23/02/2023, 13:36
Κυρίες και κύριοι να κάνω μια ερώτηση.
Την εταιρία Hyperpro -κατασκευαστής αμορτισέρ πως την αξιολογείτε ;
Δεν γνωρίζω κάτι σχετικά ,υπάρχει δηλαδή λόγος να προτιμήσω σούστες/αμορτισέρ Hyperpro από κάτι επιπέδου Hagon/YSS π.χ;

doctoras
23/02/2023, 15:41
με ακόλουθη την σειρά, θα έβαζα:

YSS για πιο low budget καταστάσεις

Hagon ποιοτικές άλλα τεχνολογικά πιο λίγο πίσω από των επωνυμο ανταγωνισμο

Hyperpro ποιοτικές και τεχνολογικά προηγμένες

AristidisZ
23/02/2023, 15:54
Quick Story μαγκες.
Στην εταιρεια που δουλευω στον επανω οροφο στεγαζεται μια αλλη εταιρεια που εμπορευεται αθλητικα ειδη.
Ενας απο τους υπευθυνους λοιπον της εταιρειας εχει σατιρικη εκπομπη στην τηλεροσαη η οποια παιζεται σε γνωστο καναλι.
Ο τυπος ειναι γνωστος και απο ραδιοφωνο και απο τηλεοραση ειδικα εδώ στη Θεσσαλονικη.
Καποια στιγμη λοιπον κανανε μια εκκαθαριση στις σκαλες και απο λαθος πεταξανε και μια κουκουλα δικια μου που ειχα για να σκεπαζω τη μηχανη στη βροχη.
Πηγα λοιπον εγώ να ζητησω εξηγησεις η αληθεια ειναι πως ειχα τσατιστει και λιγο γιατι δεν με ρωτησανε οποτε βρισκω τον τυπο και μου λεει.
Θα την εχεις αυριο πρωι μονο πες μου μεγεθος και απο που την ειχες παρει.
του λεω λοιπον και σημερα το πρωι με περιμενε στο γραφειο μια καινουρια κουκουλα.
Υπαρχουν ακομα ξηγημενοι ανθρωποι μαγκες.

Ο Ραπτόπουλος ; :tooth:

rainmike
23/02/2023, 22:40
Ο Ραπτόπουλος ; :tooth:
Σιγα μην αγοραζε ολοκληρη κουκουλα ο ραπ:)

doctoras
24/02/2023, 08:01
Για τον Σρεκ λέτε;
Τόσο αυτός όσο και το ράδιο τους συνολικά, υποβαθμίζουν καθημερινά την ήδη προβληματική κοινωνία της πόλης

sapila racing
24/02/2023, 11:19
Κυρίες και κύριοι να κάνω μια ερώτηση.
Την εταιρία Hyperpro -κατασκευαστής αμορτισέρ πως την αξιολογείτε ;
Δεν γνωρίζω κάτι σχετικά ,υπάρχει δηλαδή λόγος να προτιμήσω σούστες/αμορτισέρ Hyperpro από κάτι επιπέδου Hagon/YSS π.χ;

H Hyperpro ειναι σαφως καλύτερη απο την Hagon, και την YSS.
Συγκρίνεται αμεσα με Wilbers και ειναι πολύ αξιόλογα τα προιοντα της.

rainmike
01/03/2023, 14:17
Τι εγινε ρε παιδιά πάλι στα τεμπη.
Μετωπική τραίνων?
Ειναι δυνατόν?

Tsber
02/03/2023, 10:18
Τι εγινε ρε παιδιά πάλι στα τεμπη.
Μετωπική τραίνων?
Ειναι δυνατόν?

Τι να πούμε, τι να γράψουμε και τι να ρημάξουμε φίλε Μιχάλη;

Άσε καλύτερα να μιλάμε για καμιά μπιέλα, καμία βενζίνη και κανέναν αποστάτη εδώ μέσα γιατί θα μάς στρίψει η βίδα στο τέλος...

Tsber
04/03/2023, 12:50
Καλησπέρα παίδες, έκανα εγγραφή στο F1 TV για το πρώτο GP της χρονιάς και γιατί έχει 7 ημέρες δωρεάν δοκιμή.

Ενώ είναι εξαιρετικό σε και σχετικά φθηνό (50 ευρώ τον χρόνο) "παίζει" μόνο σε PC, smartphones και tablets και όχι απευθείας σε smart tv.

Κάνω κάτι λάθος, και αν όχι, ξέρει κανείς κανένα χακ για να παίζει κατευθείαν σε Samsung smart tv ώστε να γλιτώνω το mirroring κάθε φορά;

Αν δε βρω λύση μάλλον θα το κόψω πάντως γιατί είναι κρίμα να μην παίζει απευθείας στην tv...

zannisvel
04/03/2023, 13:04
Μήπως έχει εφαρμογή και για την samsung?
Ψάξε στο αντίστοιχο App Store της τηλεόρασης.

Tsber
04/03/2023, 13:51
Μήπως έχει εφαρμογή και για την samsung?
Ψάξε στο αντίστοιχο App Store της τηλεόρασης.

Μπα, δεν υπάρχει τίποτα!

Ακόμα και όταν κατεβάζεις το app F1 TV με τον browser της smart tv σού δίνει επιλογή μόνο κινητής συσκευής :hmm:

Tsber
04/03/2023, 17:39
Τελικά το F1 TV αποδείχθηκε μεγάλη μούφα και θα σας συνιστούσα να μη μπείτε καν στον κόπο...

Όπως έγραψα παραπάνω δεν υπάρχει συμβατότητα με smart tv, το γράφει και στο site τους, και το γελοιότερο όλων - όταν κάνεις mirroring σε smart tv η οθόνη μαυρίζει μόλις αρχίζει να παίζει live περιεχόμενο! Όλο το μαγνητοσκοπημένο περιεχόμενο παίζει κανονικά με mirroring αλλά δεν μπορείς να δεις τίποτα live στη μεγάλη οθόνη :a06:

Δεν έχει να κάνει με παλιά ή νέα συσκευή ή λογισμικό. Καραγκιοζιλίκια και ντροπή τους, ντροπή και στην Cosmote TV που την πληρώνω για τα μηχανοκίνητα και δεν έκανε ούτε πρόταση για να πάρει την F1 για φέτος και ούτε που ανέφεραν κάτι μέχρι που άρχισε το νέο πρωτάθλημα. Πριν ένα μήνα ανανέωσα τη σύνδεση γιατί φυσικά δεν ήξερα τίποτα.

Ευτυχώς που έχει επταήμερη δοκιμή η F1 TV αλλιώς θα χτυπούσα το κεφάλι μου, εννοείται ότι θα ξε-γραφτώ και αν δεν έχει πρόστιμο θα φύγω και από την Cosmote TV.

PaNick67
04/03/2023, 17:47
Αγόρασα ένα Chromecast με τηλεχειριστήριο, στο οποίο εγκαθιστας εφαρμογές, συνδρομή στο F1tv και απολαμβάνω σε κινητό, υπολογιστή και 4Κ τηλεόραση χωρίς διαφημίσεις..
Έχει και Kodi οπότε θα προσπαθήσω να παίξει MotoGP, wrc..

Καλή η συνδρομητική τηλεόραση αλλά κάθε λίγα χρόνια πρέπει να αλλάζεις.

Tsber
04/03/2023, 18:04
Αγόρασα ένα Chromecast με τηλεχειριστήριο, στο οποίο εγκαθιστας εφαρμογές, συνδρομή στο F1tv και απολαμβάνω σε κινητό, υπολογιστή και 4Κ τηλεόραση χωρίς διαφημίσεις..
Έχει και Kodi οπότε θα προσπαθήσω να παίξει MotoGP, wrc..

Καλή η συνδρομητική τηλεόραση αλλά κάθε λίγα χρόνια πρέπει να αλλάζεις.

Σωστός, σε ευχαριστώ για την πληροφόρηση :a013:

Είμαι συνδρομητής δεκαετίας στην Cosmote και δεν μου έχουν κάνει ούτε μία μείωση ή προσφορά και είμαι δυσαρεστημένος για αυτό αλλά μάλλον θα το κρατήσω για άλλους λόγους.

Βρήκα πάντως και πακέτο Αντ1 + με 30 ευρώ όλη η σεζόν F1 με όλα τα κομφόρ και το σκέφτομαι αν και ηθικά δεν μου αρέσει...

Volpad
05/03/2023, 13:24
Έχω f1tv εδώ και πολλά χρόνια.
Έχω Android τηλεόραση και απλά έχω κατεβάσει την αντίστοιχη εφαρμογή.
Στον πατέρα μου που έχει cosmote tv, του έχουν δώσει ένα tvbox, από το οποίο streamαρει τα κανάλια τους. Αυτό είναι Android.
Του πέρασα εκεί την εφαρμογή (κανονικά, από το google play) και δουλεύει μια χαρά...

Tsber
05/03/2023, 15:24
Έχω f1tv εδώ και πολλά χρόνια.
Έχω Android τηλεόραση και απλά έχω κατεβάσει την αντίστοιχη εφαρμογή.
Στον πατέρα μου που έχει cosmote tv, του έχουν δώσει ένα tvbox, από το οποίο streamαρει τα κανάλια τους. Αυτό είναι Android.
Του πέρασα εκεί την εφαρμογή (κανονικά, από το google play) και δουλεύει μια χαρά...

Ωραίες οι πληροφορίες σου. Πρέπει να πω ότι το F1 TV όπου έπαιζε, έπαιζε μια χαρά. Τελικά αγόρασα το πακέτο Αντ1 + με 30 ευρώ για όλη τη σεζόν....

Ανήθικο πάντως να προβάλλεις μόνο τον αγώνα ελεύθερα. Σα να παίζεις μόνο το πρώτο ημίχρονο των ποδοσφαιρικών αγώνων.

Τέλος πάντων, καλό αγώνα και καλή σεζόν να έχουμε :)

PaNick67
05/03/2023, 20:01
Ωραίες οι πληροφορίες σου. Πρέπει να πω ότι το F1 TV όπου έπαιζε, έπαιζε μια χαρά. Τελικά αγόρασα το πακέτο Αντ1 + με 30 ευρώ για όλη τη σεζόν....

Ανήθικο πάντως να προβάλλεις μόνο τον αγώνα ελεύθερα. Σα να παίζεις μόνο το πρώτο ημίχρονο των ποδοσφαιρικών αγώνων.

Τέλος πάντων, καλό αγώνα και καλή σεζόν να έχουμε :)
Εύχομαι να άκουσαν τα σχόλια γιατί την Παρασκευή δεν έδειξε τα FP ζωντανά.
Καλή σεζόν αν και δεν το βλέπω... Πάνε για το 3ο στο χαλαρό οι RB.

Nostradamus
06/03/2023, 09:47
Καλημερα.

Ψαχνω κατι σαν αυτο.. https://www.e-dructer.com/xeirokiniti-antlia-anarrofisis-ladiou-500-ml-kraft-and-dele-kd-1455/?ref=bestprice.gr&__bpgid=MW9BVVNhMCt1NUIsWUM2MHwzVnB3Kg==

Βαλβολινιερα η συριγγα λαδιου τα βρισκω αλλα θα εκτιμουσα αν ξερει καποιος να μου πει, πηγαινε καρφι εκει...

Θελω να τραβηξω λαδι απο ενα δοχειο, αλλα δεν θελω να μπλεξω με παραγγελιες online. Αν γινεται να πεταχτω καπου να το παρω. (εχω σκεφτει και τρομπα για ελαιολαδο απο τενεκε, αλλα α) δεν θα χωραει απο το στομιο του δοχειου και β) αυτο το σωληνακι θα μου επιτρψει να παω και στα "δυσκολα" σημεια.

Αθηνα και σε ακτινα σκουτερ (οχι σιδεροκωλη ομως)..... :lol:

Σας μερσω..

karateo
06/03/2023, 10:04
Καλημερα.

Ψαχνω κατι σαν αυτο.. https://www.e-dructer.com/xeirokiniti-antlia-anarrofisis-ladiou-500-ml-kraft-and-dele-kd-1455/?ref=bestprice.gr&__bpgid=MW9BVVNhMCt1NUIsWUM2MHwzVnB3Kg==

Βαλβολινιερα η συριγγα λαδιου τα βρισκω αλλα θα εκτιμουσα αν ξερει καποιος να μου πει, πηγαινε καρφι εκει...

Θελω να τραβηξω λαδι απο ενα δοχειο, αλλα δεν θελω να μπλεξω με παραγγελιες online. Αν γινεται να πεταχτω καπου να το παρω. (εχω σκεφτει και τρομπα για ελαιολαδο απο τενεκε, αλλα α) δεν θα χωραει απο το στομιο του δοχειου και β) αυτο το σωληνακι θα μου επιτρψει να παω και στα "δυσκολα" σημεια.

Αθηνα και σε ακτινα σκουτερ (οχι σιδεροκωλη ομως)..... :lol:

Σας μερσω..

https://www.skroutz.gr/c/2467/Velones-Syrigges.html?keyphrase=%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7%CF%82
με <€1 στα περισσότερα φαρμακεία

μαζί με αλφαδολάστιχο λεπτό απο κάποια μάντρα?

SeniorCanardo
06/03/2023, 11:09
Φαρμακείο, μεγάλη σύριγγα και ένα καθετήρα.
Βγάζεις το λαστιχάκι από τον καθετήρα το προσαρμόζεις στην σύριγγα, βάλε και tie wrap για ασφάλεια και είσαι έτοιμος.

Μέχρι και reverse bleeding έχω κάνει με τέτοιο.

karellen
06/03/2023, 11:15
Ό,τι σου είπαν τα παιδιά.
Το έχω μόνιμα stand by όταν αλλάζω βαλβολίνες στη μετάδοση του γσ.

billyka
07/03/2023, 18:52
Καλησπέρα σε όλους! Έχουμε κάποιον κοντά Αχαρναί να τσεκάρει μια κεφαλή?

Viking
07/03/2023, 20:03
441850

441851

ΜΗΧΑΝΑΝΘΡΩΠΟΙ (https://brainfood.gr/proion/michananthropoi/)

Bowleno
08/03/2023, 12:42
441850

441851

ΜΗΧΑΝΑΝΘΡΩΠΟΙ (https://brainfood.gr/proion/michananthropoi/)

Πανάθεμα, έπαθα με την γραφή και την περιγραφή, κλαίω λέμε!:bawl:

Tsber
08/03/2023, 12:59
Υπάρχουν όμως και οι αυτές οι σπάνιες, οι ελάχιστες, οι μοναδικές που περνούν ό,τι πέρασε η συγκεκριμένη και μάλιστα χωρίς βρεγμένη σέλα στο τέλος.

Αυτές, που αντί να κλαίνε τη μοίρα τους σού ανοίγουνε συζήτηση με μισοανοικτή τη ζελατίνα και με 140χλμ στον αυτοκινητόδρομο...

Για να τα λέμε όλα ;)

o_gavros
08/03/2023, 13:01
Παντελή έχεις βρει μονόκερο ρε;:p

Tsber
08/03/2023, 13:11
Παντελή έχεις βρει μονόκερο ρε;:p

ΕΙΧΑ βρει :(

azar41
08/03/2023, 15:22
ΕΙΧΑ βρει :(

Eύχομαι να ξαναβρείς!
Η δικιά μου,όταν πηγαίνουμε βόλτα και κάνω στάση,χρόνια τώρα διαμαρτύρεται γιατί σταμάτησα,δεν είχε κουραστεί λέει και απολάμβανε τη διαδρομή!
Δικαιολογούμε πως αν δεν σταματήσω θα φθάσουμε γρήγορα και θα λέει οτι ήταν μικρή η βόλτα,έχει συμβεί!
Μηχανόβιες ψυχές ,τι να πείς!

dumutrus
08/03/2023, 20:45
Σε ποίο σύμπαν βρήκατε τους μονόκερους ρε παιδία;

Bowleno
08/03/2023, 20:57
ΕΙΧΑ βρει :(


Eύχομαι να ξαναβρείς!
Η δικιά μου,όταν πηγαίνουμε βόλτα και κάνω στάση,χρόνια τώρα διαμαρτύρεται γιατί σταμάτησα,δεν είχε κουραστεί λέει και απολάμβανε τη διαδρομή!
Δικαιολογούμε πως αν δεν σταματήσω θα φθάσουμε γρήγορα και θα λέει οτι ήταν μικρή η βόλτα,έχει συμβεί!
Μηχανόβιες ψυχές ,τι να πείς!


Σε ποίο σύμπαν βρήκατε τους μονόκερους ρε παιδία;

Εμένα που θέλει να γίνει μονόκερος και πήρε και κράνος τι να κανω για να το αποφύγω ρε σεις; :cry:
Πάντα μόνος καβαλάω εγώ.....

Tsber
08/03/2023, 21:57
Eύχομαι να ξαναβρείς!
Η δικιά μου,όταν πηγαίνουμε βόλτα και κάνω στάση,χρόνια τώρα διαμαρτύρεται γιατί σταμάτησα,δεν είχε κουραστεί λέει και απολάμβανε τη διαδρομή!
Δικαιολογούμε πως αν δεν σταματήσω θα φθάσουμε γρήγορα και θα λέει οτι ήταν μικρή η βόλτα,έχει συμβεί!
Μηχανόβιες ψυχές ,τι να πείς!

Να είσαι καλά φίλε μου, κάτι θα γίνει και με εμάς :D

Εσείς φαίνεστε και από τις φωτό ότι συμπλέετε!

Εύχομαι να συνεχίσετε έτσι για πολλά χρόνια και χιλιόμετρα.

Tsber
08/03/2023, 21:57
Εμένα που θέλει να γίνει μονόκερος και πήρε και κράνος τι να κανω για να το αποφύγω ρε σεις; :cry:
Πάντα μόνος καβαλάω εγώ.....

Κοκοβιό - μονόσελο :D

dumutrus
09/03/2023, 07:09
Εμένα που θέλει να γίνει μονόκερος και πήρε και κράνος τι να κανω για να το αποφύγω ρε σεις; :cry:
Πάντα μόνος καβαλάω εγώ.....

Άκου τι θα κάνεις όταν θα πέρνεις τη κύρα θα την λές συνέχεια "πάνε πιο πίσω γιατί με έλιωσες" και θα την βάζεις να κάτσει στην άκρη της σέλας μια δύο που θα πάει θα κουραστεί και δεν θα θέλει να έρχεται. Θα μπορούσες να οδηγάς και σαν καμικάζι αλλά δεν το προτείνω γιατί υπάρχει κίνδυνος καθέ φορά που καβαλάς να πέφτει γκρίνια του τύπου "άστο αφού δεν ξέρεις να οδηγάς τι το θέλεις".

Bowleno
09/03/2023, 07:39
Κοκοβιό - μονόσελο :D

Δεν μπαίνει γμτ αλλιώς θα είχα ήδη βάλει :cry:


Άκου τι θα κάνεις όταν θα πέρνεις τη κύρα θα την λές συνέχεια "πάνε πιο πίσω γιατί με έλιωσες" και θα την βάζεις να κάτσει στην άκρη της σέλας μια δύο που θα πάει θα κουραστεί και δεν θα θέλει να έρχεται. Θα μπορούσες να οδηγάς και σαν καμικάζι αλλά δεν το προτείνω γιατί υπάρχει κίνδυνος καθέ φορά που καβαλάς να πέφτει γκρίνια του τύπου "άστο αφού δεν ξέρεις να οδηγάς τι το θέλεις".

Ρε εδώ ανεβαίνει και νομίζει ότι κάθεται στην...πολυθρόνα του σπιτιού, ξαπλάρει στην βαλίτσα με αποτέλεσμα να διαταράσσεται εντόνως η ισορροπία της μοτό (κοινώς, ελαφρώνει υπερβολικά το μπροστινό) απλώνει ποδάρια, χέρια....όσο για το καμικάζι που λες ακόμα πονάνε τα πλευρά μου από τα τσικλίσματα για να με επαναφέρει στην τάξη :cry:
Και επειδή είναι ένα και τίποτα σε ύψος, (κοινώς, τάπα) όταν ανεβαίνει με τραβάει για να στηριχθεί και κινδυνεύουμε κάθε φορά να ξαπλώσουμε στατικά όλοι μαζί (εγώ, αυτή και η μοτό) :cry:

:lol:

doctor_john
09/03/2023, 08:01
Την επόμενη φορά που θα δείτε ζευγάρι σε μοτοσυκλέτα, γύρισε με ήπιο άγχος και πες της: κόλλησε τη λεκάνη σου πάνω μου, θα σου πω μετά..

Μετα που θα σε ρωτήσει της λες πως επειδή είναι ο μόνος ασφαλής τρόπος για το συνοδηγό, "ντράπηκες" το άλλο ζευγάρι. ;)

thunder ace
09/03/2023, 09:34
Κατι ξερανε τα αλανια τα παλια και βαζανε κουρελου

Bowleno
09/03/2023, 15:25
Κατι ξερανε τα αλανια τα παλια και βαζανε κουρελου

Θα το έκανα, μα το θεό, αλλά την σήμερον θεωρείται γυφτιά και.....:lol:

lykourgi
09/03/2023, 17:13
Εμένα που θέλει να γίνει μονόκερος και πήρε και κράνος τι να κανω για να το αποφύγω ρε σεις; :cry:
Πάντα μόνος καβαλάω εγώ.....

Επιτέλους,
ένας λογικός άνθρωπος.

dumutrus
09/03/2023, 20:09
Άρα ξεκινάς τις οικαστικές παρεμβάσεις βγάλσιμο η βαλίτσα οι χειρολαβές και οτιδήποτε βοήθημα υπάρχει ή θα τρομάξει και δεν θα ξανά ανέβει ή θα αποκτήσεις καβούκι :D

Κάπως έτσι

441875

βασικά ήθελα να βρώ τη σκηνή που σηκώνεται από το μηχανάκι και ο άλλος ήταν κρεμασμένος πάνω του

mikes
09/03/2023, 20:32
Άρα ξεκινάς τις οικαστικές παρεμβάσεις βγάλσιμο η βαλίτσα οι χειρολαβές και οτιδήποτε βοήθημα υπάρχει ή θα τρομάξει και δεν θα ξανά ανέβει ή θα αποκτήσεις καβούκι :D

Κάπως έτσι

441875

βασικά ήθελα να βρώ τη σκηνή που σηκώνεται από το μηχανάκι και ο άλλος ήταν κρεμασμένος πάνω του

https://youtu.be/LhXizOSz-mQ?t=135

:wave2: :wave2:

motojojo
11/03/2023, 17:53
Δεν θελω να ανοιξω κουβέντα για τα λάδια, θελω όμως να κάνω μια παρατηρηση.

Καταρχήν έχει αλλαχτεί η πάνω τάπα λαδιού με άλλη με θερμόμετρο. Δεν ξερω τι ακρίβεια έχει, υποθέτω σχετικά καλή, προσέχω συνέχεια τι δείχνει.

Πάντα έβαζα Motul 5100 10w40. Δεν ειχα ποτέ παράπονο, το μπλιμπλικι έδειχνε νορμάλ 80, σε πίεση πήγαινε 100, σε ζορικο αστικό μποτιλιάρισμα εφτανε κι 110 που ως τωρα εχω δει ελάχιστες φορές, ενω προσφατα σε πηγμένη Βασ.Κωνσταντνου με τις θερμοκρασίες που έχουμε γενικά τον τελευταιο μηνα χτύπησε μια και μοναδική φορά 120.
Επίσης αργούσε λίγο μέχρι να φτάσει τους 80, παντα με χαλαρή οδηγηση, ειμαι λίγο ψυχαναγκαστικός με αυτό.

Στο σερβις μου έβαλαν Bel Ray 15w50. Βελουδινη λειτουργία, σχεδόν αλλο μοτέρ! Σημαντική λεπτομέρεια, στο σερβις ρυθμιστηκαν και οι βαλβίδες.
Πέρα από τη βελουδινη λειτουργία, το λάδι σύμφωνα με το μπλιμπλίκι ζεσταίνεται πιο γρήγορα και ο δεικτης σταματάει στους 100 ενω στις συνθήκες που πριν πήγαινε στους 100 τώρα πάει 110+.


Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση; Προσωπικά δεν ξέρω να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα γιατί αλλαξαν αρκετοι παράγοντες ταυτόχρονα (μαρκα, ιξώδες, βαλβιδες).

alexis72
12/03/2023, 13:15
θυμάστε το παλικάρι με το xt660 που σκοτώθηκε μπροστά στη βουλή στις 12/3/2021 οταν ο οδηγός της μπακογιάννη εστριψε για να κόψει δρόμο παράνομα φυσικά ....αλήθεια τι εγινε αυτη η υπόθεση βρε παιδιά ...για να δούμε ,εγινε η δίκη ? μάθαμε το ονομα του οδηγού ? τι ποινή εφαγε τελικά ?
(στην θέση του ιάσονα ,μπορεί να ημουν εγω ο νίκος ο τάκης ο σπύρος εσείς κλπ κλπ .... (gavre ...ξέρεις εσύ ...:lol::lol:)
,για να ξέρετε η δικαιοσύνη τον ΤΙΜΩΡΗΣΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΑ ...3 μήνες στέρηση των αποδοχών του ????? χαχαχαχα ΞΕΦΤΙΛΑ (διαβαστε εδώ τι λέει η μητέρα του - τα ΠΟΥΛΗΜΕΝΑ ΒΟΘΡΟΚΑΝΑΛΑ ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ - μπακογιάννη ειναι αυτη βλέπεις ...https://www.ieidiseis.gr/ellada/187668/mitera-iasona-lalaoyni-gia-ta-tempi-neoi-miliste-fonakste-den-yparxei-dikaiosyni στο makelio υπάρχει και η φωτογραφία του ατυχου ιάσονα https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf%89%cf%86%cf%85%ce%bb%ce%bb%ce%bf/%ce%a4%ce%9f-%ce%9f%ce%9d%ce%9f%ce%9c%ce%91-%ce%a4%ce%9f%ce%a5-%ce%99%ce%91%ce%a3%ce%9f%ce%9d%ce%91%ce%a3-%ce%95%ce%a4%ce%a9%ce%9d-23-%ce%a4%ce%9f%ce%9d-%ce%98%ce%95%ce%a1%ce%99%ce%a3/

Viking
12/03/2023, 13:51
θυμάστε το παλικάρι με το xt660 που σκοτώθηκε μπροστά στη βουλή στις 12/3/2021 οταν ο οδηγός της μπακογιάννη εστριψε για να κόψει δρόμο παράνομα φυσικά ....αλήθεια τι εγινε αυτη η υπόθεση βρε παιδιά ...για να δούμε ,εγινε η δίκη ? μάθαμε το ονομα του οδηγού ? τι ποινή εφαγε τελικά ?
(στην θέση του ιάσονα ,μπορεί να ημουν εγω ο νίκος ο τάκης ο σπύρος εσείς κλπ κλπ .... (gavre ...ξέρεις εσύ ...:lol::lol:)
,για να ξέρετε η δικαιοσύνη τον ΤΙΜΩΡΗΣΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΑ ...3 μήνες στέρηση των αποδοχών του ????? χαχαχαχα ΞΕΦΤΙΛΑ (διαβαστε εδώ τι λέει η μητέρα του - τα ΠΟΥΛΗΜΕΝΑ ΒΟΘΡΟΚΑΝΑΛΑ ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ - μπακογιάννη ειναι αυτη βλέπεις ...https://www.ieidiseis.gr/ellada/187668/mitera-iasona-lalaoyni-gia-ta-tempi-neoi-miliste-fonakste-den-yparxei-dikaiosyni στο makelio υπάρχει και η φωτογραφία του ατυχου ιάσονα https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf%89%cf%86%cf%85%ce%bb%ce%bb%ce%bf/%ce%a4%ce%9f-%ce%9f%ce%9d%ce%9f%ce%9c%ce%91-%ce%a4%ce%9f%ce%a5-%ce%99%ce%91%ce%a3%ce%9f%ce%9d%ce%91%ce%a3-%ce%95%ce%a4%ce%a9%ce%9d-23-%ce%a4%ce%9f%ce%9d-%ce%98%ce%95%ce%a1%ce%99%ce%a3/
το όνομα του οδηγού γιατί πρέπει να το μάθουμε?

alexis72
12/03/2023, 14:11
το όνομα του οδηγού γιατί πρέπει να το μάθουμε?

εσένα φίλε απ οσα διαβασες αυτό κράτησες ?
γιατί μπορεί να το ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ απλο ειναι ..
(και να τον κάλυψαν και πάλι )

Dr.Monty
12/03/2023, 14:38
εσένα φίλε απ οσα διαβασες αυτό κράτησες ?
γιατί μπορεί να το ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ απλο ειναι ..
(και να τον κάλυψαν και πάλι )

Τι να το ξανακανει ρε φιλε? Να στριψει ξανα παράνομα?

zannisvel
12/03/2023, 15:34
Για πείτε ρε παίδες, ποσό καιρό μετά από επέμβαση κύστης κόκκυγα θα μπορώ να ξανανέβω σε μηχανάκι.
Είμαι 3η μέρα και μου φαίνεται σαν άπιαστο όνειρο. :(

Bowleno
12/03/2023, 17:38
Για πείτε ρε παίδες, ποσό καιρό μετά από επέμβαση κύστης κόκκυγα θα μπορώ να ξανανέβω σε μηχανάκι.
Είμαι 3η μέρα και μου φαίνεται σαν άπιαστο όνειρο. :(

κανένα 15ήμερο.... περαστικά!

alexis72
12/03/2023, 18:00
[QUOTE=Dr.Monty;3159583Τι να το ξανακανει ρε φιλε? Να στριψει ξανα παράνομα?[/QUOTE]
εσυ φίλε αυτο κατάλαβες ??
να εχει ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ παλι το αποκλείεις ?
3 μήνες τιμωρήθηκε με στερηση μισθού δηλ. σε απλά ελληνικά ...του εκλασαν τα αρχίδι@

panavour
12/03/2023, 18:07
εσυ φίλε αυτο κατάλαβες ??
να εχει ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ παλι το αποκλείεις ?
3 μήνες τιμωρήθηκε με στερηση μισθού δηλ. σε απλά ελληνικά ...του εκλασαν τα αρχίδι@

Φίλε μου η δικονομία για το συγκεκριμένο δυστύχημα είναι συγκεκριμένη καί τό συμβάν έχει εκτενώς αναλυθεί.Οπως και οι ποινές.Οποτε τα υπόλοιπα περιττεύουν.

Bowleno
12/03/2023, 18:12
εσυ φίλε αυτο κατάλαβες ??
να εχει ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ παλι το αποκλείεις ?
3 μήνες τιμωρήθηκε με στερηση μισθού δηλ. σε απλά ελληνικά ...του εκλασαν τα αρχίδι@

Ρε φίλε...κάνε μας την χάρη και κάνε την και στον εαυτό σου....:rolleyes:

alexis72
12/03/2023, 18:35
Ρε φίλε...κάνε μας την χάρη και κάνε την και στον εαυτό σου....:rolleyes:

εσυ ΡΕ τι επαθες ?
μπας και ειναι συγγενης σου ο μπατσος ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ

karellen
12/03/2023, 18:46
εσυ ΡΕ τι επαθες ?
μπας και ειναι συγγενης σου ο μπατσος ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ

Ρίξε λίγο τους τόνους δεν χρειάζεται τέτοια ένταση.
Δημιούργησες ένα flame θέμα από το πουθενά,δεν σβήστηκε παρ' όλα αυτά και μεταφέρθηκε εδώ αλλά μην το παρακάνεις.:nono:

o_gavros
12/03/2023, 18:51
Αλέξις72 θέλεις να λάβεις μόνιμο μπαν;
Η περιπτωση σου είναι πραγματικά κλινική περίπτωση.
Η μια βδομάδα που έκατσες παγκο δεν σου έφτασε.
Εχω κουραστει μαζί σου και πλεον δείχνεις να μας γράφεις εσυ στα αρχίδια σου.
Αντε λοιπόν άδειασε μας τη γωνια, το κουβαδακι σου και σε άλλη παραλια.

Bowleno
12/03/2023, 18:52
εσυ ΡΕ τι επαθες ?
μπας και ειναι συγγενης σου ο μπατσος ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ

Δεν θες να καταλάβεις, οκ, μικρός είσαι, θα μάθεις....:wave2:

o_gavros
12/03/2023, 19:02
Για πείτε ρε παίδες, ποσό καιρό μετά από επέμβαση κύστης κόκκυγα θα μπορώ να ξανανέβω σε μηχανάκι.
Είμαι 3η μέρα και μου φαίνεται σαν άπιαστο όνειρο. :(

Έχοντας κάνει την επέμβαση αυτή πριν απο 20+ χρόνια θυμάμαι ότι ένα διβδομαδο μου πήρε να βγάλω τα ράμματα και να αρχίσω να περπαταω κανονικά και όχι σα πάπια.
Δυσκολο το βλέπω να καβαλήσεις σέλα σε δυο βδομάδες.

Bowleno
12/03/2023, 19:14
Έχοντας κάνει την επέμβαση αυτή πριν απο 20+ χρόνια θυμάμαι ότι ένα διβδομαδο μου πήρε να βγάλω τα ράμματα και να αρχίσω να περπαταω κανονικά και όχι σα πάπια.
Δυσκολο το βλέπω να καβαλήσεις σέλα σε δυο βδομάδες.

Εγώ ήμουν περίπου "τυχερός", καμιά 15αριά χρόνια πριν, η κύστη είχε γίνει σαν μεγάλο αυγό ορτυκιού. Την ημέρα που ήταν να κάνω το χειρουργείο, έκατσα κάπως....άτσαλα, έσπασε και γέμισα "ζουμιά". Η μπόχα ήταν μην πω.... βαμβάκια, μπεταντίν, γάζες και σε μια βδομάδα περδίκι....
Εννοείται νοσοκομείο δεν πήγα τελικά :lol:

motojojo
12/03/2023, 19:22
Επέμβαση με λειζερ ή νυστέρι;

Εμένα με νυστερι δεν με άφησαν ένα μηνα ούτε στο αμαξι να μπω.

o_gavros
12/03/2023, 19:29
Ναι η τεχνολογία στις επεμβάσεις σήμερα ίσως αφήνει καλυτερα περιθωρια ανάρρωσης.
Μπολενε αυτό που λες δεν έχει λογική. Το ότι έσπασε το σακουλι δε το παυει από προβλημα.
Αυτό κάνουν με την επέμβαση, αφαιρούν το σάκο και τυχόν συριγγιο (εχω παράδειγμα συγγενή μου που η "ουρά" του σακου έφτανε σχεδόν 25ποντους!!!) και καθαρίζουν τα πάντα

Bowleno
12/03/2023, 19:37
Ναι η τεχνολογία στις επεμβάσεις σήμερα ίσως αφήνει καλυτερα περιθωρια ανάρρωσης.
Μπολενε αυτό που λες δεν έχει λογική. Το ότι έσπασε το σακουλι δε το παυει από προβλημα.
Αυτό κάνουν με την επέμβαση, αφαιρούν το σάκο και τυχόν συριτιο (εχω παράδειγμα συγγενή μου που η "ουρά" του σακου έφτανε σχεδόν 25ποντους!!!) και καθαρίζουν τα πάντα

Το δέχομαι αυτό που λες, εξ ου το "τυχερός".... 15 περίπου χρόνια μετά δεν έχω κάποιο θέμα, τι να πω

giorgosb
12/03/2023, 19:58
Για πείτε ρε παίδες, ποσό καιρό μετά από επέμβαση κύστης κόκκυγα θα μπορώ να ξανανέβω σε μηχανάκι.
Είμαι 3η μέρα και μου φαίνεται σαν άπιαστο όνειρο. :(

Θέλει υπομονή, να γίνεται καλός καθαρισμός για να μην έχεις θέμα αργότερα. Τώρα για να καβαλήσεις, εγώ θυμάμαι έκανα κανα μήνα.

zannisvel
12/03/2023, 22:35
Νυστέρι…. Το λέιζερ δεν ήταν επιλογή δυστυχώς.
Είναι μεγάλο πακέτο πάντως.